Olbramovice B - Skalice 0:4 (0:2)

29. 5. 2016

G: - J.Jonák (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (J.Jonák), M.Vyžrálek (L.Venhuda), L.Bartuněk (sam. akce)

Žlutá karta: M.Vyžrálek

Sestava hostů - M.Křepela - R.Till, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela (81. L.Bartuněk), L.Venhuda, P.Krotký (75.R.Žitka), J.Jonák - V.Šabata, M.Vyžrálek

Sestava domácích - L.Svatuška - J.Houba, B.Munduch (46.R.Světlík), M.Maxera (53.R.Sláma), J.Holas - D.Mazur, T.Hauerland, T.Marák, P.Paračka (32.R.Čepera) - J.Jedlička, K.Loskot (78.M.Svoboda)

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na půdu Olbramovic, které sice na svém hřišti v letošní sezoně ještě neprohráli, ale toto větší hřiště vyhovuje také našim rychlým křídelním útočným hráčům a v posledních zápasech se nám zde dařilo odehrát kvalitní zápasy. Domácí sice k dnešnímu zápasu nastoupili se značně posílenou sestavou, ale i přesto jsme dali nakonec soupeři lekci z fotbalové efektivnosti. My jsme k zápasu nastoupili opět s pár změnami, kdy největší byla změna na pozici brankáře, kde distancovaného Klima nahradil M.Křepela. V zápase jako první zahrozili domácí, kdy po jediném zaváhání našeho stopera v zápase běžel Jedlička sám na našeho brankáře, ale jeho střela ke vzdálenější tyči orazítkovala tyč naší branky. V 8.minutě jsme se prezentovali první nebezpečnou útočnou akcí my, kdy Vyžrálek hlavou posunul míč do křídla na rozběhnutého Jonáka, který běžel sám na brankáře domácích a padajícího vyběhnutého brankáře náš hráč dokázal přehodit. Po této brance pokračovala převaha domácích, kteří nás přehrávali v poli, ale Jedlička při další své šanci minul těsně naší branku a několik dalších nebezpečných závarů a zakončení domácích se nám podařilo s vypětím všech sil ubránit. Ve 28.minutě jsme předvedli pěknou akci my, kdy na levé straně kombinovali Jonák s Vyžrálkem a prvně jmenovaný nakonec přihrál Vyžrálkovi, který běžel sám na hostujícího brankáře, kterého obstřelil a přidal tak naší druhou branku. I po této brance trvala převaha domácích, kteří se dostali k několika střelám zpoza vápna, ale v útočné fázi domácím tentokrát chyběla větší přesnost. Naopak my jsme hrozili rychlými nebezpečnými brejky, kdy se do zakončení dostal Krotký, jehož střela z pokutového území letěla nad branku a Jonákova střela z hranice šestnáctky pouze těsně minula branku domácích. Po první půli jsme tedy vedli 0:2, když jsme měli štěstí, že jsme v úvodu přečkali šance domácích a naopak po našich nebezpečných brejcích jsme se radovali ze dvou branek.

Také druhá půle měla podobný průběh jako první, kdy nás domácí sice v poli přehrávali, ale my hrozili útoky do otevřené obrany. Domácí se v druhé půli díky dobře fungující defenzívě celého našeho týmu a nepřesnostem ve finální fázi nedostali do tolika možností jako v první půli a tak hrozili zejména díky své výškové převaze po standartních situacích a střelami zpoza vápna, ale vyložených šancí si soupeř moc nevypracoval. Z naší strany zahrozil po průniku R.Křepely a přihrávce na hranici šestnáctky Vyžrálek, ale jeho tvrdá střela letěla o kousek nad branku soupeře, ale stejný hráč se v 62.minutě už radoval z branky, kdy Venhuda potáhl míč a přihrál jej na rozběhnutého Vyžrálka a ten svůj nájezd z levé strany zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Poté se dostali do dvou šancí domácí, ale jejich hráč, který se dostal k nekryté střele z hranice šestnáctky trefil pouze nohy našeho brankáře a další střela ze střední vzdálenosti jen těsně minula šibenici naší branky. Za chvíli jsme dostali míč do branky soupeře počtvrté my, kdy centr Jonáka, který lízl domácí zadák skončil na hlavě Šabaty, který sice překonal domácího brankáře, ale rozhodčí branku neuznal z důvodu ofsajdu. Branky jsme se tak dočkali až v 83.minutě, kdy po dvou minutách na hřišti vymotal několik soupeřových hráčů Bartuněk a po závaru v pokutovém území soupeře nakonec střelou do prázdné branky přidal naší čtvrtou branku. Poslední šanci zápasu pak měli domácí, ale jeden z jejich hráčů v dobré pozici z malého vápna skoro překopl i zábrany za naší brankou. Zápas tedy skončil i přes převahu soupeře v poli naší jednoznačnou výhrou 0:4, kdy z naší strany to byl poctivý odbojovaný zápas v defenzívě, který byl vyšperkovaný pěknými útočnými akcemi. V dalším kole nás čeká další těžký zápas venku na hřišti v Rybníkách.