Jezeřany B - Skalice 4:2 (2:1)

18. 4. 2016

G: M.Badin, Mil.Hájek, L.Vlk, T.Popela - J.Jonák (R.Křepela), L.Klim (PK)

Žlutá karta: Mar.Kölbl

Sestava hostů - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, F.Gregor - L.Bartuněk (62.M.Vyžrálek), P.Krotký, R.Křepela, J.Jonák - L.Venhuda, V.Šabata

Sestava domácích - B.Lesonický - L.Vlk, Mich.Hájek, D.Otoupal, M.Adámek - M.Vrzal, A.Klopar, T.Soukop, Mil.Hájek - J.Popela (90. J.Šles), M.Badin (78.T.Popela)

V třetím zápase jara jsme zajížděli na půdu Jezeřan B, které se v tabulce nacházely o jeden bod před námi, ale v podzimním měření sil jsme jej dokázali těsně porazit. Oproti minulému zápasu nám sice chybělo několik hráčů, ale i tak složení naší sestavy nebylo špatné a po delší době se v našem dresu objevil opět i M.Vyžrálek. Domácí zřejmě oproti předcházejícím letům už nemají příliš široký kádr, protože se v její základní sestavě objevilo hned pět hráčů, kteří v sobotu odehráli zápas za A mužstvo. Tato kvalita se pak ukázala i na hřišti, kdy domácí byli lepším týmem. Zápas začal pro nás katastrofálně, když hned v úvodní minutě jsme dostali branku, aniž by jsme se dotkli míče, kdy na konci kombinační akce byl domácí Badin. Domácí i po této brance byli aktivnějším týmem a do svých zakončení se dostávali zejména po rohových a standartních situacích, kde se projevovala výšková převaha domácích. V 19.minutě domácí přidali druhou branku, kdy na konci rychlé kombinační akce byl centr na Hájka, který hlavou uklidil míč do naší branky. Po této brance jsme se postupně začali osmělovat i my, ale k vyloženým šancím jsme se nemohli propracovat a tak jsme se prezentovali několika střelami zpoza vápna, které však netrefili branku. Ve 28.minutě jsme vstřelili kontaktní branku, kdy brankář domácích nedosáhl na rohový kop R.Křepely a hlavičkující Jonák trefil šibenici domácí branky. Naši největší šanci na vyrovnání měl opět Jonák, který se dostal k dorážce přímého kopu Venhudy, ale ve své šanci trefil pouze nohy domácího brankáře. Do konce poločasu si ještě domácí připsali dvě dobré příležitosti, ale nejprve Badin nohou neusměrnil centr do branky a úplně v závěru J.Popela zakončil svůj průnik z levé strany střelou vedle. První půle sice skončila vedením domácích 2:1, ale do druhé půle dávala šanci i našemu týmu.

I ve druhé půli byli domácí lepším týmem. Problémy nám dělala zejména šikovnost a rychlost domácích útočících hráčů. V úvodu se domácí radovali po kombinační akci z třetí branky, která však nebyla uznaná z důvodu ofsajdu. Domácí byli nebezpečnější i nadále, ale do úplně vyložených šancí se příliš nedostávali, a tak hrozili zejména spoustou standartních situací a střelami ze střední vzdálenosti. Největší šanci na zvýšení náskoku si připsal jeden z domácích hráčů zhruba v 60.minutě, ale ve vyložené pozici trefil pouze našeho brankáře. My jsme zahrozili průnikem Šabaty a jeho střelou z velkého úhlu, která však mířila vysoko nad. V 70.minutě se prodral až do vápna Jonák, kde byl zfaulován a nařízený pokutový kop proměnil náš brankář Klim. Domácí po této brance opět zvýšili svůj tlak, ale v 83.minutě jsme se paradoxně radovali z branky my, ale branka nebyla bohužel uznána z důvodu ofsajdu. V 87.minutě se nakonec domácí dočkali využití standartní situace, kdy střílený přimý kop prodloužil na branku Vlk a vstřelil vítěznou branku. V 90.minutě pak po naší ztrátě a brejku do otevřené obrany přidali domácí čtvrtou branku T.Popelou. V tomto zápase jsme tedy dopadli úplně stejně jako v Polánce, kdy jsme o bod přišli až v úplném závěru zápasu a vypadá. že se od nás odvrátilo štěstí, díky kterému jsme na podzim dokázali vyhrávat vyrovnané zápasy. V dalším kole nás čeká na našem hřišti tým Petrovic, který ještě na jaře neprohrál.