Těšetice - Skalice 5:3 (0:1)

2. 8. 2021

G: L.Katolický, P.Klouda, K.Dunda, L.Syrový, D.Semotam - vlastní, Jan Jonák, T.Lukáš

Žluté karty:

Sestava domácích -  M.Trávníček - D.Semotam, M.Vyklický, I.Balík, J.Moltaš - K.Dunda, PD.Voborný, P.Klouda, D.Moltaš - L.Katolický, K.Syrový - P.Bilka, P.Nováček, Z.Řezáč, M.Vacula, O.Vrba

Sestava hostů - J.Fiala - R.Žitka, M.Kratochvíl, T.Marek, Mar.Kölbl - L.Bartuněk, T.Lukáš, L.Venhuda, Jan Jonák - M.Knap, M.Vyžrálek - Z.Šarközi, P.Macků

Po předchozích přípravných zápasech, které nám, s výjimkou zápasu v rámci oslav 70. výročí fotbalu v Hostěradicích, výsledkově nevyšly, jsme sehráli generálku na novou sezonu v Těšeticích. K zápasu jsme nastoupili ve značně kombinované sestavě, neboť jsme postrádali dvojici brankářů a z důvodu několika absencí se nám rozpadla i naše záložní řada. V zápase nám proto vypomohla dvojice kmenových hráčů Únanova (T.Lukáš, P.Macků). První půle nabídla poměrně vyrovnaný souboj v poli s větším množstvím brankových příležitostí na naší straně. Jako první zahrozili zhruba v 15. minutě domácí, kdy technická střela Vaculy z hranice šestnáctky orazítkovala tyč naší branky. Naše útočné akce končily většinou v blízkosti domácího pokutového území, a proto jsme se dostali do první vážné šance až kolem 20.minuty, kdy únik M.Vyžrálka vychytal domácí brankář Trávníček. O chvilku později zneškodnil domácí brankář i samostatný nájezd druhého našeho útočníka M.Knapa. Do další naší příležitosti se dostával opět M.Knap, kterému však chyběl kousek, aby se po centru M.Vyžrálka dostal do nebezpečného zakončení. Domácí v první půli ohrožovali naší branku zejména pokusy ze střední vzdálenosti, v jednom případě zamířila střela z domácího Vaculy asi metr nad břevno naší branky. Zhruba v 35.minutě jsme byli blízko vedoucí branky, poté co se sám před domácím brankářem objevil M.Vyžrálek, ale pokus našeho hráče o přehození vystihl dobře chytající domácí brankář. Branky jsme se nakonec dočkali ve 40.minutě, kdy si míč z křídla navedl do středu M.Vyžrálek a domácí Semotam při snaze o odvrácení míče přízemní střelou překonal domácího brankáře. První půle tak skončila našim jednobrankovým vedením.

Ve druhé půli měli domácí výhodu větru a zatlačili nás před naší branku. Hned v úvodu vyslal jeden z domácích hráčů na naší branku tvrdou ránu z 25 metrů, která těsně minula naší branku. Netrvalo však dlouho a domácí se radovali z vyrovnávající branky, když centr domácího Katolického z levé strany skončil v šibenici naší branky. Po této brance následovala kritická desetiminutovka, která rozhodla o osudu zápasu. Domácí se nejprve ujali vedení, poté co Mar.Kölbl odhlavičkoval centrovaný míč smolně před nikým nekrytého domácího Kloudy, který přízemní střelou překonal našeho brankáře. Třetí branku přidali domácí po nepřesné zpětné přihrávce, po které následoval rychlý brejk do naší otevřené obrany zakončený střelou do prázdné branky z kopačky Dundy. Také čtvrté brance domácích předcházela naše zbytečná ztráta míče na obranné polovině, po které se k míči dostal domácí Syrový, který prostřelil J.Fialu. J.Fiala poté po nešťastném odskoku míče jen se štěstím vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů mířící doprostřed branky. Zhruba od 60.minuty jsme se osmělili i směrem dopředu, ale domácí brankář vychytal únik T.Lukáše. Jediný slabší okamžik v zápase si domácí brankář vybral v 65.minutě, kdy po jeho chybné rozehrávce jsme se dostali k míči v pokutovém území soupeře a následnou přihrávku před branku si na zadní tyči našel nabíhající Jan Jonák, který poslal míč do odkryté domácí svatyně. Ihned po této brance jsme mohli přidat i kontaktní branku, ale domácí brankář i potřetí tváří v tvář M.Vyžrálkovi uspěl a střelu našeho útočníka vyrazil. Do konce zápasu jsme se snažili zápas ještě zdramatizovat, ale s výjimkou hlavičky M.Vyžrálka po rohovém kopu jsme už domácího brankáře výrazněji neohrozili. Domácí naopak využili naší otevřené obrany a těsně před koncem zápasu přidali zásluhou Semotama pátou branku. V úplně samém závěru zápasu se nám podařilo ještě vsítit třetí branku, a to když Jan Jonák vybídl přihrávkou nabíhajícího T.Lukáše, který si obhodil vyběhnutého domácího brankáře a následnou střelou rozvlnil síť domácí branky. Z důvodu špatné koncovky a nezvládnutého úvodu druhé půle jsme tak našemu soupeři podlehli v poměru 5:3. Příští týden nás čeká volno a v neděli 15.8.2021 nás na našem hřišti čeká první zápas podzimní části proti rezervě Hostěradic.