Jezeřany B - Skalice 2:2 (2:0)

20. 8. 2016

G: B.Lang, T.Soukop - M.Vyžřálek (J.Jonák), V.Šabata (M.Vyžrálek)

Žlutá karta: R.Žitka, L.Venhuda

Sestava hostů - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, V.Šabata - V.Křepela (60.Mich. Kölbl), R.Křepela (86.M.Knap), L.Venhuda, M.Křepela (46.L.Bartuněk) - Jakub Jonák (46. Jan Jonák), M.Vyžrálek

Sestava domácích - J.Pavlíček - M.Adámek, J.Majer (68. M.Drewniak), T.Popela, P.Neuwirth - R,Hájek, D.Novotný, T.Soukop, D.Otoupal - M.Badin (66. M.Caha), B.Lang

V prvním zápase nové sezony jsme zajížděli na půdu Jezeřan. K zápasu jsme odjížděli v kombinované sestavě, ale také sestava domácích byla oproti našim předcházejícím zápasům odlišná, když na první pohled bylo zřejmé, že domácí svou sestavu ještě více omladili. V první půli se hrálo prvních 25 minut taktické utkání bez větších šancí na obou stranách, když domácí sice měli větší držení míče, ale ke střeleckým pokusům se dostávali pouze za hranicí našeho vápna a s jejich střelami si poradil náš brankář nebo mířily mimo tři tyče. Také my jsme zahrozili pouze dvěma střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti, když si domácí brankář s velkými obtížemi poradil se střelou L.Venhudy, stejně jako s přímým kopem V. Šabaty z levé strany. Od 25. minuty se převaha domácích zvětšila a výsledkem toho byly dvě vstřelené branky. V 30. minutě jsme inkasovali první branku, když se na pravé straně probil do pokutového území R.Hájek a přihrávkou pod sebe našel B.Langa, který byl u míče dříve než náš brankář a vstřelil branku. Nutno říci, že podobné akce jsou pro domácí charakteristické a téměř v každém společném zápase na jejich hřišti dostáváme branku po podobné akci. O tři minuty jsme inkasovali podruhé, když jsme ztratili míč ve středu pole a k míči se tak dostal domácí kapitán T.Soukop, který se z 20 metrů opřel do míče a jeho tvrdá rychle padající střela přelétla našeho povyběhnutého brankáře a skončila přesně pod břevnem. Konec poločasu jsme už přečkali a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme prostřídali, když do zápasu naskočili Jan Jonák a L.Bartuněk, kteří nestihli úvod zápasu. Druhá půle byla z naší strany diametrálně odlišná a i díky výhody větru jsme soupeře přehrávali a vypracovali si spoustu šancí. Hned v 46. minutě jsme si vypracovali první velkou šanci, když z pravé strany poslal V.Křepela míč za obranu na M.Vyžrálka, jehož první střelu brankář dokázal vyrazit a následná dorážka jen těsně minula domácí branku. Hned o minutu později měl stejný hráč další dobrou příležitost, když z 20 metru napálil skákající míč a jeho tvrdá rychle padající střela jen těsně přelétla domácí branku. Kontaktní branku jsme vstřelili v 59. minutě když Jan Jonák poslal míč do běhu M.Vyžrálkovi a ten špičkou kopačky poslal míč přesně k levé tyči. Za chvíli jsme měli velkou šanci k vyrovnání, když se do šance dostal M.Vyžrálek, ale jeho střelu vyrazil brankář k L.Venhudovi, jehož následnou dorážku dokázal domácí brankář nohou vykopnout. Do další nadějné příležitosti se dostal po dlouhém autu Mar. Kölbl, který místo přihrávky na volné hráče před prázdnou brankou napálil z úhlu míč levačkou mimo branku. V 80. minutě jsme měli po ruce domácího hráče výhodu přímého kopu z levé strany a zakroucená střela V.Šabaty spadla na břevno domácí branky. Branky jsme se dočkali v 86. minutě, kdy M.Vyžrálek přihrál na hranici šestnáctky míč na V.Šabaty, který si navedl míč na levou nohu a přízemní střelou k tyči překonal domácího brankáře. Těsně před koncem zápasu jsme měli ještě výhodu dvou rohových kopů, které zahrával M.Knap a při druhém rohu chyběl kousíček Mich. Kölblovi, aby se dostal k hlavičce a poslal míč do odkryté branky. Domácí si v druhé půli nevypracovali vyloženou šanci, zahrozili sice několika rychlými brejky, ale díky naší tvrdé a obětavé obraně jsme si s těmito akcemi dokázali nakonec poradit. Celkově jsme nakonec měli více brankových příležitostí, ale asi můžeme být rádi, že se nám podařilo těsně před koncem alespoň vyrovnat. Škoda, že jsme v první půli nepředvedli lepší výkon, protože jinak jsme si mohli odvést cenné tři body. Další týden nás čeká v neděli derby proti Trstěnicím.