Branišovice - Skalice 5:3 (2:1)

2. 10. 2016

G: T.Habrle 2, J.Škůrek 2, J.Šťastný - R.Křepela (odr. míč), M.Křepela (V.Šabata), V.Šabata (odr. míč)

Žlutá karta:

Sestava hostů - L.Klim - M.Kratochvíl, R.Venhuda (82. V.Křepela), Mar. Kölbl, D.Vorbis - R.Křepela, L.Venhuda, M.Knap (8. Jakub Jonák 60. Mích. Kölbl), M.Křepela - Jan Jonák, V.Šabata

Sestava domácích - J.Tomeček - M.Gaga, D.Šiška, V.Šťastný, D.Habrle - Z.Sodomka (88. T.Nečas), J.Šťastný, T.Kočí, J.Pavlík - T.Habrle, J.Škůrek

V dalším zápase jsme zajížděli na půdu Braníšovic. K zápasu jsme však nastoupili v okleštěné sestavě, když z nejrůznějších důvodů chyběli R.Žitka, L.Bartuněk, F.Gregor a M.Vyžrálek. Začátek zápasu nám však, i přesto vyšel nad očekávání, když se hned v 6. minutě uvolnil na levé straně V.Šabata, prodral se v pokutovém území k zakončení, které domácí brankář vyrazil a odražený míč dorazil do prázdné branky R.Křepela. V.Šabata o chvíli později zahrozil podobným způsobem ještě jednou, ale jeho ránu z hranice pokutového území dokázal domácí brankář vyrazit na rohový kop. Hned v úvodu zápasu nás však postihla také další ztráta, když si zranil sval M.Knap, a proto jsme museli vystřídat a provést další rošády v naší sestavě. Poté měli silnou desetiminutovku domácí, kteří si díky našim zaváháním v obraně připravili tři šance a z toho bohužel hned dvě skončily brankou. Nejdříve jsme měli štěstí, když se k míči v pokutovém území sice dostal T.Habrle, ale v nejdůležitější chvíli netrefil míč. V 16.minutě však domácí již srovnali, kdy odkop od brankáře prodloužil Škůrek na rozběhnutého T,Habrleho, který přehodil našeho vyběhnutého brankáře. Stejný hráč vstřelil o 4 minuty později druhou branku, kdy využil zaváhání našeho obránce a střelou do naší odkryté branky přidal svou druhou branku. Do konce poločasu jsme už byli aktivnějším týmem my, ale k vyloženým šancím tato aktivita nevedla. Za zmínku stojí zejména hlavičky L.Venhudy a Jana Jonáka, kdy prvně jmenovaný minul domácí branku a druhý jmenovaný trefil pouze prostor, ve kterém stál domácí brankář. Poté se ještě do dvou příležitostí dostal V.Šabata, ale při jeho nájezdu na domácího brankáře byl v poslední chvíli rozhozený faulem domácího hráče, a tak náš hráč při pokusu o přehození domácího brankáře minul soupeřovu branku. V 45. minutě se pak stejný hráč dostal po standartní situaci do dalšího zakončení, které však mířilo přímo do náručí domácího brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Také v úvodu druhé půle sice trvala naše převaha v poli, ale to přesně vyhovovalo domácím, kteří hrozili dlouhými nákopy na hbité a důrazné útočné duo Škurek - Habrle. Hned v úvodu druhé půle se dostal do šance domácí kanonýr Škůrek, ale jeho zakončení z hranice vápna vykopl nohou náš brankář na rohový kop. Poté jsme měli některé závary před domácí brankou my, ale např. zakončení Mar. Kölbla postrádalo bohužel větší razanci.V 60. minutě tak udeřili domácí, kdy na vlastní polovině udržel míč ze štěstím domácí Gaga, který jej poslal do volného prostoru na rozběhnutého Škůrka, který se uvolnil přes dva naše obránce a střelou z úhlu na zadní tyč překonal našeho brankáře potřetí. Na tuto branku jsme mohli zareagovat hned záhy, ale Jan Jonák, který běžel z pravé strany na domácího brankáře přestřelil domácí branku. V 65. minutě tak vstřelil další branku domácí Škůrek, který se uvolnil v pokutovém území a tvrdou střelou k bližší tyči překvapil našeho brankáře. Tato branka nás však nezlomila a hned o pět minut později jsme se radovali z branky, kdy střela V.Šabaty zpoza vápna skončila na břevně domácí branky a odražený míč si našel M.Křepela, který střelou k tyči překonal domácího brankáře. Domácí sice v této situaci reklamovali ofsajd, ale hlavní rozhodčí si všiml, že v době střely nebyl náš hráč v nedovoleném postavení. Tato branka nám vlila ještě naději do žil, ale v klíčových situacích nám tentokrát chyběl klid v zakončení, což se dalo nejvíce charakterizovat situací po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostal Mich. Kölbl a na zadní tyči nedokázal ve vyložené pozici protlačit míč do branky R.Křepela. V 88. minutě tak přidali pátou branku domácí, kdy přihrávku do běhu dostal J.Šťastný a tváří v tvář našemu brankáři se nemýlil. Hned po rozehře jsme zahrozili my, kdy z pravé strany poslal míč před branku L.Venhuda, ale žádný z našich hráčů se k tomuto míči nedostal. O půl minutky později jsme však branku už přidali, kdy odražený míč za vápnem napálil na branku V.Šabata a využil zaváhání domácího brankáře, který nedokázal tuto střelu pod břevno vyrazit. Do konce zápasu se ještě do střelecké možnosti dostal L.Venhuda, ale jeho zakončení domácí zablokovali. V zápase jsme tak dostali od domácích lekci z efektivity, kteří skoro z každé nebezpečné akce vstřelili branku a prohráli jsme tak 5:3. Další týden nás čeká další výjezd na půdu Olbramovic, které jsou v tabulce na prvním místě.