Dobřínsko - Skalice 2:0 (0:0)

19. 9. 2016

G: vlastní M.Kratochvíl, J. Hladký -

Žlutá karta:

Sestava hostů - L.Klim, R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, R.Gottlieb (77.R.Venhuda) - R.Křepela (89. Jakub Jonák), D.Vorbis, L.Venhuda, V.Šabata - Jan Jonák (70.M.Křepela), M.Vyžrálek

Sestava domácích - Z.Čech - T. Hladký, D.Hladký, J.Vystrčil (90.D.Hladký ml.), J.Hladký - M.Ostrovský (65.J.Peciar), F.Hladký, J.Vokoun, M.Hladký - M.Čech (75.J.Šachl), M.Prokop

V dalším kole jsme zajížděli na půdu Dobřínska, kde jsme chtěli potvrdit náš dobrý start do sezony. Už od první minuty jsme však na hřišti působili nervózně, nedařily se nám kombinace v útočné fázi a brzdila nás také oproti předchozím zápasům horší práce s míčem. I přesto všechno jsme však byli v první půli aktivnějším týmem, trávili jsme více času na soupeřově polovině hrací plochy a celkově jsme byli nebezpečnějším týmem. Hned v úvodu jsme zahrozili akcí na pravé straně, kdy se dostal za záda domácí obrany R.Křepela, ale ten svou akci zakončil nepřesnou střelou. Stejný hráč se po podobné akci dostal zhruba ve 20. minutě do další šance, ale jeho střela mířící k zadní tyči jen těsně minula domácí branku. Oproti předchozím zápasům se nám nedařilo dostávat do vyložených šancí, a tak jsme zkoušeli štěstí střelami ze střední vzdálenosti. Po jedné takové střele z kopačky Jana Jonáka zazvonilo břevno domácí branky. Tato střela však byla bohužel pouze výjimkou a ostatním našim střelám chyběla razance a přesnost. Těsně před koncem poločasu zahrozili první vážnější šancí také domácí, kdy se přihrávka za obranu od zad bránícího Mar. Kölbla odrazila příhodně do běhu domácímu M.Čechovi, kterého však vychytal náš brankář. Také my jsme do konce poločasu ještě jednou vážně zahrozili, kdy se po prudkém centru M.Vyžrálka dostal k hlavičce V.Šabata, který však z bezprostřední blízkosti hlavou přehlavičkoval prázdnou domácí branku. První půle tedy skončila bezbrankovou remízou a průběh poločasu napovídal, že tým, který vstřelí branku jako první se bude radovat z výhry v tomto zápase.

Do druhé půli jsme nastoupili s touhou vstřelit úvodní branku, ale v 55.minutě se dostali šťastným způsobem do vedení domácí. M.Kratochvíl ve snaze odvrátit míč z našeho pokutového území trefil špatně míč, který přelétl našeho vyběhnutého brankáře a skončil až v naší síti. Tato branka nás dostala do ještě větší křeče, ze které jsme se už do konce zápasu nedostali. Snažili jsme se sice vstřelit vyrovnávající branku, ale přes dobře fungující defenzívu domácích se nám nedařilo dostávat do šancí a také naše střely zpoza vápna dokumentovaly naše špatné rozpoložení. Pár dobrých možností ke vstřelení branky jsme si sice vypracovali, ale střela M.Vyžrálka těsně minula tyč domácí branky, další pokus M.Vyžrálka z pokutového území orazítkoval jen tyč domácí branky a průnik R.Křepely byl zakončen střelou vedle.  Také domácí se postupem času v důsledku naší útočné snahy dostávali do nebezpečných šancí, ale průniky M.Hladkého a Prokopa skončily střelou mimo tři tyče. Stejným způsobem dopadla také hlavička Prokopa. Těsně před koncem zápasu jsme se dostali po rohu do velké šance k vyrovnání, ale hlavičku M.Křepely z bezprostřední blízkosti dokázal zákrokem dne zneškodnit domácí brankář. V 90. minutě tak přidali domácí po pofidérně rozehraném přímém kopu ještě druhou branku. Domácí se totiž dotkli míče, ale rozhodčí nás však zastavil ve snaze odvrátit míč a domácí Šachl tak poslal míč na křídlo, odkud domácí hráč našel před prázdnou brankou osamoceného J.Hladkého, který neměl problém uklidit míč do naší sítě. Domácí tak byli v zápase šťastnějším týmem a mohli se tak nakonec radovat z vítězství 2:0. Tento zápas bohužel nepotkal žádného našeho hráče v ideálním fotbalovém rozpoložení a na vlastní kůži jsme se tak přesvědčili, jak obtížné je zvrátit v takovém případě zápas na svou stranu. Nedá se nic dělat, každý týden není posvícení, ale příští týden čeká naší vesnici posvícení, takže doufejme, že budeme mít důvod k oslavě i na hřišti. Soupeř nás však čeká složitý, protože k nám přijede tým Loděnic, kterému vyšel úvod sezony nad očekávání a zatím se může pyšnit nejlepší obranou v naší skupině. Zápas se bude hrát netradičně již v sobotu v 16 hodin.