27. 4. 2014

G: M.Vyžřálek (odr. míč), M.Věchet (R.Gottlieb) - Vondrák, Herout

Žlutá karta: M.Vyžrálek, R.Žitka, L.Bartuněk

Sestava - L.Klim - K.Tapšík, R.Žitka, Mar.Kölbl, M.Kratochvíl - L.Bartuněk (75.J.Neuman), M.Věchet, R.Sysel, R.Gottlieb (86.M.Bílý) - M.Vyžrálek, F.Gregor (55.V.Křepela)

V dalším domácím zápase nás čekalo Dobřínsko, které na nás v tabulce ztrácí dva body a dal se tedy očekávat vyrovnaný zápas. V zápase jsme jsme se sešli v plném složení, a proto jsme si chtěli připsat tři body. V první půli měli výhodu větru hosté a to také určilo vývoj zápasu. Začátek zápasu se nám  vůbec nepodařil a hostům jsme první gol doslova darovali, když náš obránce měl na kopačce míč, který však nakonec neodvrátil a ten se dostal nakonec až k Vondrákovi, který svou střelou orazítkoval obě tyče a poté skončil míč za brankovou čárou. Tento okamžik se na nás podepsal a hosté nás i nadále přehrávali a tak zhruba po deseti mutách už byl stav 0:2, když hostující útočník zaútočil po pravé straně a jeho zpětnou přihrávku do branky doslova procpal Herout. Hosté si vypracovali i další šance, ale jejich střely pochytal náš brankář. My jsme se osměli v druhé polovině první půle, když jsme si vypracovali také šance, ale hlavička Gottlieba orazítkovala pouze břevno, Gregor svoji šanci nedokázal zakončit střelou, zakončení Sysla a střílená přihrávka Vyžrálka nakonec prolétli těsně kolem tyče hostující branky. Do kabin se šlo tedy za nepříznivého stavu 0:2.

Ve druhé půli jsme se chtěli co nejdříve vrátit golem do zápasu a to se nám s přispěním hostující obrany povedlo velmi rychle, když hostující obránce odvrátil míč pouze k Vyžrálkovi, který svou akci zakončil obstřelením brankáře. Obrovskou šanci na vyrovnání si o chvíli později vypracoval opět Vyžrálek, který využil zaváhání hostujícího brankáře, kterému vypadl míč z rukou, ale náš útočník posléze ze dvou kroků překopl prázdnou branku. Vyrovnávající gol byl opět dílem štěstí, když hostující obrana chtěla odvrátit míč razantním odkopem, který však trefil pouze Gottlieba do hlavy, od kterého se míč odrazil k Věchetovi, který prostřelil brankáře podruhé. Od tohoto stavu se hrál vyrovnaný zápas, který nenabízel už mnoho šancí na obou stranách, hostující střely pochytal náš brankář a z naší strany se dostal do zakončení několikrát Věchet a jednou Vyžrálek, ale jejich střely však bohužel netrefily branku. Zápas tedy skončil podle mého názoru zaslouženou remízou, nás může mrzet zejména úvod zápasu, který jsme zaspali a umožnili soupeři vstřelit dva snadné goly. V dalším kole nás čeká vedoucí tým tabulky z Jamolic, ve kterém se budeme snažit tohoro soupeře co nejvíce potrápit.