Skalice - Dobřínsko 1:1 (1:0)

10. 4. 2016

G: L.Venhuda (odr.míč) - F.Hladký

Žlutá karta: R.Till

Sestava domácích - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl (68.P.Krotký), Mar.Kölbl, R.Gottlieb - L.Bartuněk (46.J.Jonák), R.Till, R.Křepela, F.Gregor (75.P.Kudláček) - L.Venhuda, V.Šabata

Sestava hostů - Z.Čech - V.Ostrovský, F.Hladký, J.Vokoun, J.Vystrčil - Marek Ostrovský, P.Novák, D.Hladký, J.Hladký - M.Prokop (64. Martin Ostrovský), T.Hladký

V druhém zápase jara jsme na našem hřišti přivítali tým Dobřínska, kterého jsme na podzim na jejich hřišti porazili 3:0. Do dnešního zápasu jsme se sešli ve velkém počtu, a proto jsme tentokrát měli i nabytou lavičku náhradníků. První půle byla jednoznačně v naší režii, kdy do 30.minuty se dostával soupeř pouze sporadicky k našemu pokutovému území a my jsme hrozili stoprocentními šancemi. Hned v úvodu se dostal do samostatného nájezdu na brankáře hostů Venhuda, ale jeho střela minula branku hostů. Poté zahrozil po přihrávce Venhudy i druhý útočník Šabata, ale ve vyložené pozici trefil pouze obránce hostů stojícího těsně před brankovou čarou. Stejný hráč se o chvíli později po výkopu našeho brankáře řítil sám na brankáře, ale jeho střela pouze orazítkovala tyč hostující branky. Další náš nájezd na brankáře hostů měl na starost Venhuda, ale při pokusu o přehození vyběhnutého brankáře se míč na poslední chvíli těsně vytočil z branky. Hned o chviličku později ve 23.minutě jsme se však z branky už radovali, když nám jí hosté doslova darovali, kdy po špatné rozehrávce v obraně se k míči dostal Venhuda a uklidil jej do prázdné branky. Kromě těchto vyložených šancí jsme si vypracovali i spoustu nebezpečných závarů a centrů, ale v koncovce nám chybělo bohužel více štěstí. Po zhruba 30.minutách se hra trochu vyrovnala, ale i nadále jsme byli nebezpečnějším týmem my. Hosté poprvé v zápase zahrozili po nebezpečně zatočeném rohu, který však dokázal vyrazit náš brankář. Poté jsme se radovali z druhé branky, kdy opět Venhuda tvrdou střelou prostřelil brankáře, ale hlavní rozhodčí jej neuznal z důvodu ofsajdu. Velkou šanci na druhou branku měl poté Šabata, který běžel opět sám na brankáře hostů, ale jeho kličku brankář hostů vystihl a míč chytil. Těsně před koncem poločasu se ještě dostali do největší šance i hosté, kdy po centru z levé strany byl hostující hráč u míče dříve než náš brankář a píchnul jej směrem k naší brance, ale před brankovou čarou jej odkopl Kölbl. První půle sice skončila našim jednobrankovým vedením, ale jak se později ukázalo neproměněné vyložené šance nás stáli výhru v tomto zápase.

Druhá půle už z naší strany nebyla ideální a hosté nás začali přehrávat v poli. Jako první sice zahrozil Šabata, ke kterému se dostal náš přímý kop, ale jeho zakončení letělo hodně vedle branky. Poté začali čím dál více hrozit hosté, kteří orazítkovali tyč naší branky, když jeden z hostujících hráčů zatočil opět rohový kop ke vzdálenější tyči naší branky. Poté se dostal ke střele z vápna Novák, ale jeho střela těsně minula naší branku. Ještě blíže byli brance hosté po brejku, který až na brankové čáře hasil Kratochvíl se Žitkem. Z naší strany se do nebezpečné šance dostal opět Šabata, ale brankář mu rychle zmenšil úhel a jeho střelu tak dokázal vyrazit. V 66.minutě hosté vyrovnali, kdy po naší standartní situaci se dostal k míči hostující brankář, který svým dlouhým výkopem načal brejk na jehož konci byla přihrávka do pokutového území na Hladkého, který míč poslal přesně k bližší tyči naší branky. Hosté po této brance ještě zahrozili nebezpečnými rychlými brejky, které jsme však dokázali ubránit. Posledních deset minut bylo pak ve znamení našeho závěrečného tlaku, kdy se ke střele zpoza vápna dostal Krotký, ale jeho skákavou střelu dokázal brankář zneškodnit. Stejně jako přímý kop Venhudy a když v největší šanci po centru Křepely nedokázal Jonák dostat hlavou míč do odkryté branky, skončil zápas remízou 1:1. Remíza v tomto zápase hodně mrzí, protože když by jsme v první půli využili pouze polovinu našich vyložených šancí, bylo by už po zápase. V dalším kole nás čeká těžký soupeř Jezeřany B, který na domácím hřišti bývá velmi silný.