Jamolice - Skalice 2:3 (1:1)

6. 3. 2017

G: L.Minář, M.Gruna - Mich. Křepela (odr. míč), M.Vyžrálek (odr. míč), Jan Jonák (penalta)

K prvnímu přátelskému zápasu před začátkem jarní sezony jsme zajížděli ve značně okleštěné sestavě, kdy z nejrůznějších důvodů chybělo hned 11 hráčů soupisky pro jarní část, a tak jsem museli skoro celý první poločas odehrát oslabeni pouze v deseti hráčích. Z důvodu této krizové situace musel na hrotu naší sestavy odehrát celý zápas trenér M.Březina. V brance se pak musel nečekaně objevit vypomáhající F.Žák, který neměl k dispozici ani brankářské rukavice. S ohledem na tyto skutečnosti bylo zřejmé, že nás bude čekat velice složitý zápas. Našim soupeřem na neutrálním hřišti v Dukovanech byl navíc silný soupeř z Jamolic, který se pohybuje v polovině tabulky třetí třídy. Tým Jamolic podle očekávání na hřišti hned od úvodních minut dominoval a jednoznačně nás přehrával. Navíc začátek zápasu začal pro nás hrůzostrašně, když náš soupeř hned v úvodu z první nebezpečné akce skóroval, kdy přihrávku z pravé strany tečoval jeden z našich obránců a L.Minář uklízel míč do naší prázdné branky. V té chvíli to vypadalo, že by zápas mohl skončit pro nás nepříjemným debaklem, ale opak se stal nakonec skutečností. Soupeř měl sice stálou převahu, ale díky nepřesnostem ve finální fázi si až tolik nebezpečných šancí nevypracoval a naopak my jsme zhruba po půlhodině z naší ojedinělé šance srovnali. M.Knap vyslal nádherný dlouhý pas na J.Jonáka, kterého sice soupeřův brankář nadvakrát vychytal, ale míč se nakonec odrazil k Mich. Křepelovi, který prostřelil brankáře i soupeřovu obranu. Do konce poločasu už žádná branka nepadlo, a tak skončila první půle remízou 1:1.

V druhé půli jsme sice hráli už v jedenácti hráčích, ale i tak byl náš soupeř stále lepším týmem. Nám se však hned v úvodu druhé půle podařilo dostat do vedení, kdy na levé straně utekl J.Jonák, jehož střelu brankář soupeře pouze vyrazil a dobíhající M.Vyžrálek dorazil míč do branky. Poté si náš soupeř vypracoval dvě velké příležitosti, při kterých nás však podržel F.Žák. Jelikož se týmu Jamolic nedařilo prosazovat přes náš obranný val, tak postupem času stále více zkoušel střely zpoza vápna a po jedné z nich se nakonec dočkal srovnání, když M.Gruna přízemní střelou překonal našeho brankáře. Zápas nakonec rozhodla zhruba 85.minuta, kdy střelu M.Vyžrálka zastavila ruka bránícího soupeře a nařízenou penaltu proměnil J.Jonák. Do konce zápasu jsme měli ještě dvě velké příležitosti potvrdit naše vítězství, ale střelu M.Březiny po přihrávce M.Vyžrálka vytáhl brankář soupeře na břevno a samostatný únik M.Vyžrálka minul těsně branku. V zápase se nám nakonec s přispěním štěstěny a naší bojovnosti podařilo vzhledem k okolnostem nečekaně zvítězit. Do dalších zápasů však máme stále co zlepšovat a doufejme, že tomu tak i ve skutečnosti bude. Příští neděli sehrajeme další přátelský zápas v Damnicích, které po podzimu přezimují na druhém místě 4.třídy skupiny C. K tomuto zápasu snad odjedeme už v početnějším složení.