13. 10. 2013

G: Mich. Kölbl (M.Vyžrálek), R.Sysel (M.Křepela) - Becha 2 , Hrubý

Žluté karty: B.Hajzner, Zd. Svoboda

Sestava -  L.Klim - K.Tapšík, R.Sysel, Z.Svoboda, M.Kratochvíl, - M.Křepela , B.Hajzner, M.Věchet, L.Bartuněk - Mich. Kölbl (75.V. Křepela), M.Vyžrálek.

V dalším domácím zápase jsme přivítali Rybníky, které byly v tabulce o bod před námi, ale proti kterým se nám v poslední době nedaří bodovat. Oba týmy nehráli v nejsilnějším složení, když nám chyběl Horák, zranění Gotllieb, Hlávka a alespoň na lavičku usedl zdravotně indisponovaný Křepela. Hostům také chyběli někteří hráči, z nichž největší ztrátou byla absence bývalého hráče Moravské Krumlova Vybírala a Bartuňka. V úvodu zápasu jsme byli aktivnějším týmem a díky tomu jsme si vypracovali nebezpečnou střelu Věcheta z úhlu, kterou hostující brankář vyrazil. V 5. minutě jsme však inkasovali lacinou branku, když hostující Becha vystřelil z poměrně velké vzdálenosti, ale jeho střela měla na mokrém trávníku nepříjemný odskok se kterým si nedokázal poradit náš brankář. Oba týmy hodně nakopávali míče na útočníky a tak se střídali akce na obou stranách. Hosté posilnění úvodní brankou zakončovali z každé pozice, ale jejich střely byly hodně nepřesné. My jsme si dlouho nemohli vypracovat žádnou možnost, i když snaha byla zřejmá, ale naše pokusy zvládala hostující obrana odvracet. Druhý gol tak mohl vstřelil Becha, který se akrobaticky položil do centru, ale míč špatne trefil a tak šel míč vedle. My jsme zahrozili po rohovém kopu Věcheta, který našel hlavu Tapšíka, který míč hlavou nedokázal usměrnit na branku. Poté se podařilo střelou Věcheta po závaru dostat míč do branky, tomu však předcházel signalizovaný ofsajd hostujícím pomezním a tak rozhdočí gol neuznal. O chvíli později dostal míč Věchet opět do sítě, když doběhl přihrávku za obranu, kde stál v ofsajdu Vyžrálek, ale hostující pomezní vyhodnotil jeho pohyb za aktivní, a proto rozhodčí neuznal už druhý gol. Poté mohli hosté kopat penaltu, když po zákroku Svobody skončil hostující hráč na zemi, rozhodčí však zůstal klidný a odpískal rohový kop. Konec poločasu přinesl hodně vzruchu, nejdříve měli hosté vyloženou šanci, když Šnefenberk hlavičkoval na zadní tyč, ale náš brankář dokázal jeho hlavičku vytáhnout. Mohlo tedy platit straé pravidlo nedáš dostaneš, když výkop Klima, přelétl hostující obranu a Vyžrálek byl sám před brankářem, kterého chtěl přehodit, míč však branku minul. V 43. minutě jsme se už radovali když centr hlavičkou posunul Vyžrálek před branku, kde míč uklidil hlavou do sítě Kölbl, hostující pomezní opět mávnul ofsajd, ale tentokrát jej hlavní rozhodčí neodpískal, a proto se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhá půle nabídla podobný fotbal jako první půle, hosté opět zakončovali útočné akce střelami za vápnem, ale celkově byli o něco aktivnější než v první půli. První naší možnost měl Vyžrálek, když se ve vápně dostal k míči, který měl však na jeho slabou pravou nohu a tak zakončil střelou levou, která byla nepřesná. V 65. minutě jsme se radovali, když centr Sysla z úhlu přelétl brankáře a zapadl na zadní tyč hostující branky. Poté jsme hrozili brejky, které však zastavoval hostující pomezní ofsajdy. Největší šanci na pojištění náskoku měl Vyžrálek, který běžel sám na brankáře, ale vyloženou šanci zakončil velmi nepřesnou střelou. S přibývajícím čase hrozili hosté stále více, když si vypracovali několik střel, které zblokovala naše obrana. V 84. minutě se hosté radovali z vyrovnávací branky, když se za naší obranou objevil Becha, který šel sám na našeho brankáře, tuto akci zakončil střelou do brankáře, míč se však odrazil zpátky k jeho nohám a od nich pak do opuštěné naší branky. V 87. minutě bylo ještě hůř, když po autu se dostal opět sám před našeho brankáře Hrubý, který zakončil placírkou k tyči a otočil tak výsledek. Nakonec jsme tedy tento vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli blízko třem bodů prohráli a po zápase se nám tak mohla vybavit zkušenost z Rybníků, kde jsme jednou vedli ještě v 75. minutě 3:0 a tento zápas nakonec ztratili 3:4. V letošní sezoně se nám bohužel nedaří příliš na domácí půde, kde jsme v minulé sezoně téměř neztráceli body a patřili k nejlepším týmům v tabulce domácích zápasů. Letos jsme si připsali už druhou prohru v domácím prostředí. Příští týden můžeme tuto ztrátu napravit v Olbramovicích, kde náš však nečeká nic lehkého, protože zdejší béčko na domácí půde dokázalo porazit druhé Loděnice a uhrát remízu s vedoucími Jamolicemi.