22. 5. 2016

G: M.Vyžrálek (J.Jonák), J.Jonák (odr.míč), V.Šabata (sam.akce), J.Jonák (odr.míč), J.Jonák (P.Krotký) - J.Jančí 3, V.Pešek

Žlutá karta: L.Venhuda

Červená karta: L.Klim

Sestava domácích - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - L.Bartuněk (46.M.Křepela), L.Venhuda, P.Krotký, V.Šabata - J.Jonák, M.Vyžrálek (46.R.Till)

Sestava hostů - B.Ondrůšek - O.Pešek, J.Matyák (52.D.Černý), M.Bohatý, L.Nejedlý - J.Gruna, L.Bohatý, V.Pešek, O.Jančí (57.M.Březina) - J.Jančí, L.Burger

Po vítězství v Trstěnicích nás čekal na našem hřišti tým Troskotovic, který je sice v tabulce na posledním místě, ale kádr soupeře tomuto postavení v tabulce vůbec neodpovídá, kdy tým pyká zejména za disciplinární prohřešky z podzimní části soutěže. První půle byla z naší strany zdařilá, když hned v úvodu jsme vstřelili dvě branky a naopak soupeře jsme nepustili k vážnější šanci. Ještě před vstřelením první naší branky se k prvnímu zakončení dostal Gottlieb po nakrátko rozehrané standartní situaci, ale hostující brankář jeho zdařilou střelu dokázal vyrazit na roh. Hned ve 4.minutě jsme se už radovali z branky, kdy Jonák dobře vybojoval míč a vyslal pěknou přihrávku do běhu na Vyžrálka, který pak obstřelil hostujícího brankáře. V 7.minutě jsme přidali druhou branku, kdy si odražený míč v pokutovém území našel Jonák a uklidil míč do branky soupeře. Další šance na zvýšení našeho náskoku si vypracoval Vyžrálek, kterému nejdříve poslal pěknou přihrávku Krotký, ale jeho pokus o přehození vyběhnutého brankáře skončil vedle branky a při další možnosti, kdy se k němu odrazil míč v pokutovém území nedokázal trefit branku. Třetí branku jsme tedy přidali v 36.minutě, kdy Šabata v souboji o míč přetlačil hostujícího obránce a svou střelou zpoza vápna využil špatného postavení brankáře soupeře. Po prvním půli jsme tedy vedli 3:0 a mysleli si, že o zápasu je rozhodnuto, což nakonec vůbec nebyla pravda.

Hosté totiž v druhé půli zvýšili útočnou aktivitu, kdy nejvíce hrozila zejména dvojice J.Jančí a V.Pešek a výsledkem toho pak byly i šance soupeře. Naše hra v druhé půli jako už tradičně nebyla ideální, kdy jsme nebyli příliš nebezpeční směrem dopředu a i v naší defenzívě se začaly objevovat okénka. Hned v 53.minutě tak vstřelili hosté první branku, kdy V.Pešek utekl po levé straně a přihrál míč do vápna na J.Jančího, který poslal míč do naší branky. Po pěti minutách přidali hosté i druhou branku, kdy na pravé straně potáhl míč hostující hráč, který našel v pokutovém území opět J.Jančího, který střelou k bližší tyči vstřelil kontaktní branku. Po této brance se ještě zvýšila naše nervozita, ale naštěstí nám pomohl hostující brankář, který tak dlouho váhal s rozehrávkou, až nastřelil míčem dobíhajícího Jonáka, který pak poslal míč do prázdné branky. Poté jsme si vypracovali dvě velké šance na přidání další branky, kdy nejdříve poslal míč do pokutového území z levé strany Jonák, ale Venhuda minul poloodkrytou branku soupeře a poté si oba hráči své úlohy vyměnili, ale Jonákovi v klíčové chvíli přeskočil míč kopačku. V 73. minutě pak přišla chyba v naší obraně, která vyústila v přihrávku před prázdnou branku na J.Jančího, který tak zkompletoval hattrick a náš brankář ho poté strčil na zem a od rozhodčího si tak vysloužil červenou kartu. Do branky se tak musel postavit z pole náš náhradní brankář M.Křepela. V 81. minutě jsme odvrátili roh pouze na hranici vápna, kde jeden z hostů vystřelil a jeho střelu těsně před našim brankářem ztečoval mimo dosah našeho brankáře V.Pešek. O chvíli později přišel klíčový zákrok našeho brankáře, který dokázal zneškodnit nájezd soupeřova hráče z pravé strany a v 85.minutě jsme se nakonec radovali z branky my, kdy Jonák využil další slabší chvilky soupeřova brankáře, který byl trošku povyběhlý a jeho střela nakonec zapadla přesně pod břevno hostující branky. V tomto zápase, kdy už to vypadalo, že jsme ztratili jasně vyhraný zápas, jsme nakonec v oslabení dokázali zvrátit výsledek v náš prospěch a připsali si tak cennou výhru. V dalším kole zajíždíme na půdu Olbramovic, kde se střetneme se zdejším B týmem a je jasné, že nás čeká velmi těžký soupeř.