Skalice - Loděnice 8:2 (3:1)

8. 5. 2016

G: M.Vyžrálek (L.Venhuda), M.Vyžrálek (L.Klim), V.Šabata (odr.míč), V.Šabata (vyr. míč), J.Jonák (L.Venhuda), J.Jonák (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (Mar.Kölbl), Mich.Kölbl (odr. míč) - D.Lyczak (PK), L.Dresler

Žlutá karta: R.Gottlieb

Sestava domácích - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb (67.F.Gregor) - M.Bílý (46.P.Krotký), L.Venhuda, V.Šabata, R.Křepela (62.Mich. Kölbl) - J.Jonák, M.Vyžrálek

Sestava hostů - P.Kovář - S.Menšík, P.Panchártek, V.Malý, O.Kovář - P.Juráček, J.Roháček, D.Lyczak - L.Dresler

V dnešním utkání nás čekal na našem hřišti tým Loděnic a našim jednoznačným cílem bylo potvrdit vítězství z Tavíkovic. Oproti minulému zápasu došlo v naší základní sestavě k několika změnám, které byly způsobeny některými absencemi, ale ještě hůře dopadl tým soupeře, který nemohl využít služeb svého tradičního brankáře a navíc k zápasu nastoupil pouze v devíti lidech. První půle nebyla z naší strany dobrá, protože jsme si proti takto oslabenému soupeři nevypracovali tolik vyložených šancí, kolik by se dalo očekávat, a naopak soupeř několikrát potrápil naší defenzívu. I přesto jsme se v zápase ujali vedení poměrně brzy, když po rychlém brejku si vyměnila míč trojice Jonák, Venhuda a zakončující Vyžrálek obstřelil hostujícího brankáře. Tato branka nás ukolébala a hosté se tak dočkali vyrovnání, kdy v pokutovém území po zákroku našeho brankáře byla nařízena penalta, kterou proměnil hostující Lyczak. V 36.minutě byli hosté dokonce blízko vedení, kdy nádherná střela hostujícího Dreslera zhruba z 25 metrů orazítkovala břevno naší branky. Hned z následného výkopu našeho brankáře jsme však udeřili my, když hostující obraně utekl opět Vyžrálek a přidal tak svou druhou branku. V 41.minutě se prodral do vápna Šabata a střelou z úhlu překonal brankáře soupeře potřetí. V 45.minutě pak ještě vstřelil branku R.Křepela, která však po dlouhé debatě nakonec nebyla uznána z důvodu ofsajdu. Po první půli jsme tedy vedli 3:1.

Ve druhé půli nám už oslabený soupeř nestačil a tak jsme si vypracovali velké množství šancí a možností, ze kterých jsme přidali dalších pět branek. V 50.minutě potáhl míč po pravé straně R.Křepela, který přihrál před branku míč na osamoceného Jonáka, který však brankáře nepřekonal, ale odražený míč uklidil do prázdné branky Šabata. Hned za chvíli přidal další branku Jonák, kterému prodloužil míč hlavou Venhuda a nás hráč skákavou střelou překonal brankáře soupeře popáté. Poté se radoval z hattricku Vyžrálek, kterému však branka nebyla uznána z důvodu hraní rukou. Šestou branku tak přidal Jonák, kterému přihrál míč před branku Vyžrálek. Kolem 70.minuty přidal svou třetí branku v zápase Vyžrálek po přihrávce Mar.Kölbla, kdy svou střelu z hranice vápna umístil do horního rohu branky. V 80. minutě jsme po rohu přidali osmou branku, kdy Mar. Kölbl poslal hlavou míč před branku, kde jej dopravil do sítě Mich. Kölbl. Poslední slovo v zápase měli hosté, kdy nejprve nájezd Lyczaka vyrazil náš brankář na roh a v 85.minutě po pěkném průniku nejlepšího hráčů hostů Dreslera se hosté radovali z druhé branky. V zápase jsme tedy zvítězili, mohli jsme přidat sice ještě daleko více branek, ale i přesto si hosté zaslouží pochvalu za svůj výkon, zejména pak v první půli. V dalším kole zajíždíme na půdu Trstěnic, kde nás čeká tradiční derby.