Branišovice - Skalice 4:4 (0:2)

7. 6. 2015

G: Škůrek 2, Machů 2 - L.Klim (penalta), J.Jonák (L.Bartuněk), M.Kratochvíl (tr. kop), Mich. Kölbl (M.Kratochvíl)

Žluté karty - R.Gotllieb

Sestava: L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gotllieb - L.Bartuněk, R.Křepela, F.Gregor, M.Kuřitka (82. V.Křepela) - Mich. Kölbl, J.Jonák

K dalšímu zápasu jsme zajížděli v neděli dopoledne na půdu Braníšovic, kde se nám obvykle moc nedaří. Opět jsme měli problémy se sestavou, ale nakonec jsme měli i jednoho náhradníka a tak jsme k zápasu odjížděli v uvolněné náladě, ke které přispěla včerejší svatba našeho spoluhráče. Nutno říci, že i soupeř má problémy se složením týmu a tak k zápasu nastoupili v jedenácti hráčích a v brance se musel objevit hráč z pole. První půle se nám výsledkově podařila, když jsme si vypracovali vedení 0:2. V úvodu si oba týmy vypracovali po jednom náznaku šance, který však k brance nevedl. Branka tak padla až zhruba po 15. minutách, kdy centr Kuřitky trefil ruku bránícího domácího hráče a nařízenou penaltu proměnil L.Klim. Záhy si vypracovali domácí svoji největší šanci v první půli, ale domácí hráč z osmi metru netrefil míč ideálně a jeho zakončení díky tomu dokázal náš brankář chytnout. Asi v 25.minutě jsme přidali druhou branku, kdy odražený míč vrátil před branku Bartuněk a na zadní tyči uklízel míč do sítě osamocený Jonák. Naší největší šanci na třetí branku měl na kopačce opět Jonák, ale ten svůj samostatný nájezd na domácího brankáře zakončil střelou mimo tři tyče. První půle už mnoho dalších nebezpečných situací nenabídla, a proto zůstal stav 0:2

Druhá půle nám však vůbec nevyšla, jako by jsme byli ukolébaní dvoubrankovým vedením a ukázalo se, že vrátit se zpátky do zápasu už je pak velmi složité. Oproti první půli nám přestala fungovat dobrá defenzivní práce celého týmu, domácí měli daleko více prostoru a díky tomu se dostávali k tradičním brejkovým situacím, kde využívají rychlosti svých útočníků. Asi tak po pěti minutách vstřelili domácí kontaktní branku, kdy se do brejku dostal Machů a svoji akci zakončil střelou k tyči. Za chvíli bylo už srovnáno, kdy standartní situaci zakončil hlavičkou k tyči Škůrek. Netrvalo dlouho a stejný hráč otočil výsledek, kdy dostal přihrávku za obranu a svůj průnik zakončil zasekávačkou a přesným lobem zpoza šestnáctky. My jsme si vypracovali během této doby také jednu vyloženou šanci, ale Gotllieb nedokázal hlavičkou usměrnit míč do odkryté branky. Domácí byli nakopnutí otočením zápasu a v té době nás podržel náš brankář, který dokázal zneškodnit průnik a zakončení domácího Sourala. Nám se podařilo zhruba v 70.minutě srovnat výsledek, kdy trestný kop Kratochvíla z poměrně velké vzdálenosti a úhlu přeletěl domácího zaskakujícího brankáře a od tyče se odrazil do sítě. Za chvíli nás však domácí opět uzemnili, kdy se po vysokém míči uvolnil na pravé straně Machů a jeho střela zamířila přesně k zadní tyči. Rozhodnout zápas mohl těsně před koncem Škůrek, ale jeho zakončení mířilo mimo naší branku a tak se nám nakonec podařilo v hodině dvanácté vyrovnat, kdy se na pravé straně uvolnil Kratochvíl a jeho centr našel hlavu Mich. Kölbla, který uklidil míč do sítě. V zápase jsme si nakonec připsali bod za remízu a vzhledem k průběhu druhé půle za něj můžeme být rádi. Jinak je to bohužel pro náš tým ztráta vzhledem k tabulkovému postavení našeho soupeře a dvoubrankovému vedení po prvním poločase. V posledním kole nás čeká příští týden tým Rybníků, se kterým budeme bojovat zřejmě o konečné 4. místo.