24. 5. 2015

G: M.Březina (R.Till), R.Křepela (Mich. Kölbl), Mich. Kölbl (odr.míč) - Gregor 2, Kosec Roman, Náplava, Kordač, Bdinka

Žluté karty - J.Jonák, F.Gregor

Sestava: M:Křepela - R.Žitka, F.Gregor, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl - L.Bartuněk, R.Křepela, R.Till, J.Jonák - Mich. Kölbl, M.Březina

V dalším zápase nás čekal na domácím hřišti první tým tabulky a to Práče B. Soupeř nastoupil opět v plném složení, když v základní sestavě nastoupilo šest hráčů, kteří v sobotu vybojovali výhru nad Mikulovicemi v okresním přeboru. Naopak náš tým se skládal s velkými problémy a díky několika absencím členů základní sestavy to dlouho nevypadalo, že nastoupíme vůbec v 11 lidech. Nakonec jsme k zápasu nastoupili v deseti lidech a jedenáctý Mich. Kölbl se zapojil do hry po necelých deseti minutách, když jsme už překvapivě vedli 1:0, kdy aut Tilla našel Březiny, který tvrdou střelou  z úhlu propálil hostujícího brankáře. Soupeř byl poté v dalším průběhu samozřejmě lepším týmem, ale i přes převahu v poli si dlouho nemohl vypracovat vyložené šance a když v jejich největší šanci hostující hráč minul naší branku, mohli jsme udeřit podruhé my, ale Till v dobré pozici podklouzl a jeho střela přeletěla hostující branku. Zhruba ve dvacáté minutě hosté srovnali výsledek, když po našem zaváhání v obraně se dostal k míči střelec Kosec, který přízemní střelou rozvlnil naší síť poprvé. Od této doby se tlak hostů stupňoval a v posledních patnácti minutách první půle soupeř rozhodl zápas. Nejprve nás několika skvělými zákroky udržel ve hře ještě brankář Křepela, který vychytal hostující útočníky Gregora a Kosece. Druhou branku přidali hosté po dlouhém nákopu na Kosece, který si míč dobře zpracoval a přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke skórování Gregora. Stejný hráč přidal těsně před koncem poločasu druhý gól, když opět po dlouhém míči se ocitl sám před našim brankářem, kterého obešel a uklidil míč do prázdné branky. Čtvrtou branku přidali hosté po rohovém kopu, kdy náš brankář vyrazil míč pouze k hostujícímu hráči, který jej vrátil do odkryté naší branky. My jsme si v první půli kromě branky vypracovali střelecké možnosti Jonákem a R.Křepelem, ale hostující brankář si s jejich střelami poradil. První půli tedy ovládli hosté v poměru 1:4, kdy jsme se soupeřem drželi krok do 25 minuty, ale poté soupeř udeřil a my mohli ještě děkovat našemu brankáři, že skóre nebylo větší.

Do druhé půle došlo ke změně rozestavení, kdy se na předstopera stáhl Březina a v útoku jej nahradil Jonák. Zpočátku druhé půle to vypadalo, že se zápas bude pouze dohrávat, kdy se hosté zřejmě ukolébali jednoznačným vedením, ale díky zvětšené agresivitě našeho týmu a šťastných dvou brankách v rozmezí pár minut bylo ze zápasu drama. Nejprve jsme se po nepodařeném centru R.Křepely téměř radovali z branky, ale hostující brankář na poslední chvíli míč na čáře chytl. Za chvíli jsme branku už vstřelili, kdy Mich.Kölbl poslal míč na R.Křepely, který běžel sám na brankáře a svou akci zakončil střelou ke vzdálenější tyči. Hned záhy jsme přidali třetí branku, kdy po dlouhém autu a závaru se protlačil do zakončení Mich. Kölbl a přidal naší třetí branku. Hosté poté měli problémy se dostat zpátky do zápasu a i když měli převahu v poli, tak díky našemu velkému nasazení si nemohli vypracoval vyložené šance k rozhodnutí zápasu. Tento průběh vydržel až zhruba do 80. minuty, kdy se centrovaný míč dostal na hranici vápna k hostujícímu hráči, který jej pěknou střelou k tyči poslal za záda našeho brankáře. Za chvíli se hosté radovali ještě ze šesté branky, kdy po faulu Březiny ve vápně kopali pokutový kop, který hostující hráč proměnil. V úplně samém závěru jsme ještě mohli kosmeticky upravit skóre, ale centr Tilla našel hlavu Mich. Kölbla, ale jeho hlavička těsně přelétla břevno branky. Zápas tedy skončil naší prohrou 3:6. Vzhledem k tomu v jakém stavu a rozpoložení jsme tento zápas odehráli můžeme být s druhou půli maximálně spokojeni, kdy jsme dokázali zápas zdramatizovat a soupeře tvořeného hráči A mužstva potrápit, což značila i jejich velká radost po uklidňující páté brance. V dalším zápase nás čeká v sobotu boj na škváře v Tavíkovicích.