Miroslav C - Skalice 4:1 (3:0)

5. 6. 2017

G: M.Kratochvíl, F.Novotný, J.Dvořák PK, P.Škuta - R.Sysel (M.Vyžrálek)

Žluté karty: V.Šabata, R.Žitka, L.Venhuda, D.Vorbis, M.Vyžrálek

Sestava hostů - R.Venhuda - R.Sysel (60.M.Křepela), R.Žitka, M.Kratochvíl (75.L.Bartuněk), Mar.Kölbl, D.Vorbis - L.Venhuda, M.Knap (30. R.Křepela), V.Šabata, Jan Jonák - M.Vyžrálek

Sestava domácích - P.Virgl (73.Z.Kohoutek) - M.Dostál, P.Škuta (52.M.Drlík), T.Urbánek (76.J.Karady), J.Dvořák - J.Demek (70.L.Dostál), P.Juračka, L.Krula, P.Priml - M.Kratochvíl, F.Novotný

Až úplně poslední zápas celé soutěže rozhodoval o vítězi naší skupiny a postupujícím do třetí třídy. V neděli jsme tak zajížděli do Miroslavi, kde nás na svém hřišti přivítalo zdejší céčko. Domácí věděli o síle našich křídelních hráčů, a proto se na obou krajích zálohy postavili dorostenci, kdy zejména Priml nám dělal svou rychlostí a přímočarostí velké potíže. Zápas se hrál za větrného počasí a domácí dokázali této výhody využít hned v první půli a zápas prakticky rozhodli už do poločasového hvizdu. My jsme do zápasu nastoupili s defenzivní taktikou, kterou domácí narušili hned ve 4.minutě, kdy domácí hned z prvního zakončení vstřelili pěknou branku. Po levé straně unikl Priml, který poslal do pokutového území centr na bližší tyč, kde jej hlavou usměrnil do sítě nabíhající Kratochvíl. Převaha domácích pokračovala i nadále a také druhé nebezpečné zakončení skončilo v naší síti, to se míč dostal šťastně k Novotnému, který jej poslal do naší odkryté branky. My jsme na hřišti působili v této chvíli velmi pasivně a domácí vedeni špílmachrem Krulou mohli přidat další branky, ale zakončení do naší poloodkryté branky zastavil skluzem R.Žitka a dva přímé kopy Juračky zlikvidoval R.Venhuda. My jsme poprvé zahrozili až po půlhodině, kdy se na pravé straně uvolnil střídající R.Křepela, který poslal míč pod sebe na L.Venhudy, jehož střela však mířila mimo tři tyče. Ještě blíže brance jsme byli o chvíli později, kdy si v pokutovém území vyměnil míč R.Sysel a M.Vyžrálek, ale domácí obránce v poslední chvíli skluzem připravil o míč M.Vyžrálka ve vyložené pozici. Těsně před koncem poločasu pak přišel souboj v našem pokutovém území, po kterém k všeobecnému údivu nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, který proměnil Dvořák. V první půli jsme tedy téměř nic nepředvedli, naše kopačky svazovala nervozita z nepříznivě se vyvíjejícího zápasu a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhé půli jsme nastoupili se snahou zatlačit domácí před svou branku a pokusit se zdramatizovat vývoj zápasu. Hned v 48. minutě se nám podařilo vstřelit branku, kdy se po rohovém kopu dostal míč na levačku M.Vyžrálka, jehož křižnou střelu mířící mimo tři tyče usměrnil do domácí sítě R.Sysel. Domácí však hned do pěti minut přidali ze standartní situace další branku, kdy Kratochvíl prodloužil míč hlavou na Škutu, který hlavičkou překonal našeho brankáře počtvrté. Po této brance se domácí soustředili na ubránění výsledku a hrozili nebezpečnými brejky, které několikrát zastavil až zvednutý praporek pomezního rozhodčí. My jsme se snažili do poslední minuty zápasu soupeře zatlačit a oproti první půli jsme náš výkon zlepšili, ale z další branky jsme se už bohužel neradovali, i když jsme si vypracovali několik nebezpečných situací. Nejprve se dostal do vyložené šance M.Vyžrálek, jehož přízemní střelu z hranice šestnáctky dokázal vyrazit domácí brankář. Zhruba v 65.minutě přišlo další podivné rozhodnutí hlavního rozhodčí, který po nedovoleném zákroku na R.Křepely v pokutovém území nařídil místo pokutového kopu kop proti naší brance. Stejný hráč o chvíli později střelou zpoza vápna orazítkoval břevno domácí branky. Blízko branky byl po rohovém kopu také Mar.Kölbl, který však ve vyložené pozici nedokázal usměrnit hlavou míč do soupeřovi branky. Těsně před koncem zápasu se dostal do vyložené šance L.Venhuda, kterého však vychytal domácí Kohoutek. Domácí v druhé půli vystřídali hned pět hráčů a asi si ani sami neuvědomili jak moc hazardovali, neboť do branky postavili Kohoutka, který však nebyl vůbec uveden v zápisu o utkání. Domácí nás v obou zápasech letošní sezony porazili a právě díky tomu se mohou radovat z prvenství v tabulce. My můžeme hodnotit sezonu jako zdařilou, když se nám po pátém místě z podzimu podařilo dostat na bednu a bojovat až do posledního zápasu o nejvyšší příčku. Do příští sezony bude potřeba zapracovat na našich výkonech na venkovních hřištích, kde jsme poztráceli hromadu bodů. Přes letní pauzu bude našim jednoznačným cílem udržet náš stávající kádr a hráče, o které je zájem ve vyšších soutěžích, a naopak přivést nějaké posily, abychom rozšířili náš poměrně úzký kádr.