19. 10. 2014

G: R.Till (odr.míč), L.Bartuněk (R.Gottlieb), R.Gottlieb (R.Till), L.Bartuněk (odr. míč), J.Jonák (K.Vančura), J.Jonák (V.Šabata), L.Klim (pok. kop), vlastní, V.Šabata (pok. kop) - Tesař

Žlutá karta:

Sestava - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl (46.M.Bílý ml.), R.Gottlieb - L.Bartuněk (46. V.Křepela), R.Till, J.Neuman, J.Jonák (65. F.Gregor) - V.Šabata, K.Vančura

V dnešním domácím zápase nás čekal souboj s Tavíkovicemi, které byli v tabulce těsně nad námi, a proto to se jednalo velmi důležitý zápas. Navíc jsme soupeři také chtěli vrátit jednoznačnou porážku z posledního zápasu minulé sezony, kterou nám uštědřili na jejich hřišti. V dnešním zápase jsme se sešli ve velmi dobré sestavě s třemi náhradníky, ale to stejné se nedá říct o soupeři, který přijel v devíti lidech a desátý hráč se zapojil do hry až zhruba po půlhodině hry. V dnešním zápase náš tým opustila smůla v zakončení, která nás trápila v průběhu letošního podzimu a v první půli nám spadlo do branky skoro vše. Začátek zápasu nám vyšel nadmíru, když snad do desáté minuty jsme vedli už 4:0. Hned z první naší nebezpečné akce jsme vstřelili úvodní gol, když vyražený míč od brankáře hostů uklidil do branky Till a uklidnil nás hned v úvodu. O pár minutek později jsme se radovali po druhé, když centr Gottlieba zakončil Bartuněk pro brankáře nechytatelnou střelou k tyči. Třetí gol vsítil Gottlieb, který napřáhl zhruba z 25 metrů a jeho povedenou střelu levou nohou nedokázel brankář hostů zneškodnit. Začátek snů podtrhl poté svým druhým golem v zápase Bartuněk a zvýšil už na 4:0. Poté se náš golostroj na chvíli zadrhl, aby opět po zhruba deseti minutách zvýšil na 5:0 tečovanou střelou Jonák po příhře od Vančury. Stejný hráč se poté ještě trefil po nádherné střele zpoza vápna, kterou vymetl pavučinu hostující branky. Sedmý gol jsme přidali z pokutového kopu, kdy hostující obránce rukou zastavil průnik našich hráčů a nařízenou penaltu proměnil Klim. Hosté se dočkali v první půli čestné branky po zaváhání v naší obraně, kdy se do nájezdu na brankáře dostal Vrána, jehož slabé zakončení doklepl do prázdné branky Tesař. Soupeř měl ještě jednu dobrou šanci na vstřelení branky, ale hlavička Fendrycha těsně přelétla naší branku. Do kabin se šlo tedy za jednoznačného stavu 7:1 pro nás.

Druhá půle už z naší strany nebyla dobrá, soupeř i v deseti lidech si vypracoval několik šancí ke vstřelení golů, které však naštěstí pro nás neskončily brankou a my jsme naopak další dvě přidali. Naší největší šanci k dalším golům měla dvojice Šabata a Vančura, kteří byli sami před brankářem, ale akci zakončili kombinací do prázdné branky, kterou rozhodčí neuznal pro ofsajdové postavení našich hráčů. Další velkou šanci měl Žitka, který se postavil k exekuci pokutového kopu po faulu na Šabaty, ale brankář Hověz jej vychytal. Osmý gol tak padl po šťastné situaci, kdy centr Vančury si srazil do branky hostující obránce. Devátý gol pak přidal už z třetí nařízené penalty Šabata, kterého opět zastavili hosté faulem v pokutovém území. K dnešnímu zápasu se těžko něco píše, protože v první půli z důvodu výhody dvou hráčů v poli a obrovské produktivitě jsme jednoznačně dominovali a druhá půle už byla ovlivněna našim velkým vedením a polevením koncentrace. V dalším zápase přivítáme v posledním domácím zápase na našem hřišti Braníšovice, které jsou zatím v tabulce na předposledním místě, ale v dnešním zápase podlehli pouze jednogolovým rozdílem prvnímu týmu tabulky.