Branišovice - Skalice 1:5 (1:0)

1. 11. 2015

G: V.Pohajda PK - V.Šabata (J.Jonák), Z.Weis (odr. míč), J.Jonák (odr.míč), V.Šabata (R.Till), V.Šabata (R.Till)

Žlutá karta:

Sestava hostů - M.Křepela - R.Žitka, M.Kratochvíl, Z.Weis, Mar. Kölbl - L.Bartuněk, P.Krotký, R.Křepela, R.Till - V.Šabata, J.Jonák

Sestava domácích - J.Tomeček - V.Pohajda, P.Stejskal, V.Šťastný, V.Kupka - M.Mikš, J.Pavlík, R.Soural, T.Nečas - J.Machů, J.Nečas

V posledním podzimním zápase jsme zajížděli na půdu Branišovic, které byly v tabulce na posledním místě, takže našim jasným cílem byla výhra. Soupeři kromě zraněného nejlepšího střelce Škůrka chyběli také další hráči, a tak k zápasu nastoupili bez jediného náhradníka. I my jsme řešili některé nečekané absence, kdy jsme k zápasu nastoupili s jediným náhradníkem a to zdravotně indisponovaným Gottliebem. Zápas se hrál za větrného počasí a i když jsme hráli v první půli spíše proti větru, tak jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Soupeř však využil svůj jediný nebezpečný průnik v prvním poločase, kdy se po faulu Weise na domácího kapitána Machů kopala penalta, kterou proměnil domácí Pohajda. My jsme v první půli neustále tlačili domácí, ale naše střely ze střední vzdálenosti míjely domácí branku a naše zakončení z rohových kopů přitahovaly rukavice výborně chytajícího domácího brankáře Tomečka. Naše největší šance v první půli si vypracoval Jonák, který dvakrát běžel sám na domácího brankáře, který však jeho první nájezd vyrazil a jeho druhou velkou šanci vykopával domácí hráč z brankové čáry. Když těsně před koncem první půle nevyzrál na domácího brankáře z nájezdu ani Šabata, tak se šlo do kabin za domácího vedení 1:0

Druhá půle pokračovala ve stejném trendu jako úvodní půle, kdy náš tlak byl ještě větší z důvodu odstoupení jednoho z domácích hráčů a tak byl soupeř nucen dohrávat zápas o deseti. Nám se podařilo hned v 50.minutě srovnat, kdy Jonák přiťukl před vápnem míč Šabatovi a ten skákající míč zpoza vápna napálil pěknou střelou k tyči a překonal tak domácího brankáře. I nadále jsme měli velkou převahu, ale domácí brankář se v dnešním zápase překonával, kdy zejména Jonáka musely jeho zákroky přivádět k šílenství. Domácí brankář držel naděje domácích až do 64.minuty, kdy po jeho zákroku skluzem dopravil odražený míč do sítě Weis a připsal si tak svou první branku za naše muže. Hned o dvě minuty později jsme přidali třetí branku, kdy sice brankář domácích předvedl opět výborný zákrok, ale na následnou dorážku z hlavy Jonáka už byl krátký. V této chvíli už i soupeř zřejmě rezignoval a tak jsme na hřišti jednoznačně dominovali, ale spoustu našich akcí jsme bohužel překombinovali nebo je zastavil domácí brankář. Další branku jsme tak přidali v 74.minutě, když z levého křídla našel svou přihrávkou Till Šabaty a ten střelou z pokutového území k bližší tyči překonal domácího brankáře. V 82.minutě pak stejný hráč uzavřel hattrick, když hlavou poslal centr Tilla do branky. Nakonec se nám tedy podařilo díky obratu v druhé půli vyhrát 1:5, kdy rozdíl mohl být ještě daleko vyšší, ale domácí brankář Tomeček chytil tak deset naprosto vyložených šancí a uchránil tak soupeře od debaklu. Díky této výhře budeme přezimovat na druhém místě tabulky, což je jasná motivace k tomu, abychom v zimní pauze, co nejvíce potrénovali a v jarní části se snažili podávat ještě lepší výkony než na podzim.