26. 10. 2014

G: V.Šabata (J.Jonák), M.Kuřitka (odr. míč) - Škůrek Jan 2, Potůček

Žlutá karta:

Sestava - L.Klim (46.M.Bílý ml.) - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - V.Křepela (60.L.Bartuněk), R.Till, J.Neuman, M.Kuřitka (46.Mich. Kölbl) - V.Šabata, J.Jonák

V posledním domácím zápase jsme měli opět problémy se sestavou, kdy na poslední chvíli onemocněl K.Vančura a kvůli zranění nemohl nastoupit ani F.Gregor, a proto musel místo v útoku zaujmout J.Jonák. Největším problémem se stal fakt, že po první půli musel odjet náš brankář a protože druhý byl v práci musel opět místo v brance zaujmout M.Bílý. Prvních třicet minut v první půli se hrálo jasně v naší režii, kdy jsme soupeře jednoznačně přehrávali a vypracovali si řadu střeleckých možností, ale bohužel oproti minulému zápasu se zhoršila střelecká potence našich hráčů a místo čtyř nebo pěti gólů jsme vstřelili pouze dva. Velké šance v první půli nevyužil Till, jehož střela těsně minula branku, dále samostatný nájezd Jonáka zneškodnil hostující brankář a střela Kuřitky těsně minula branku. Na soupeře se v úvodu valil jeden útok za druhým a mnoho dalších střeleckých pokusů bohužel postrádalo ještě lepší razanci a přesnost. Úvodní gol jsme vstřelili po samostatném nájezdu Šabaty na brankáře, kterému prodloužil hlavou míč do běhu Jonák a náš zakončovatel zakončil šanci obstřelením brankáře k tyči. Druhý náš gol padl těsně před přestávkou, když brance předcházel velký závar a dvě obrovské šance Šabaty, kterému brankář výborně zneškodnil střelu i následnou dorážku, ale míč se nakonec odrazil ke Kuřitkovi, který přesnou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. Soupeř začal více zlobit až od třicátý minuty, kdy vyrovnal hru a dostal se i do tlaku, ale dvě střelky zpoza vápna zneškodnil náš brankář a jejich největší šanci v první půli zakončil hostující hráč pouze do Kölbla. První půle tedy skončila našim vedením 2:0, ale vzhledem ke hře měl být rozdíl branek vyšší a tento fakt také nakonec rozhodl utkání.

Druhá půle nám bohužel nevyšla, podepsal se na nás zřejmě i fakt, že v bráně musel zaskakovat náš hráč a začali jsme pouze odkopávat balony a toho využil soupeř, kterému vzhledem k vysokým útočným hráčům tento fakt vyhovoval a vypracoval si tlak a spoustu autů u naší branky, kde hrozili zejména dlouhými auty na Škůrka a Kališe. Ještě než jsme dostali úvodní gol jsme přečkali dvě velké šance, když hlavička jednoho hostující hráče skončila na tyči naší branky a křižná střela Śkůrka skončila těsně vedle naší branky. Branku tak hosté vstřelili zhruba v 60. minutě, kdy střídající Potůček (nebudeme psát Plíska, na kterého tento hráč nastoupil načerno, aby aspoň na internetu si mohl střelec branky přečíst své jméno :) střelou k vzdálenější tyči prostřelil Bílého poprvé. Bohužel o chvíli pozdě zfauloval ve vápně Źitka Škůrka a stejný hráč nařízenou penaltu zakončil suveréně do šibenice naší branky. Třetí gol padl poté smolně po standartní situaci, kdy hlavičku jednoho z hostujících hráčů vytěsnil s námahou Bílý na břevno od kterého se míč odrazil před čáru, kde v souboji bohužel Žitka nedokázal odkopnout míč do bezpečí a míč skončil v naší síti. Během 15 minut jsme tedy ztratili dvoubrankové vedení z úvodní půle. My jsme v druhé půli příliš šanci neměli vyjímkou byli průniky Śabaty, střela Tilla a některé nadějné brejky zakončené nepřesnou finální přihrávkou. V posledních 15 minutách jsme všechny síly dali do útoku a vypracovali jsme si i několik závarů, kdy největší možnosti měl Mar. Kölbl a Šabata jejichž střely hostující velmi dobře chytající brankář zneškodnil. Zápas jsme tedy smolně prohráli, když zápas rozhodlo naše vynucené střídání brankáře, jinak věřím, že by jsme zápas v pohodě dohráli a zvládli. Hosté mohou děkovat, že jejich neoprávněný start (kdoví jestli byl jenom jeden, protože už i v minulém zápase na jejich hřišti nastoupili hráči načerno, ale asi tento tým má hodně peněz a funguje to tam takto běžně :D) neskončil pokutou a kontumací. Tento týden nás čeká anglický týden, když v úterý zajíždíme na půdu Loděnic a v neděli na půdu Rybníků.