4. 5. 2015

G: F.Hladký 2, Prokop 2, Mar.Ostrovský, Mich. Ostrovský, Semotam - Mar. Kölbl (odr. míč), J.Jonák (R.Křepela), M.Březina (R.Křepela)

Žluté karty - R.Žitka

Sestava: L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, R.Gottlieb - L.Bartuněk, F.Gregor, R.Křepela, J.Jonák - Mich. Kölbl (65. M.Březina), R.Rucki

V dalším zápase jsme zajížděli do Dobřínska, které se s námi dělilo o třetí místo v tabulce. V zápase jsme se museli obejít bez mnoha hráčů, kdy kromě dlouhodobě zraněných V.Křepely a K.Vančury se zápasu nemohli zúčastnit také Till, M.Křepela, Bílý a Kuřitka. Domácí po celý zápas hrozili rychlými křídelními akcemi a náběhy za obranu, které dělali naší obraně velké problémy. Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří na nás vlétli a připravili si hned v úvodu mnoho závarů, které se nám však podařilo přečkat. Také my jsme v úvodu zahrozili dvěma nebezpečnými závary, které se nám však nepodařilo zakončit. Zhruba v 15. minutě se ujali domácí vedení, když na standartní situaci si naskočil F.Hladký a svou hlavičkou k tyči nedal našemu brankáři šanci. Netrvalo dlouho a domácí přidali druhý gól, když po křídelní akci přihrával domácí hráč míč před branku na útočníka, před kterým odvracel míč Mar. Kölbl, ale tento míč si nešťastně srazil do branky náš brankář. Naší špatnou desetiminutovku podtrhla další rychlá křídelní akce domácích, kdy dostal přihrávku úplně osamocený záložník Ostrovský a svou šanci zakončil zkušeně k tyči. Po této brance jsme si ke konci poločasu vypracovali chvíli převahu, kterou jsme přetavili v branku, když domácí odvrátili rohový kop hlavičkou na velké vápno, kde se z voleje do míče opřel Mar. Kölbl a tvrdou přízemní střelou překonal brankáře domácích. Kromě těchto branek si oba týmy připsaly i další šance, z naší strany se jednalo zejména o akci Ruckého, kterého vychytal domácí brankář, který zneškodnil i následnou dorážku Jonáka, dvěma střelami zpoza vápna se prezentoval Gregor, ale obě dokázal brankář domácích vyrazit a stejný osud potkal i střely Jonáka. První půle tedy skončila domácím vedením 3:1.

Také druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první, kdy domácí hrozili svou rychlostí a trestali naše individuální chyby. Hned na začátku druhé půle přidali domácí další branku, když odkop Mar. Kölbla zblokoval výskokem Prokop, kterému se míč příhodně odrazil do běhu a na jeho levačku k bližší tyči náš brankář nedosáhl. Poté měli domácí štěstí, když rohový kop si srazil jejich hráč na břevno, od kterého se míč odrazil do země a hlavní rozhodčí odpískal vstřelenou branku, kterou však Gregor v duchu fair play odvolal. Tyto dvě situace dokumentují naše jarní snažení, kdy štěstí se k nám pravidelně odvrací zády. Pátou branku přidali domácí opět po křídelní akci, kdy do prázdné branky zakončoval jejich útočník. O chvíli později byla totožná akce i na naší straně, ale pěkné přihrávce před prázdnou branku chyběl našim hráčům krok. Druhou branku jsme tedy vstřelili po pěkné akci R.Křepely s Jonákem, kteří si vyměnili míč a Jonák se po individuální akci dostal až před brankáře domácích, kterého obstřelil. Hned záhy však přidali domácí šestou branku, když domácí opět využili našeho špatného bránění a střídající Ostrovský uklidil míč do naší prázdné branky. Na tento gól jsme zareagovali také pěknou akcí, kdy R.Křepela individuálně prošel do vápna a jeho přihrávku před branku usměrnil ve skluzu k tyči Březina. Poslední branku dali opět domácí, když našemu brankáři vypadl při zákroku míč a domácí hráč neměl problém vstřelit branku do prázdné branky. Kromě těchto šancí si zejména domácí připsali ještě další šance a připsali si tak zaslouženě tři body. Bohužel jsme si připsali další prohru, když nám tentokrát hrubě nevyšel zápas v obranné fázi. Na jaře nás velmi sráží absence pro naší hru klíčových hráčů, dále oproti podzimu vytváříme více individuálních chyb, které naši soupeři trestají a také nám chybí nějaký střelec. Další týden máme volno a pak zajíždíme na půdu Lechovic, které se na jaře výsledkově zlepšily.