30. 5. 2015

G: Tesař Vladimír  - R.Till (L.Klim), R.Till (odr. míč)

Žluté karty -

Sestava: L.Klim - R.Žitka, M.Březina, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl - L.Bartuněk, R.Křepela, R.Till, M.Bílý ml. - Mich. Kölbl, V.Křepela

V dalším kole jsme zajížděli netradičně už v sobotu na půdu Tavíkovic, které tento zápas přeložili z důvodu konání poutě. Na místní škváře se nám dlouhodobě příliš nedaří, ale i přesto jsme chtěli urvat tři body. Bohužel tento plán se nám začal hroutit, když jsme k zápasu odjížděli, kdy z předem neočekávaných důvodů jsme museli postrádat spoustu hráčů a tak jsme k zápasu nastoupili pouze v deseti lidech. Krátce po zahájení zápasu naskočil do sestavy jedenáctý V.Křepela, který však po operaci ještě není zdravotně v pořádku, a proto se postavil do útoku. První půle mnoho šancí nenabídla, domácí měli podle očekávání převahu v poli, která však nevedla k brankovým příležitostem ani střelám ze střední vzdálenosti. Jako by toho nebylo pro náš tým málo, ale hned po 20 minutách dostal V.Křepela koňara, který jej po celý zápas výrazně limitoval a kvůli kterému se nemohl ani pořádně rozběhnout. Zhruba po půlhodině bylo ještě hůře, kdy se po souboji u čáry zranil M.Bílý ml. a musel ze zápasu odstoupit a odjet směr pohotovost. Ke konci poločasu se díky těmto faktům převaha domácích ještě zvětšila a těsně před koncem první půle se po jejich první nebezpečné střele na branku ujali vedení, kdy centr z pravé strany od Herolda našel domácího záložníka, který uklidil míč z poměrně složité pozice přesně k tyči. V první půle stála za zmínku ještě střela Herolda z přímého kopu, která těsně přelétla naší branku. My jsme si pořádné zakončení v první půli nevypracovali a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku druhé půle se zvedl větší vítr a pro náš tým to byla vítaná výhoda. V úvodních minutách nebyla znát převaha hráčů v poli domácích a to náš tým nakoplo, kdy jsme se dostali k několika zakončením ze střední vzdálenosti a jakoby jsme si i uvědomili, že v tomto zápase při troše štěstí můžeme uspět. Zvláště po obrovské šanci domácích, kteří se dostali do souboje s našim brankářem, kdy míč propadl až na malé vápno, ale domácí se nedokázali procpat k míči a uklidit jej do prázdné branky. Zhruba po dvaceti minutách jsme se tedy dočkali překvapivého vyrovnání, kdy výkop našeho brankáře vzal vítr a míč díky tomu přelétl domácí obranu a Till levačkou přehodil vyběhnutého brankáře domácích Hrůzu. Poté si domácí vypracovali největší šanci na branku, kdy po nedomluvě v obraně se dostal k míči Vrana, ale tomu se nepodařilo na rozdíl od Tilla přehodit vyběhnutého brankáře a jeho střela těsně minula naší branku. Zhruba v 70. minutě musel ze zápasu odstoupit V.Křepela a bylo nám jasné, že v devíti hráčích bude velmi složité udržet tuto cennou remízu. V 80 minutě jsme se však nakonec dočkali vedoucí branky, kdy Till vybojoval ve středu pole míč a od půlící čáry běžel bok po boku s domácím Krainerem na domácího brankáře. Náš hráč svůj únik zakončil střelou levou nohou z úhlu, kterou brankář vyrazil před sebe, u tohoto míče byl nejdřív opět náš hráč a ten už neměl problém zakončit střelou na bližší tyč. Do konce zápasu si už domácí nevypracovali vyloženou šanci a díky obětavému a bojovnému výkonu na hranici svých možností jsme si připsali asi nejcennější tři body v historii našeho týmu. Za předvedený výkon jsme si nějaký bod určitě zasloužili, protože domácím dělala po celý zápas velké problémy naše výborná defenzivní práce a i přes převahu hráčů v poli si nevypracovali příliš šancí. Další týden nás čeká zápas v Braníšovicích.