Loděnice - Skalice 2:0 (1:0)

15. 5. 2017

G: J.Urbánek 2

Žluté karty: J.Jonák, V.Šabata

Sestava hostů - R.Venhuda - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, D.Vorbis (80.R.Sysel) - R.Křepela, L.Bartuněk (55. M.Knap), V.Šabata (75.Jakub Jonák), Jan Jonák  - M.Křepela, M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Brázda - J.Furch, P.Panchártek, V.Malý (86.P.Kovář), Š.Illeš - J.Duchoň, D.Lyczak, J.Roháček, C.Bolohan - L.Dresler, J.Urbánek

V dalším zápase jsme zajížděli na horkou půdu do Loděnic. Domácí do zápasu nastoupili s evidentní motivací nás sesadit z první příčky tabulky, a to se jim bohužel také podařilo. V první půli jsme si sice vypracovali mírnou územní převahu, ale ta však nebyla účinná. Jako první v zápase zahrozili domácí, kdy přímý kop z 25 metrů napálil Dresler do břevna, od kterého se míč odrazil těsně před brankovou čáru. Poté přišla desetiminutovka, ve které se dostal do třech nebezpečných situací M.Křepela, po kterých se mu podařilo dostat dvakrát míč do sítě domácích, ale bohužel nám to nebylo nic platné. V prvním případě se k M.Křepelovi dostala přihrávka, kterou domácí obránce při snaze o odkop pouze tečoval za sebe a náš hráč následně propálil domácího brankáře. V takových případech by se sice nemělo jednat o ofsajd, ale branka bohužel nebyla uznána. Podruhé dostal M.Křepela míč do poloodkryté branky v situaci, kdy domácí brankář vyrazil příležitost našeho hráče, ale rozhodčí branku neuznal pro sporný útočný faul. Do třetí příležitosti se stejný hráč dostal po rohovém kopu, ale jeho hlavička jen těsně přelétla šibenici domácí branky. Poté zahrozili opět domácí, kdy se v pokutovém území uvolnil Dresler, ale jeho zakončení k bližší tyči minulo naší branku. V 43. minutě se už domácí po nenápadné akci radovali z branky. Domácí nejprve poslali do našeho pokutového území nepodařený centr z levé strany, který těsně před autovou čárou dostihl pravý krajní záložník domácích, který míč odcentroval na penaltu, kam si naběhl nikým neatakovaný domácí Urbánek a ten z voleje napálil míč tvrdou ranou přesně pod břevno. Do kabin tedy odcházeli s jednobrankovým vedením domácí.

V druhé půli jsme sice chtěli zápas otočit, ale naše snaha k ničemu nevedla. Domácí mohli hned v úvodu zvýraznit svůj náskok, ale nájezd domácího hráče vychytal skokem pod nohy náš brankář. Druhou šanci však domácí už proměnili, kdy si na centr z pravé strany naskočil opět osamocený Urbánek, který nedal našemu brankáři šanci. Po inkasované brance jsme působili deset minut aktivnějším dojmem, kdy nejblíže brance byl V.Šabata, jehož hlavička v nadějné příležitosti však mířila vedle. Chvilkovou převahu se nám nepodařilo přetavit v kontaktní branku a poté už si domácí v pohodě hlídali své dvoubrankové vedení, které mohl zvýraznit Dresler, ale jeho vyloženou šanci nohou vyrazil náš brankář. Do konce zápasu z naší strany zahrozil ještě M.Vyžrálek, ale jeho tvrdá střela mířila přesně na domácího brankáře. Zápas, ve kterém jsme zejména ve druhé půli nepodali ideální výkon, jsme tak prohráli 2:0. V zápase nám sice zřejmě nebyly uznány dvě regulérní branky, ale to se bohužel někdy stává a na druhou stranu jsme měli dost času přidat další branky, což se nám však nepodařilo. V dalším kole nás čeká na domácím hřišti tým Braníšovic.