Skalice - Jamolice 4:2 (2:2)

1. 3. 2015

Skalice - Jamolice 4:2 (2:2)

G: R.Till (V.Šabata), J.Jonák (V.Šabata), V.Šabata (penalta), K.Vančura (R.Křepela) - ...., K.Doležal

Žluté karty -

Sestava: L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, V.Křepela, Mar. Kölbl - R.Rucki, R.Křepela, R.Till, K.Vančura - V.Šabata, J.Jonák - L.Bartuněk, F.Gregor

V dalším přátelském soupeře nás čekal na domácí půdě tým Jamolic, který se po podzimní části umístil na pátém místě ve třetí třídě. V našem týmu opět chybělo několik hráčů, a proto naše zahajovací sestava byla odlišná od minulých zápasů. Také soupeři měli chybět dva hráči základní sestavy a navíc tým soupeře přistoupil k zápasu v uvolněné náladě. V úvodní půli se hrál útočný fotbal, kdy si oba týmy vypracovali velké množství šancí. Soupeř si vypracoval převahu ve středu pole, kde velmi dobře hru řídila dvojice Číhal a Polák, zato my jsme kontrovali nebezpečnými brejky do otevřenější obrany soupeře. První branku zápasu jsme si připsali po rohovém kopu Šabaty na přední tyč, kde jej z první usměrnil do sítě Till. Vyrovnání si připsal soupeř po standartní situace z hlouby pole, kdy se našemu obránci nepodařilo tento míč odhlavičkovat a nabíhající hráči soupeře jej pohodlně zakončili do naší branky. Vedení jsme se opět ujali po přihrávce Šabaty na rozběhnutého Jonáka, který obloučkem přehodil vyběhnuvšího brankáře Křišťála. Soupeř srovnal těsně před poločasem, kdy se ze štěstím umocnili míče na pravé straně a následnou přihrávku Poláka za obranu na Doležala zakončil hostující útočník střelou o tyč do naší branky. Jak už bylo řečeno v první půli jsme si vypracovali velké množství šancí, když několikrát zahrozil zejména Jonák, když jednu jeho střelu zastavila až tyč hostující branky. Po gólu doslova volala také akce tří našich hráčů na jediného obránce hostů, ale tuto vyloženou šanci jsme díky špatné kombinaci prohospodařili. Hosté měli také spoustu střel a šancí, když několik jejich střel ze střední vzdálenosti zneškodnil náš výborně chytající brankář Klim, několik střel zablokovala na poslední chvíle naše obrana a stejně jako my soupeř po jednom rohovém kopu orazítkoval břevno naší branky. První poločas tedy skončil remízou 2:2

Ve druhé půli pokračovala převaha hostujícího týmu, když si vypracoval opět spoustu střel a rohů při kterých jsme několikrát měli i štěstí, že soupeřovi střelci neměli štěstí při zakončení nebo jejich šance pochytal náš brankář nebo zablokovali naši bránící hráči. My jsme si sice nevypracovali tolik šancí jako v první půli, ale i tak jsme vstřelili opět dvě branky. Vedoucí branku jsme vstřelili po pokutovém kopu po faulu na Vančury, kterou proměnil střelou pod břevno Šabata. Poslední branku jsme přidali po přihrávce R.Křepely na Vančury, který z úhlu prostřelil brankáře hostů počtvrté. Oba týmy ve druhé půli předvedli málo vídané závary, které neskončily brankou, když nejprve hosté po jednom z mnoha rohových kopů se dostali k několika střelám po sobě, které zneškodnil náš brankář společně s bránícími hráči. Zápas ukončil obdobný moment i na naší straně, kdy po chybě v rozehrávce hostů se dostal před brankáře Till, který však svou střelou trefil brankáře, poté patičkou připravil šanci pro Bartuňka, který se dostal k několika zakončením po sobě, které však zablokoval hostující obránce, a proto tento hráč následně připravil míč pro Vančury, jehož tvrdou střelu vyrazil brankář hostů k Jonákovi, který však poloprázdnou branku hostů přestřelil. Výsledkově tedy můžeme být spokojení, když se nám opět podařilo porazit tým hrající ve vyšší třídě, i když soupeř nepřistoupil k zápasu v takové vážnosti jako my. Další týden v neděli nás čeká na domácí půdě tým Křepic hrající také třetí třídu,ale tentokrát znojemské strany.