Skalice - Olbramovice B 3:4 (1:4)

18. 10. 2015

G: V.Šabata (L.Bartuněk), Mar. Kölbl (J.Jonák), V.Šabata (pokutový kop) - Jedlička 2, Houba, vlastní Mar. Kölbl

Žlutá karta:

Sestava domácích - R.Sysel - R.Žitka, P.Krotký, Mar.Kölbl, R.Gottlieb (54.M.Kratochvíl) - L.Bartuněk, R.Till, R.Křepela, J.Jonák - V.Šabata, P.Kudláček

Sestava hostů - Michna - Světlík, Marák, Munduch, Tauvinkl - Ambrož (33.Sláma), Houba, Paračka, Mazur (75.Haker) - Jedlička, Kučera (85.Svoboda)

V dalším kole nás čekal na domácím hřišti tým z čela tabulky a to rezervní tým Olbramovic. Situace před výkopem zápasu silně přípomínala dřívější dobu, kdy se na poslední chvíli zjišťovalo, kdo bude k zápasu připravený a doufám, že už se to nebude v této sezoně opakovat. Ještě hůře bylo hned v úvodu zápasu, kdy jsme úvodních 25 minut odehráli tragicky a výsledkem bylo vedení soupeře 0:4.  Hosté se poprvé trefili hned v 8.minutě, kdy soupeřova obranná hlavička z poloviny hřiště propadla za naší obranu a Jedlička přehodil našeho vyběhnutého brankáře. V 11.minutě se hosté radovali podruhé, kdy dlouhý aut vyrazil náš brankář na velké vápno, kde míč uklidil přesně k tyči Houba. V 15.minutě už byl stav 0:3, kdy dobře kopnutou standartní situaci Houby usměrnil smolně Mar. Kölbl přesně k tyči. V 25.minutě přidali hosté čtvrtou branku, kdy Jedlička využil brejku a střelou do šibenice nedal našemu brankáři šanci. Nutno říci, že soupeř mohl vstřelit v tuto dobu ještě další dvě branky, ale Jedlička jednou orazítkoval tyč naší branky a při druhém průniku svou střelou těsně minul naší branku. My jsme se v úvodních pětadvaceti minutách zmohli pouze ke střele Šabaty zpoza vápna, kterou hostující brankář vyrazil. Od 25.minuty jsme konečně začali hrát fotbal a výsledkem byla naše jasná převaha až do konce poločasu. Dvakrát se nám podařilo orazítkovat tyč hostující branky, když nejprve Kudláček svou akci zakončil střelou levou nohou, kterou hostující brankář vyrazil na tyč a podruhé prošel centr Jonáka hostující obranou a zastavila jej až tyč. V 40.minutě jsme už radovali, když Bartuněk přiťukl v pokutovém území míč Šabatovi a ten jej bodlem uklidil do sítě. Do kabin se tedy šlo za jasného vedení hostů.

Druhá půle pokračovala ve stejném trendu jako závěr první půle, kdy jsme soupeře jasně přehrávali a uzamkli před svoji brankou a hosté zahrozili pouze pár brejkmi a standartními situacemi či dlouhými auty, kde se projevovala jejich výrazná výšková převaha. Na začátku druhé půle byl blízko brance Jonák, když si naběhl za záda obránců, ale na pěkný centr těsně nedosáhl. V 62.minutě jsme však už branku vstřelili, kdy si na rohový kop naběhl Mar. Kölbl a nohou uklidil míč do branky. Od této doby se naše převaha ještě vystupňovala, vypracovali jsme si velké množství závarů a standartních situací, když soupeř spoustu našich střeleckých příležitostí zablokoval, kdy jako příklad poslouží na čáře zblokovaná střela Mar. Kölbla, ke kterému se dostal míč při jedné z našich standartních situaci. Blízko brance byl také Kudláček, který se samostatnou akcí dostal až před hostujícího brankáře, který však jeho střelu vyrazil na roh. Dále při dvou situacích chyběl našim útočícím hráčům kousíček ke zpracování pěkných přihrávek za hostující obranu, kdy by v případě zpracování míče byli úplně sami před hostujícím brankářem. Poté zahrozili také hosté, kdy se k hlavičce po dlouhém autu dostal nejvyšší hráč na hřišti Kučera, ale svou hlavičkou pouze rozezvonil tyč naší branky. V 80.minutě jsme dostali šanci zahrávat pokutový kop po zákroku na Tilla, ale Jonáka vychytal hostující brankář. Záhy měl na kopačce rozhodnutí Houba, který se díky naší hře vabank dostal sám před našeho brankáře, ale ve vyložené šanci vystřelil hodně nepřesně. Do konce zápasu jsme se ještě nevzdali a v 90.minutě po dalším závaru zahrál na čáře rukou hostující hráč a druhou penaltu už jsme proměnili, kdy svou druhou branku v zápase přidal Šabata. V tomto zápase jsme tedy nakonec krutě zaplatili za náš špatný výkon v první pětadvacetiminutovce a i když jsme v dalším průběhu zápasu byli jednoznačně lepším týmem, tak se nám obrat ve skóre už nepovedl. Bohužel se nám stalo už potřetí v sezoně, že jsme dostali 4 branky za jeden poločas a když se k tomu přidá naše koncovka, tak je nemožné v těchto zápasech uspět. Další týden hrajeme opět doma, kdy přivítáme neoblíbený tým Rybníků.