13. 4. 2014

G: vlastní, V.Křepela (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (Mar. Kölbl), R.Sysel (V.Křepela), M.Vyžrálek (K.Tapšík), M.Vyžrálek (V.Křepela) - Škůrek, Potůček

Žlutá karta:

Sestava - L.Klim - K.Tapšík, R.Žitka, Mar.Kölbl, M.Kratochvíl - V.Křepela, L.Bartuněk, R.Sysel, R.Gottlieb (63. J.Neuman) - M.Vyžrálek, F.Gregor (56. M.Bílý).

V třetím kole jarní části jsme přivítali na našem hřišti Braníšovice a chtěli jsme konečně poprvé v jarní části zabodovat. V sestavě oproti minulému zápasu chyběl Věchet, který se včera oženil, naopak po nemoci se vrátil Kölbl. Zápasu prospělo, že se hrál na podmáčeném terénu, který přál ofenzivnímu fotbalu. V úvodu zápasu jsme byli aktivnějším týmem, ale první šance se nám nepodařilo přetavit v gól a tak jsme vstřelili úvodní gol zhruba v 15.minutě, kdy centr Vyžrálka našel hlavu Gottlieba a jeho hlavičku si nakonec hostující obrana sama srazila do branky. Poté se hosté osmělili a začali nás přehrávat, když tradičně hrozili svými vysokými ofenzivními hráči, kteří se těžko odstavují od míče a tak není divu, že první dvě jejich šance byly po hlavičkách, které naštěstí netrefili branku. Vyrovnávající gol vstřelili hosté po naší nepřesné rozehrávce a brejkové situaci, kterou zakončil hostující útočník Škůrek přízemní střelou na bližší tyč, se kterou si náš brankář nedokázal poradit. Hodně nám zatrnulo po souboji hostujícího hráče s našim brankářem, který naštěstí rozhodčí neposoudil jako penaltový, i přes velkou nevoli hostů. Hosté se nakonec dostali do vedení, když využili naší menší koncentrace v obraně, kde jsme si bohužel více všímali ležícího autora prvního hostujícího golu, který nakonec pro zranění zápas nedohrál a brejkovou situaci, do které se dostal Potůček, který běžel sám na brankáře zakončil zmíněný hráč druhým golem. Nám se podařilo vyrovnat v nastaveném čase prvního poločasu, kdy Vyžrálek našel před brankou Křepely (stojícího možná v ofsajdu), který uklidil míč do prázdné branky. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2

Druhá půle byla už v naší režii, kdy jsme soupeře fotbalově jasně přehráli, tak jako už dlouho nikoho, ale i tak za stavu 2:2 si hosté vypracovali vyloženou šanci, kdy jejich útočník bežel z úhlu na našeho brankáře, ale jeho křižná střela naštěstí minula naší branku. Úvodní šance v druhém poločasu se nám sice nepodařilo využít, ale i tak již brzo po zahájení druhé půlky jsme vstřelili třetí gol, když Kölbl vystihl hostující rozehru a poslal přihrávku do běhu Vyžrálkovi, který bežel z pravé strany na hostujícího brankáře a trefil se přesně na zadní tyč hostující branky. Čtvrtý gol padl po hezké kombinační akci, kdy se míč dostal na pravou stranu, kde Křepela nádherným centrem našel přesně hlavu Sysla, který překonal hostujícího brankáře počtvrté. Pátý gol jsme vstřelili po brejkové situaci, kdy Tapšík z obrany poslal dlouhý míč za obranu na Vyžrálka, který běžel sám na brankáře a vyběhnutého brankáře přehodil. Náš poslední gol padl opět po pěkné akci, kdy opět Křepela našel zpětným centrem Vyžrálka, který míč uklidil do sítě. Ve druhé půli jsme si vypracovali opravdu velké množství vyložených šancí, takže se nejde zmiňovat o každé, ale hosty třikrát uchránila od dalších golů branková konstrukce po střelách Tapšíka, Vyžrálka a Sysla. Nakonec jsme si tedy připsali první tři body, které díky předvedenému výkonu ve druhé půli jsou zasloužené, ale soupeř v první půli zlobil a v určitých situací se k nám přiklonilo i štěstí. Další týden zajíždíme v sobotu na půdu Jezeřan B, kteří mají na jaře dobrou formu, když se jim v minulém domácím zápase podařilo porazit i vedoucí tým Jamolic, ale budeme se snažit urvat nějaké cenné bodíky.