24. 8. 2014

G: V.Šabata (J.Jonák) - Jedlička 2, Holas

Žlutá karta: Mar. Kölbl, R.Žitka

Sestava - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, J.Neuman (68. Z.Svoboda) - V.Křepela, M.Kuřitka (60.Mich. Kölbl), R.Till, J.Jonák (75.L.Bartuněk) - V.Šabata, F.Gregor

V dalším domácím zápase nás čekal tým Olbramovic B a chtěli jsme navázat na vydařený začátek sezony. V sestavě nám stále chyběl Vančura a dva brankáři, ke kterým se přidali absentující Hlávka s Bílým a na poslední chvíli také Gottlieb. Úvod zápasu měl slavnostní charakter, když jsme předali dárkový koš k padesátinám našemu bývalému hráči a nynějšímu funkcionářovi L.Křepelovi, který nám zajistil po zapáse občerstvení, a proto jsme se mu chtěli odvděčit třemi body. První půle byla poměrně vyrovnaná, když více šancí jsme si vypracovali my, ale tyto možnosti jsme bohužel nedokázali přetavit ve více gólů. První možnost si vypracoval po přihrávce z křídla Gregor, ale jeho střela letěla nad branku. Ještě blíže jsme byli golu později, když náš rychlý brejk zakončil Till přihrávkou na Křepely, který běžel sám na brankáře, který mu však dobře zmenšil úhel a jeho střelu na bližší tyč dokázal vyrazit na roh. Kousek ke golu nám chyběl také po střele Jonáka ze dvaceti metrů, která nakonec orazítkovala břevno hostující branky. Gól jsme nakonec vstřelili zhruba ve 30. minutě, když přesný centr Jonáka našel hlavu Śabaty, který hlavou trefil tyč a stejný hráč míč na brankové čáře doklepl do branky. Hosté hrozili zejména po dlouhých autech, když nejblíže brance byla střela Jedličky, která naštěstí trefila dalšího hostujícího hráče a rohových kopech, kdy dokázali využívat své výškové převahy, ale jejich zakončení bývaly nepřesné. Vyrovnávající gol vstřelili v 39. minutě, když přímý kop v blízkosti naší branky zakončil Holas přízemním obstřelem naší zdi a střela z kopačky tohoto hráče skončila u zadní tyčky naší branky. O chvíli později mohlo být ještě hůř, když soupeř využil naší tradiční nepozornosti po obdržené brance a střela hostujícího hráče skončila na tyči naší branky. První půle tedy skončila nerozhodným výsledkem 1:1.

Druhá půle byla ovlivněna našími chybami, které soupeř potrestal a nám se už nepodařilo zápas zdramatizovat. Klíčový okamžik zápasu přišel zhruba v 50. minutě, když dlouhý aut ve vápně přeletěl naší obranu, Mar.Kölbl míč nedokázal odvrátit, a proto se tento míč dostal až ke střelci Jedličkovi, který do Olbramovic přešel z Loděnic a tento hráč v pohodě vstřelil vedoucí gol zápasu. Tento gol nahlodal naše sebvědomí, kdy se nám přestalo dařit, začali jsme prohrávat osobní souboje a výsledkem byla převaha hostů a třetí gol, kdy opět Jedlička ukázal svoji kvalitu, když prošel přes naší obranu a svoji akci zakončil zkušeně nechytatelnou střelou k bližší tyči na stojnou nohu našeho brankáře. Stejný hráč mohl přidat i třetí branku, ale jeho průnik z pravé strany zneškodnil náš brankář. My jsme zahrozili dvěma šancemi Tilla, kdy jeho průniky skončily nebezpečnými křižnými střelami, které bohužel minuly branku hostů. Za stavu 3:1 zavládl v naší hře chaos, ze kterého jsme se dostali až zhruba v 70. minutě po přestavění naší formace, kdy Šabata se postavil na střed zálohy. Poté jsme dokázali soupeře zatlačit, díky velkému nasazení a hře na absolutní riziko, ale naše snažení nebylo příliš plodné, když naše akce odvracela dobře hrající hostující obrana a hosté díky naší riskantní hře hrozili z brejků. Největší šance na zkorigování výsledku měl Till, který vystihl nepřesnou rozehru hostů, ale po kličce brankáři se dostal do velkého úhlu, ze kterého chtěl míč usměrnit do sítě, ale hostujcíí brankář se stihl vrátit do branky a jeho střelu chytil. Dále přízemní střelu Šabaty k tyči dokázal dobře chytající hostující brankář vytáhnout na roh a když stejný hráč neproměnil v 85. minutě pokutový kop po zákroku na Gregora skončil zápas naší prohrou 1:3. Připsali jsme si tedy první prohru v sezoně, když nám bohužel nevyšla druhá půle, ale pozitivem bylo, že jsme si vypracovali dostatek možností ke vstřelení golu a tým se snažil i za nepříznivého stavu až do poslední minuty udělat něco s výsledkem. V dalším kole nás čeká další těžký zápas, když v sobotu jedeme do Jezeřan odehrát zápas proti zdějšímu B mužstvu, které zatím na podzim potvrzuje dobrou formu z jara loňské sezony a zatím prohráli pouze v tomto kole proti B mužstvu Práč, které vypadá jako největší aspirant na  postup do třetí třídy.