Skalice - Trstěnice 6:1 (2:0)

27. 3. 2018

G: T.Kacký 2, L.Bartunek 2, V.Šabata, V.Čech - Zb.Vorbis

Sestava domácích: L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - V.Čech, R.Křepela, J.Vacek, Jan Jonák - T.Kacký, V.Šabata

Sestava hostů: J.Březina - M.Novotný, Zb.Vorbis, A.Čejka, M.Bystrý - T.Rábl, P.Bauer, Z.Šarközi, Jakub Jonák - M.Březina, M.Vorbis

Namísto zrušeného prvního jarního zápasu jsme v neděli odehráli přátelský zápas proti sousedním Trstěnicím. V naší sestavě chyběli dlouhodobě indisponovaní R.Venhuda a M.Vyžrálek a lyžující M.Křepela, naopak náš dres oblékly dvě zimní posily, a to V.Čech (příchod právě z Trstěnic) a navrátilec L.Klim (příchod z Hostěradic). Náš soupeř přijel k zápasu pouze v devíti lidech, a proto jsme mu zapůjčili M.Novotného a trenéra M.Březinu. Celý zápas se hrál v poklidném tempu a uvolněné atmosféře a skončil výsledkem 6:1 pro nás. První branku se nám podařilo vstřelit hned z naší první útočné akci, když si do pokutového území naběhl V.Šabata, který se uvolnil a střelou k bližší tyči překonal hostujícího Březinu. Tato brzká branka nám paradoxně uškodila, na těžkém terénu se nám nedařily kombinace a hosté tak mohli vyrovnat, ale jejich slibné příležitostí, do kterých se dostával zejména M.Vorbis, však zůstaly nevyužity. Z naší strany hrozil nejvíce T.Kacký, který také vstřelil naší druhou branku. T.Kacký převzal míč na půlicí čáře, unikl hostujícím obráncům, udělal kličku hostujícímu brankáři a střelou do prázdné branky zvýšil náš náskok. První půle tedy skončila našim vedením 2:0.

Ve druhé půli přeskupili hosté svou sestavu a soustředili se více na útok, v důsledku čehož jsme se dostali do velkého množství brankových příležitostí a přidali jsme čtyři branky. Hosté sice zhruba v 55.minutě vstřelili kontaktní branku, když zatočený přímý kop Zb.Vorbise skončil k překvapení našeho brankáře přesně u levé tyče naší branky, ale poté už padaly branky pouze do hostující sítě. Hned záhy po obdržené brance dostal na hranici vápna přihrávku T.Kacký, který přihrávkou do pokutového území oslovil L.Bartuňka, který střelou pod břevno přidal naší třetí branku. Čtvrtá branka padla po nákopu L.Venhudy z obranné poloviny, na který si naběhl T.Kacký, který nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Pátá branka padla po naší nejhezčí akci v zápase, kdy si na levém křídle naběhl do volného prostoru Jan Jonák, který poslal míč před branku na V.Čecha, který střelou do odkryté branky vstřelil první branku v našem dresu. Skóre pak uzavřel po autovém vhazování L.Bartuněk, který levačkou prostřelil hostujícího Březinu. Kromě těchto branek se ve druhé půli dostali do šancí všichni naší ofenzivní hráči a hosté tak nakonec mohli být rádi, že brankový rozdíl nebyl ještě výraznější. Hosté se ve druhé půli kromě branky dostali ještě do dvou slibných příležitostí, které však M.Vorbis a zapůjčený M.Novotný nevyužili. Největší přínos zápasu spatřuji v tom, že jsme si před zahájením jarní sezony mohli zahrát druhý zápas na venkovním hřišti, jelikož v důsledku tuhé zimy v březnu jsme byli nuceni zrušit několik plánovaných přátelských zápasů. V neděli nás už čeká první mistrovský zápas proti Prosimeřícím, které po podzimu skončily v tabulce na druhém místě, takže nás hned na úvod čeká jeden z nejtěžších možných soupeřů. Na podzim jsme tomuto soupeři podlehli 2:0.