29. 9. 2013

G: Gregor 2 - B.Horák (odr. míč), M.Vyžrálek (B.Hajzner), B.Hajzner (M.Věchet).

Žluté karty: B.Hajzner, B.Horák.

Sestava -  L.Klim - K.Tapšík, R.Sysel, Z.Svoboda, M.Kratochvíl, - L.Bartuněk (65.M.Křepela), B.Horák, M.Věchet, R.Gottlieb (30. V.Křepela) - B.Hajzner, M.Vyžrálek.

Po týdenní pauze z důvodu přeložení hodového zápasu nás čekal nejočekávanější zápas podzimu na hřišti Trstěnic. První půle mnoho šancí nenabídla, hra byla nervózní a šlo vidět, jak oba týmy chtějí v tomto zápase uspět. Lepším týmem jsme byli my, ale vyložených šancí moc nebylo a tak jsme museli zakončovat i střelami z dálky. Domácí hrozili zejména z brejkových situací a jejich nejlepším hráčem Sklenským. První vyloženou šanci zápasu měli domácí, když hlavička Gregora skončila na břevně naší branky. Za nás zahrozil Vyžrálek, když jeho únik byl zakončen střelou na bližší tyč, kterou domácí brankář Březina vyrazil na roh. Ve 20.minutě jsme se už radovali, když odražený míč na vápně uklidil Horák přízemní střelou k tyči. Ke druhému golu jsme přišli velmi lehce po nedorozumění v domácí obraně, kdy Bauer pouštěl míč brankáři, tohoto míče se však zmocnil Vyžrálek, který díky tomu šel sám na brankáře, který mu sice dobře zmenšil úhel, ale Vyžrálek trefil přesně ke vzdálenější tyči. Za zmínku ještě stojí střela z hranice vápna Horáka po přiťuknutí od Hajznera, ale domácí brankář míč vytáhl na roh. První půle tedy skončila vedením našeho týmu 2:0.

Ve druhé půli se domácí tým zlepšil a ze začátku se hrál vyrovnaný fotbal bez šancí na obou stranách. První obrovskou šanci druhé půli jsme si vypracovali po výkopu Klima, který prodloužil Vyžrálek na Hajznera, který šel sám na brankáře, ale situaci prováhal a zakončil slabou střelou, kterou brankáře nepřekonal. Hosté zahrozili křídelní akcí, kdy centr Nováka letěl na bránu a náš brankář jej s obtížemi vytěsnil mimo tři tyče. Další šanci měl domácí útočník Gregor, ke kterému se odrazila hlavička Kratochvíla, ale ten svoji šanci uspěchal a střelou minul branku. O chvíli později se domácí už radovali, po dlouhém autovém vhazování, které náš brankář podběhl, se míč nešťastně odrazil do naší branky. V této době domácí ještě zvýšili svoje úsilí a vytvořili si některé střely, které musel řešit náš brankář. Druhý gol jsme soupeři doslava darovali, když Tapšík nahrál přímo na nohu Gregora, který situací zakončil rychlou střelou, která skončila v naší síti. Klíčový okamžik nakonec nastal v 85. minutě, kdy rohový kop Věcheta lízl na přední tyči Hajzner a překonal domácího brankáře potřetí. Do konce zápasu se už nic zajímavého nestalo, a proto jsme si připsali další tři body do tabulky. Příští týden máme volno, tak doufáme že zraněný Gottlieb se stihne dát do příštího zápasu do pořádku, protože na marodce už je Hlávka, kterého čeká operace vazů.