Skalice - Braníšovice 8:0 (4:0)

13. 6. 2016

G: L.Bartuněk (V.Šabata), L.Venhuda (V.Šabata), L.Venhuda (V.Šabata), L.Klim (penalta), V.Šabata (), V.Šabata (L.Klim), V.Šabata (L.Venhuda), R.Žitka (penalta)

Žlutá karta: R.Žitka

Sestava domácích - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl (49.Mich.Kölbl), R.Gottlieb - R.Křepela, L.Bartuněk (55.M.Bílý ml.), L.Venhuda, M.Křepela (59.V.Křepela) - V.Šabata, M.Vyžrálek

Sestava hostů - J.Tomeček - M.Gaga, V.Šťastný, D.Habrle, V.Kupka - M.Mikš, P.Stejskal, J.Šťastný, T.Nečas - J.Škůrek, T.Habrle

V posledním zápase letošního ročníku nás čekal na domácím hřišti tým Braníšovic, který byl v tabulce na posledním místě, a proto bylo našim jednoznačným cílem zvítězit a spoléhat se na zaváhání našich soupeřů, která by nám pomohly se posunout v tabulce výše. Hosté k nám přijeli pouze s jedenácti hráči a to ještě jeden z hráčů poměrně záhy odstoupil ze zápasu, což nám ještě více pomohlo zvládnout zápas bez větších problémů. První vyloženou šanci zápasu si v našem dresu vypracoval Šabata, ale centr z levé strany usměrnil hrudí pouze na brankáře hostů. Poté se prezentoval zajímavou střelou zpoza vápna hostující T.Habrle, ale jeho přízemní střela těsně minula naší branku. Ve 12.minutě jsme už vstřelili úvodní branku my, kdy roh Šabaty usměrnil střelou k bližší tyči Bartuněk. Po této brance jsme si vypracovali další velké šance, ale střelu Venhudy z jedenácti metrů dokázal hostující brankář chytit, poté běžel sám na branku hostů Vyžrálek, ale jeho střela přelétla vysoko branku hostů a také zakončení Mar.Kölbla po rohu letělo vysoko nad. Druhou branku jsme tak přidali ve 22.minutě, kdy na pravém křídle potáhl míč Šabata, který jej předložil na penaltu Venhudovi a ten uklidil míč přesně k tyči. Hned o dvě minuty později potáhl míč na levé straně Šabata a přihrávkou na penaltu našel opět Venhudy, který prostřelil brankáře hostů. Ve 29.minutě jsme vedli už 4:0, kdy v pokutovém území byl skluzem faulován Vyžrálek a nařízenou penaltu proměnil Klim. Do konce poločasu jsme měli ještě další možnosti, ale další branky už jsme nepřidali. Soupeř byl v průběhu zápasu pod stálým tlakem, a tak hrozil zejména dlouhými nákopy na důrazného střelce Škůrka, ale  k vyloženým šancím to nevedlo. První půle tedy skončila našim jasným vedením a druhou půli jsme už tak mohli dohrát v klidu.

Hned v 46.minutě přidal naší pátou branku Šabata, kterou jsem však bohužel neviděl, protože jsem po úderu loktem do hlavy od hostujícího hráče nevěnoval pozornost hře. Stejný hráč v 53. minutě vstřelil další branku, kdy výkop našeho brankáře minul hostující obránce a náš útočník tak běžel z pravé strany sám na brankáře hostů a překonal jej přízemní střelou k bližší tyči. V 58.minutě už zkompletoval Šabata hattrick, kdy jej uličkou vyslal do šance Venhuda a náš hráč střelou k tyči překonal brankáře hostů posedmé. Stejný hráč si připsal tři branky proti tomuto soupeři i na podzim a potvrdil tak svou pozici nejlepšího střelce letošního ročníku naší soutěže. V 62.minutě padla pak poslední branka zápasu, kdy byl v pokutovém území opět faulován Vyžrálek a nařízenou penaltu proměnil tentokrát Žitka. Do konce zápasu si pak většina našich útočných hráčů ještě připsala další střelecké možnosti, které však dokázal pochytat hostující brankář nebo jej na poslední chvíli odvrátila hostující obrana. V druhé půli si připsali dvě slušné příležitosti i hosté, ale přímý kop Škůrka pod břevno dokázal vytáhnout náš brankář na roh a v poslední minutě při závěrečném rohu soupeře a závaru před naší brankou byla střela hostů z bezprostřední blízkosti zablokována na roh. V zápase jsme tedy zvítězili jednoznačně 8:0 a díky odpoledním výsledkům našich soupeřů se nám nakonec podařilo posunout na celkové druhé místo v tabulce a tím se nám podařilo vyrovnat naše historické maximum v naší patnáctileté historii. Celkově z celou sezonou můžeme být spokojeni, protože se nám podařilo splnit náš cíl, kterým bylo umístění v první trojce. Můžeme pouze litovat začátku jara, které nám nevyšlo ideálně, kdy v určitých zápasech nám chybělo i trošku více štěstíčka, ale tým Moravského Krumlova C byl na jaře dominantní, vypracoval si bezpečný náskok v tabulce a zaslouženě postupuje. Nyní náš čeká krátká letní pauza, doufejme že se náš kádr příliš nezmění, abychom mohli v příští sezoně zaútočit opět na nejvyšší příčky.