Zimní soustředění v Krušných horách

3. 2. 2020

Dne 30.1.2020 v 8:30 jsme se sešli u našeho hřiště a odjeli na dlouho očekávané zimní soustředění do Krušných hor. Po dlouhé a náročné cestě jsme se před patnáctou hodinou dostali až do cíle naší výpravy, kterým byl Penzion Vytásek nacházející se v oblasti Mariánská. Následující volné chvíle jsme využili pro teamový meeting před plánovaným malým fotbálkem. Před 18 hodinou jsme sjeli do obce Merklín, kde nás v místní tělocvičně čekalo první měření sil s tímto soupeřem hrajícím 1.A třídu Karlovarského kraje, jehož dres oblékal před svým příchodem do našeho týmu L.Horák. Od začátku zápasu bylo znát, že jsme se na tento souboj dobře připravili, a tak v podstatě po celý průběh zápasu jsme si udržovali neustálé vedení. Po hodině hry skončil zápas našim vítězstvím o několik branek. Toto vítězství jsme po večeři podrobili důslednému rozboru, neboť v sobotu nás se stejným soupeřem čekal ještě jeden zápas. Páteční program narušil déšť, a proto jsme byli nuceni strávit dopoledne v našem ubytovacím zařízení. Odpoledne se naštěstí obloha vyjasnila, a proto jsme se mohli poohlédnout po okolí našeho penzionu. Večer byl ve znamení narozeninových oslav nejlepšího střelce týmu Merklína a našeho nejlepšího střelce. V sobotu dopoledne jsme se rozdělili na dvě poloviny, kdy první skupina se připravovala na odpolední zápas na pokoji číslo 7 a druhá skupina se vypravila na nejvyšší horu Krušných hor. Po obědě jsme se tentokrát všichni společně vydali do Ostrova, kde jsme na zdejším hřišti s umělou trávou sehráli druhý zápas s týmem Merklína. Soupeř nám pro tento zápas zapůjčil brankáře a M.Skoupého alias Jaffu, který projevil zájem zkusit štěstí v našem dresu. Abychom mohli v průběhu zápasu střídat, objevil se v našem týmu i Pepa pracující v penzionu, ve kterém jsme byli ubytováni. V průběhu první půle jsme se na větším hřišti zejména rozkoukávali. Jelikož naše útočné akce skončily nezdarem a naopak soupeř několik svých šancí proměnil, skončil první poločas vedením soupeře o tři branky. Ke konci první půle se po zranění jednoho z našich hráčů připojil do našeho týmu další hráč Merklína F.Hladík, který vyztužil naší defenzívu. Hned v úvodu druhé půle se nádherným sólem prezentoval M.Skoupý, který přízemní střelou vstřelil kontaktní branku. O deset minut později vedl soupeř už jen o jednu branku. Soupeřově obraně utekl M.Vyžrálek, který naservíroval míč před poloprázdnou branku V.Čechovi. O chviličku později bylo srovnáno, když J.Fiala dalekonosnou střelou překonal povyběhnutého brankáře soupeře. Poté se po delší době prosadil opět soupeř, který střelou z úhlu k bližší tyči překonal našeho brankáře. Zhruba deset minut před koncem bylo opět srovnáno, a to když svou druhou branku přidal J.Fiala. Rozhodující moment zápasu přišel pět minut před koncem, když se k míči na hranici šestnáctky dostal V.Čech, který přízemní střelou k tyči nedal brankáři žádnou šanci. V závěrečných minutách předvedl soupeř závěrečný tlak, který však k vyrovnávající brance nevedl, neboť jedna střela orazítkovala pouze tyč naší branky a další možnosti zneškodnil náš brankář. V posledních sekundách zápasu potáhl míč L.Horák, kterého v pokutovém území soupeře zastavil nedovoleně jeden z bránících hráčů. K nařízenému pokutovému kopu se postavil pracovník Pepa, jehož střelu sice brankář soupeře vyrazil, ale na jeho následnou dorážku už byl krátký. Zápas tedy skončil vítězstvím našeho týmu 6:4. Ve večerních hodinách jsme zhodnotili průběh celého zimního soustředění, které nelze hodnotit jinak než jako zdařilé. V neděli v 10 hodin jsme se rozloučili s majitelem penzionu, kterému patří poděkování, za to jak se o nás po celou dobu staral, a odjeli směr domov. Poděkování patří i týmu Merklína, díky kterému jsme si mohli poměřit síly s týmem hrající soutěž o tři třídy výše než my. Nezbývá než doufat, že se v příštím roce všichni sejdeme opět na stejném místě.

Zimního soustředění se zúčastnili: Vladimír Čech, Jiří Fiala, Libor Horák, Matěj Knap, Martin Kölbl, Martin Novotný, Zdeněk Šarközi, Jiří Vacek, Lukáš Venhuda, Martin Vyžrálek a Roman Žitka.