Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skalice - Těšetice 1:0 (0:0)

10. 8. 2014

 Skalice - Těšetice 1:0 (0:0)

 
G: K.Vančura (V.Křepela)

Žlutá karta: R.Gottlieb

Sestava - L.Klim - R.Žitka, M.Bílý ml. (70.Mich. Kölbl), Mar.Kölbl, R.Gottlieb - V.Křepela, V.Šabata, K.Vančura, J.Neuman (88. B.Křepela) - M.Hlávka, R.Till

V úvodním zápase v nové sezoně byl na nás los nemilosrdný a náš nově vytvořený tým s nízkým věkovým průměrem přivítal na našem hřišti tým Těšetic, který do naší skupiny sestoupil ze třetí třídy. Tento tým v generálce na novou sezonu porazil tým Micmanic, který hraje třetí třídu, a proto jsme jsme ho považovali za jednoho z největších favoritů na postup v této sezoně. V našem týmů z důvodu dovolených a pracovních důvodů chyběli Kratochvíl, Jonák, Gregor, Kuřitka a dvojice brankářů Křepela a Bulín. Naopak premiéru si v našem dresu na hrotu odbyl Till,  jehož příchod z Hostěradic provedl náš management v posledním týdnu před zahájením sezony. Úvod zápasu patřil hostům, když prokázali svou kvalitu a zatlačili nás, ale tento počáteční tlak jsme přečkali a postupně jsme zápas vyrovnali. Hosté se snažili v první půli hodně zakončovat zejména Svobodou, ale jejich střely byly buď zblokovány obranou nebo byly nepřesné. Největší šance si pak hosté připravili po standartních situacích a rohových kopech, když úplně nejblíže k golu byl Svoboda, který hlavou dobře kopnutou standartku za záda naší obrany nedokázal trefit branku. My jsme hrozili zejména krátkými kombinacemi a střelami z hranice vápna, které však několikrát Šabatovi a Vančurovi nesedly. Pohlednou fotbalovou akci se prezentoval Křepela, který centrem našel levačku Tilla, který tvrdou ranou bohužel branku přestřeil, ale kdyby se trefil tato trefa by aspirovala na gol měsíce. Možná nejblíže golu byl po rohovém kopu rozehraném na krátko a přihrávce Šabaty Křepela, ale jeho přízemní střelu brankář vyrazil. Do šatny se šlo tedy za nerozhodného stavu, s čím jsme mohli být spokojení.

Do druhé půlky jsme vstupovali s vědomím, že v přátelských zápasech po vydařené úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme odpadli a soupeři nás začali více přehrávat. Bohužel i tento zápas nebyl vyjímkou a tak druhá půle se hrála za stálé převahy hostů, kteří se snažili vstřelil kýžený gol, ale jejich šance zůstávaly nevyužity díky obětově hrající hře našeho týmu. Nejblíže golu byli hosté po nedorozumění v naší obraně, kdy si naši obránci dávali přednost, nakonec jim míč hostující útočník vypíchl, ale ten tváří v tvář našemu brankáři neuspěl a náš brankář předvedl klíčový zákrok celého zápasu. My jsme zahrozili v druhé půli nejvíce průnikem Vančury, který brankář vyrazil a k dorážce už se i přes snahu nedokázal pořádně prodrat Hlávka. Rozhodující moment zápasu přišel v 75. minutě, kdy Křepela prošel díky svému důrazu přes dva hráče přiťukl míč na střed, kde byl volný Vančura, který míč protáhl do vápna a podruhé v téže situaci se už nemýlil a vstřelil gol, který rozpoutal velké nadšení na naše straně. Zbytek zápasu jsme už dokázali udržet tento výsledek a v prvním zápase jsme si tedy připsali velmi cenné a nečekané tři body. Celému týmu patří velké uznání a dík, protože bylo vidět, jak moc chce tento zápas zvládnout a připsat si tři body proti favoritovi zápasu. V dalším zápase nás čeká derby proti Trstěnicím a jelikož se jedná o derby věřím, že na hřišti necháme opět všechny síly.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář