5. 4. 2015

G: Jedlička - K.Vančura (odr. míč), F.Gregor (R.Gottlieb)

Žluté karty -

Sestava: L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, R.Gottlieb - V.Křepela (30.L.Bartuněk), F.Gregor, R.Till, R.Křepela - K.Vančura, J.Jonák (70.M.Bílý)

V druhém jarním zápase jsme zajížděli do Olbramovic odehrát zápas s jejich B týmem. Na podzim jsme s tímto soupeřem na vlastním hřišti prohráli, a proto jsme chtěli tuto prohru odčinit. Oproti minulému zápasu došlo z pracovních důvodů ke změně na brankářském postu, po trestu se vrátil do sestavy Jonák a svou premiéru v soutěžním zápase si za nás odbyl R.Křepela, který přišel jako výměna za našeho nejlepšího střelce podzimu Šabaty, který vinou administrativní chyby bude působit půl roku v Horních Kounicích. První půle byla z naší strany odehrána ve velkém tempu a z naší strany se jednalo o jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Aktivním přístupem jsme nutili soupeře k řadě chybám, ale špatný den našich zakončovatelů uchránil soupeře od výrazného debaklu. Naši útočníci se v první půli dostali asi do osmi vyložených šancí, ale jejich šance zneškodnil domácí brankář nebo jejich střely minuly branku. V jednom případě odkopával dokonce míč z brankové čáry domácí obránce. Do několika šancí se dostali i naši středoví záložníci, ale také jejich šance byly nevyužity. Svou premiéru mohl okořenit výstavním gólem i R.Křepela, jehož nádherná rána z 20 metrů mířící do šibenice trefila pouze tyč domácí branky a od ní se míč nešťastně odrazil ven z branky. Domácí si v první půli připsali dvě vyložené šance, ale zakončení hlavou po rohovém kopu zneškodnil nás brankář a při druhé šanci po dlouhém autu nás zachránil před brankovou čárou stojící Gregor. První půle tedy skončila bezbrankovou remízou, i když předvedené hře by odpovídalo naše vedení tak 5:1.

Druhý poločas už z naší strany nebyl příliš dobrý, hrál se hodně útočný fotbal z obou stran a tento fakt vyhovoval domácím, kteří měli rázem více prostoru na přihrávky za naší obranu. V 50. minutě jsme se ujali vedení, kdy se do samostatného průniku dostal Vančura, kterému jeho první zakončení brankář chytil, ale následnou dorážku ze štěstím už stejný hráč procedil za záda brankáře. Domácím se však poměrně záhy podařilo vyrovnat, kdy se k Jedličkovi se štěstím odrazil míč a tento hráč svůj křídelní průnik zakončil střelou ke vzdálenější tyči. V druhé půli jsme si sice také vypracovali poměrně dost šancí, ale naši útočníci asi byli zdeptaní domácím brankářem a tak své šance opět nevyužívali. Díky tomu, že se hrál otevřený fotbal se i domácí dostali do více možností, které však naštěstí nevedly ke vstřelení branky. V  70. minutě jsme se dostali znovu do vedení my, kdy roh Gottlieba našel přesně hlavu Gregora, jehož hlavička pod břevno znamenala druhou branku v síti soupeře. Nám se poté nepodařilo zápas rozhodnout, kdy se do dvou šancí dostal R.Křepela, ale ten ve svých šancích prováhal moment k zakončení a tak byl nakonec zablokován. Domácí si do konce zápasu připsali dvě vyložené šance. Při první se dostal po standartní situaci míč k úplně volnému hráči, který však své zakončení uspěchal a vůbec netrefil naší branku. Při druhém nás podržel náš brankář Klim, který pár minut před koncem chytil přízemní zakončení domácího hráče po jedné ze skrumaží před naší brankou. Nakonec se nám tedy podařilo na půdě Olbramovic vydřít tři body za výhru 1:2. Výhra je o to více cenná, protože nepamatuji zápas, ve kterém by jsme spálili takové velké množství šancí. Kaňkou je zranění V.Křepely, který nám bude chybět v dalším průběhu jarní části. V dalším kole nás netradičně v sobotu čeká na našem hřišti tým Jezeřan B, který je v tabulce na druhém místě.