25. 8. 2013

G: R.Sysel (M.Věchet) - Navrátil, Cimbál

Žluté karty: M.Vyžrálek.

Sestava -  L.Klim - K.Tapšík, R.Sysel, Zd.Svovoda, M.Kratochvíl - L.Bartuněk, B.Horák, M.Věchet, V.Křepela - M.Hlávka, M.Vyžrálek.

V druhém domácím zápase jsme přivítali kvalitního soupeře z Loděnic, kterého jsme, ale v jarní části minulé sezony na domácím hřišti porazili 3:2. Před zápasem se řešily problémy v obraně, kde chyběli Hajzner, Gottlieb a Kölbl, a proto se na kraj obrany stáhl Kratochvíl a na stopera Tapšík. V úvodu zápasu byli lepším týmem hosté a svoji převahu korunovali brankou po hezké kombinaci, kdy hostující záložník zakončoval do prázdné branky. Postupem času jsme hru vyrovnali a šance se střídali na obou stranách, ale jak Vyžrálek tak hostující střelec Jedlička si dnes neobuli střelecké kopačky. Naše největší šance v první půli měl Vyžrálek, který dvakrát sám před brankářem zakončil vedle. Stejně dopadl i kolega z útoku Hlávka, který přetlačil hostujícího obránce a utíkal na soupeřovu branku, ale jeho střela na zadní tyč skončila vedle. Další šanci jsme měli po rohu, kdy se dostal k hlavičce na přední tyči Sysel, ale zamířil vedle. Hostující brankář si připsal dva zákroky po přímých kopech Tapšíka, které vyrazil mimo dosah našich útočníků a v situaci, kdy už byl brankář překonán ho zastoupil obránce, který vykopl Horákovu střelu z brankové čáry. I soupeř si vypracoval řadu dobrých šancí, kde nejaktivnější byl v tomto ohledu Jedlička, ale další své šance už neproměnili, a proto se šlo do kabin za stavu 0:1.

Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, kdy se útoky střídali na obou stranách, ale oběma týmům se nedařilo vypracovat golové šance. Nám se útoky nedařilo pořádně zakončit, protože když jsme se dostali až k brance soupeře, tak jsme si přihráli do statických pozic, ze kterých nešlo pořádně zakončit. V 70. minutě přišlo zasloužené vyrovnání, kdy tentokrát roh z kopačky Věcheta Sysel hlavou usměrnil do sítě. Možností na otočení skore měl Vyžrálek, ale jeho střela z úhlu těsně minula branku. Dále Věchetovu střelu po přihráce Vyžrálka golman hostů vykopl nohou. Velkou šanci měl i Horák, ale jeho série kliček skončila nepřesným zakončením. Po brejkové situaci měl šanci Bartuněk, kdy si míč na hranici vápna dal odražený míč na levačku, čímž obelstil hostujícího obránce, ale jeho střela levou skončila vedle. V 88. minutě však vzal osud zápasu do rukou rozhodčí Kahoun a po kličkované hostujícího hráče, který s vypětím všech sil ustál několik soubojů na hranici faulu doklopýtal až k vápnu, kde po souboji s Kratochvílem už upadl a rozhodčí po určité chvíli zapískal a ukázal k velkému překvapení na značku pokutového kopu. V případě tohoto rozhodčího to není poprvé, máme v paměti jeho památný výkon v Rybníkách, kdy s úsměvem v tváři odpískal proti nám tři pokutové kopy a zápas jsme nakonec smolně prohráli 4:2. Penaltu poté proměnil hostující brankář a hosté šli do vedení. V dlouhém nastaveném čase jsme si vypracovali dva závary po rohových kopech, ale nepodařilo se nám dotlačit míč až do branky, nejblíže byl Křepela, ale míč v těžké pozici nedotlačil do sítě. Na začátku soutěže se trápíme hlavně v koncovce, kdy se nám nedaří proměnit golové šance, kterých si vypracujeme dostatek, a proto jsme v tomto remízovém zápase prohráli 1:2.