Skalice - Jezeřany B 1:0 (1:0)

6. 9. 2015

G: R.Křepela (V.Šabata)

Žlutá karta:Jan Jonák

Sestava hostů - R.Sysel - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Till, P.Krotký (75.Mich. Kölbl), R.Křepela, F.Gregor (55. Z.Weis) - V.Šabata, Jan Jonák

Sestava domácích - K.Břinek - J.Šmíd, M.Adámek, L.Vlk, D.Becha - D.Otoupal, T.Soukop, Z.Haněl, Mich. Hájek - M.Badin, J.Šles

V třetím kole jsme na domácím hřišti přivítali tým Jezeřan B, který v uplynulé sezoně skončil v tabulce na druhém místě. Přípravu na zápas narušila úterní zpráva, kdy se nám zranil brankář Klim, a protože i druhý brankář M.Křepela je zdravotně indisponovaný, tak jsme požádali o výpomoc našeho dlouholetého hráče a v případě potřeby brankáře R.Sysla o pomoc a během týdne mu vyřídili hostování v našem dresu. Zápas se hrál za poměrně silného větru a v první půli jsme se rozhodli hrát proti větru. První půle byla z naší strany velmi zdařilá, když jsme se prezentovali několika hezkými kombinačními akcemi a dokázali jsme si vypracovat i několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky. První střelu na branky si připsal z přímého kopu z velké vzdálenosti Till, ale hostující brankář Břinek jeho střelu pod břevno vytáhl na roh. Poté zahrozili hosté sérií rohových kopů, když nejprve jsme si vstřelili skoro vlastní branku, když odkop Žitky těsně minul naší branku, po dalším rohu vytáhl pěkný zákrok Sysel, který vyrazil hlavičku hostujícího hráče a v třetí solidní příležitosti netrefil po odraženém míči Vlk branku. Poté jsme zahrozili opět my, když dostal Šabata přihrávku před branku, ale míč trefil kolenem a hostující brankář tento pokus vyškrábl na roh. Další naše pěkná akce už skončila brankou když Šabata našel na pravé straně R.Křepely, který se uvolnil v pokutovém území a obstřelil hostujícího brankáře. Největší šanci k vyrovnání měli hosté opět po rohu, když se odražený míč dostal na hlavu hostujícího hráče, který orazítkoval břevno naší branky. Další naší nebezpečnou situaci zakončoval po dlouhém autovém vhazování netradičně hlavou Šabata, ale jeho pokus brankář Břinek zneškodnil. Největší šanci ke zvětšení náskoku jsme měli po odpískaném pokutovém kopu za ruku hostujícího obránce, ale Šabata pouze orazítkoval břevno hostující branky. První půle tedy nabídla zajímavý fotbal a naše vedení 1:0.

Druhá půle už tolik šancí nenabídla, když my jsme se snažili zejména neudělat chybu a hostům dělalo problémy se dostat do vyložených šancí. Nejblíže brance byli po špatné malé domů od Mar.Kölbla, ale nájezd Šlese zastavil chybně odpískaný ofsajd. Hned záhy se po rohu odrazil míč k Šabatovy, ale jeho střela těsně minula branku hostů. Z naší strany ve druhé půli zahrozil dvakrát R.Křepela, když nejprve jeho individuální průnik do vápna neskončil brankou a jeho vydařená střela z nepřímého kopu po přiťuknutí od Šabaty mířila k naší smůle na brankáře, který jej vyrazil. Těsně před koncem zápasu ještě vyzkoušeli hosté našeho brankáře tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, která však také mířila na našeho brankáře, který jej tak vyrazil. V poslední minutě jsme ještě ubránili nebezpečnou standartní situaci hostů z 18 metrů a když při posledním rohu hlavička hostujícího brankáře Břinka mířila vysoko nad, mohli jsme se radovat ze zisku tří bodů. Celkově musíme být s výkonem a výsledkem spokojeni, protože si myslím, že soupeř po rozpačitém rozjezdu půjde tabulkou výš. Pochvalu za dnešní zápas si zaslouží celý tým v čele s našim brankářem, který se postavil po dvou letech do naší branky a připsal si čisté konto. Příští týden zajíždíme v neděli dopoledne na půdu Petrovic, které do naší soutěže sestoupily ze třetí třídy.