Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rybníky - Skalice 2:4 (0:3)

2. 11. 2014

  Rybníky - Skalice 2:4 (0:3)

 
G: Šnefenberk, Adamík - F.Gregor (odr. míč), R.Till (odr. míč), K.Vančura (odr. míč), K.Vančura (sam. akce)

Žlutá karta: 

Sestava - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - M.Křepela (55.M.Bílý ml.), R.Till, J.Neuman, V.Křepela - K.Vančura (75.V.Šabata), F.Gregor (46.Mich. Kölbl)

Po úterním odloženém kole nás čekal opět zápas na hřišti soupeře, tentokrát Rybníků, s kterými jsme dlouhou dobu nedokázali zvítězit, a proto byl cíl zápasů zřejmý. Museli jsme se vypořádat s absencí dvou našich nejlepších střelců, když Šabata hrál zápas v Horních Kounicích a tak stihl pouze posledních 15 minut zápasu a disciplinárně potrestaný z minulého zápasu byl Jonák. Dále chyběli ještě ze zdravotních důvodů Bartuněk a z pracovních důvodů Kuřitka, ale i přes tento fakt se ukázala dostatečná šířka našeho kádru a měli jsme připravené ještě tři náhradníky. Naše nejlepší střelce výborně nahradili v útoku po zranění vracející se Gregor, který se podílel na dvou našich vstřelených brankách a Vančura, který sám vstřelil dva goly. Ještě zjevnější byly absence na domácím týmu, který s vypětím všech sil poskládal 12 hráčů, z nichž mnoho hráčů v minulých zápasech proti nám vůbec nenastupovala. Průběh zápasu byl celkem očekávaný, když domácí své nejlepší hráče postavili do ofenzívy a tak si vypracovali převahu v poli, my jsme naopak hrozili z brejků, které dělali domácí postarší obraně velké problémy. První zakončení zápasu si vypracovali domácí, když nebezpečnou skákavou střelu Šnefenberka náš brankář vyrazil. My jsme zahrozili střelou Gregora, kterou domácí na poslední chvíli zblokovali jinak by měl domácí brankář velké problémy, protože jeho střela měla gólove parametry. Další možnost si vypracoval domácí Novák, kdy jeho tvrdý projektil ze střední vzdálenosti s vypětím všech sil vyrazil náš brankář. My jsme hrozili v první půli zejména po pravé straně, kde si dvakrát vypracoval brankovou šanci M.Křepela, když jeho první střela mu vůbec nesedla a druhou musel brankář vyrazit. Poté jsme se už poprvé radovali, když rohový kop se pro domácí nešťastně odrazil k nohám Gregora, který střelou z vápna prostřelil domácího brankáře poprvé. Druhý gol padl opět střelou z vápna, kdy se míč dostal k Tillovi, který prostřelil brankáře podruhé. Třetí gol pak padl po přihrávce Gregora na Vančury, který běžel sám na brankáře, kdy jeho první střelu mu brankář vyrazil, ale na následnou dorážku už byl krátký. Blízko branky byl i pro brejkové situaci náš předstoper Kratochvíl, který podpořil útok a jeho zakončení z hranice vápna mířilo těsně vedle. Domácí měli sice častěji míč na kopačkách a vypracovali si také několik střeleckých možností a standartních situací, které však spolehlivě pochytával náš brankář a nebo je odvraceli naši hráči. Velmi dobře fungovala obranná hra celého týmu, kdy jsme se snažili co nejvíce znepříjemnit zápas kvalitním domácím středopolařům Novákovi a Vybíralovi, kteří dlouhodobě tvoří hru domácích. Do kabin jsme šli tedy s třígolovým vedením, ale také vědomím, že zápas ještě není rozhodnut.

Do druhé půli vběhli domácí s jasným cílem, že není už co ztratit a tak začali útočit ještě ve více lidech a ještě více dopředu se posunul Vybíral a nutno říci, že v druhé půli byl soupeř jasně lepším týmem a zle zatápěli naší obraně. Vypracovali si ještě více standartních situací, ze kterých pravidelně hrozí díky dobrým hlavičkářům a to se také projevilo, kdy nám vstřelili z těchto situací dva góly. Hned zkraje poločasu si naskočil na přímý kop Šnefenberk a hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal našemu brankáři šanci. Hodně nám pomohla chyba v domácí rozehráce, kterou zhruba po 10 minutách od vstřelené branky domácí vytvořili a využil jej Vančura, který díky tomu běžel sám na brankáře a v pohodě obstřelil brankáře a uklidnil nás do dalšího průběhu. Dvě tutové šance v druhé půli domácím chytnul velmi dobře chytající náš brankář Klim, který svým výkonem hodně pomohl třem bodům v dnešním zápase. Nejprve hlavičku Adamíka k tyči po standartní situace konečky prstů vytáhnul na roh a poté povedenou ránu domácího hráče z hranice vápna směřující pod břevno vyrazil povedenou robinzonádou. V další velké šanci mu poté pomohl Šnefenberk, který šel z úhlu sám na něj, ale jeho střela na bližší tyč minula branku. Druhý gol tedy domácí dali až zhruba v 80. minutě, kdy si na centr na přední tyči naběhl Adamík a nedal našemu brankáři šanci podruhé. My jsme v druhé půli příliš nebezpeční nebyli, chyběla větší přesnost v brejkových situacích, ale díky náskoku z první půle nás to nakonec nemuselo tak trápit. Konečně jsme tedy zlomili prokletí proti týmu Rybníků, když jsme předvedli dobrý taktický výkon podpořen brankovým vyústěním našich šancí. Touto výhrou jsme se dostali na 4. místo tabulky, které se budeme snažit uhájit v posledním zápase podzimu proti týmu Těšetic, který je náš přímý konkurent v tomto boji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář