Rybníky - Skalice 1:1 (1:0)

6. 6. 2016

G: L.Dudycha - R.Gottlieb (odr. míč)

Žlutá karta: R.Gottlieb, R.Žitka

Sestava hostů - M.Křepela - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - L.Bartuněk (70.M.Bílý ml.), L.Venhuda, P.Krotký, V.Šabata - J.Jonák, M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Hrubý - Z.Moučka, R.Hrubý, R.Novák, J.Sobotka - R.Suchánek, J.Novák, S.Vybíral, M.Krátký (76.P.Adamík) - J.Vorbis (26.L.Dudycha), R.Tumpach

Po výborně zvládnutém měsíci květnu, ve kterém jsme zvítězili ve všech pěti zápasech, jsme k dalšímu zápasu zajížděli na půdu tradičně nepříjemných Rybníků. Domácím se však v jarní části sezony nedaří a to šlo vidět i na jejich základní sestavě, ve které chybělo několik hráčů. Také naše základní sestava doznala oproti předchozímu zápasu dvou změn a tak se v základní sestavě objevil Bartuněk a Žitka. První půle nabídla vyrovnanou hru s minimem střeleckých možností na obou stranách. Z naší strany zahrozil jako první Bartuněk, ke kterému se odrazil míč od brankáře domácích, ale zakončení našeho hráče letělo nad branku. Naší úplně největší šanci pak měl Venhuda, kterého poslal do brejku Vyžrálek, ale střela našeho hráče z hranice vápna letěla také nad branku. Domácí v první půli hrozili zejména po standartních situacích, ale se zakončeními Nováka a Vybírala si dokázal náš brankář poradit a dvě zakončení Vybírala po závarech v našem pokutovém území letěly nad branku. Jediná branka v první půli tak padla po naší ztrátě míče u pokutového území soupeře a rychlém přenesení hry soupeře do útoku na nabíhajícího Dudychy, který se dostal mezi našeho stopera a brankáře a hlavičkou zpoza vápna dostal míč do naší sítě. Po první půli tedy vedli domácí 1:0, ale do druhé půle jsme šli s vědomím, že zápas není zdaleka rozhodnutý a když se nám podaří některé naše nadějně vyhlížející akce dovést až do zakončení, můžeme zápas otočit.

Také druhá půle nabídla minimum vyložených šancí na obou stranách, pouze v poli měli domácí menší převahu, protože jsme hráli proti větru. Domácí hrozili opět zejména díky standartním situacím, ale díky našemu dobrému bránění těchto situací se domácí do vyložené šance nedostali a jejich střelám zpoza vápna chyběla větší přesnost. V 63.minutě jsme se tak dočkali vyrovnání my, kdy si odražený míč našel Gottlieb a nádhernou střelou pod břevno z 25 metrů překonal brankáře domácích. Zhruba za pět minut jsme si vypracovali největší šanci na vedoucí branku, kdy se v pokutovém území uvolnil Krotký, který ještě nahrál Vyžrálkovi, kterému se však rychle vyběhnutého domácího brankáře nepodařilo překonat. V 75.minutě jsme ještě soupeře zatlačili před jejich pokutové území a výsledkem toho byly dva centry Jonáka z levé strany, které doplachtily až na břevno domácí branky, od které se míč bohužel neodrazil na naše kopačky. Zápas tedy skončil remízou 1:1, když jsme bohužel nedokázali navázat na výkon z minulého zápasu a dnes oslabeného soupeře porazit. Před posledním zápasem jsme tak na čtvrtém místě a abychom se v tabulce posunuli výše musíme bezpodmíněčně porazit Braníšovice a doufat v zaváhání našich soupeřů.