Skalice - Branišovice 9:2 (4:2)

22. 5. 2017

G: V.Šabata (odr. míč), Jan Jonák (M.Knap), V.Šabata (M.Křepela), V.Šabata (R.Křepela), M.Knap (V.Šabata), Jan Jonák (V.Šabata), V.Šabata (?), Jan Jonák (R.Křepela), V.Šabata (M.Křepela) - T.Habrle, Z.Sodomka

Žluté karty: L.Venhuda

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, D.Vorbis - L.Venhuda (30.R.Křepela), M.Knap, V.Šabata, Jan Jonák  - M.Křepela, M.Vyžrálek

Sestava hostů - J.Tomeček - R.Soural, D.Habrle, T.Habrle, J.Pavlík - Z.Sodomka, J.Šťastný, T.Nečas, J.Kališ - J.Škůrek

Po minulé prohře v Loděnicích jsme přivítali na našem hřišti předposlední tým Branišovic, který však k zápasu přijel pouze v deseti hráčích. Vzhledem k průběhu zápasu a nespočtu našich brankových příležitostí shrnu v dnešním reportu pouze stručně průběh zápasu a naše vstřelené branky. Proti oslabenému soupeři jsme se prezentovali dobrým kombinačním výkonem, díky kterému se nám podařilo dostávat našeho soupeře do úzkých a výsledkem této naší převahy bylo nakonec hned devět branek v hostující síti. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a tento náš zdařilý nástup byl korunován dvěma brankami v úvodní pětiminutovce. První branka zápasu padla po našem rohovém kopu, kdy hosté nejprve přežili hlavičku M.Křepely do spojnice, ale následně se v pokutovém území dostal k míči V.Šabata, který zamířil svou střelu nekompromisně do šibenice. Druhou branku jsme přidali po brejkové situaci, kdy M.Knap vyslal do úniku rozběhnutého Jana Jonáka, který si v pokutovém území zasekl míč na pravou nohu a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře hostů. Poté nás zastihla špatná pětiminutovka a výsledkem toho hosté v 15.minutě nečekaně srovnali stav na 2:2. Nejdříve se po autovém vhazování uvolnil v pokutovém území T.Habrle, který poté neměl problém překonat našeho brankáře. Vyrovnávající branku pak vstřelil hostující Sodomka, který využil našeho nedůsledného bránění. Po těchto dvou brankách nám chvíli trvalo než jsme se vrátili do pohody, ale postupem času jsme se začali dostávat kombinačními akce opět do vyložených šancí. Do vedení jsme se dostali v 34. minutě, kdy centr z levé strany od M.Vyžrálka přiťukl M.Křepela proti noze V.Šabatovi, který přízemní střelou překonal brankáře hostů. O tři minuty později jsme vedli už opět o dvě branky, kdy M.Knap přenesl hru na pravou stranu na R.Křepely, který přihrál míč pod sebe na V.Šabaty, který střelou pod břevno zkompletoval svůj hattrick. V první půli jsme tedy po dobrém kombinačním výkonu odcházeli do kabin s vedením 4:2

Ve druhé půli jsme pokračovali ve zdařilém výkonu z úvodní půle, a tak se skóre zápasu zastavilo až na výsledku 9:2. Naši pátou branku jsme přidali po postupném útoku, kdy V.Šabata přihrál M.Knapovi, který využil volného prostoru a skákavou střelou k tyči z 20 metrů procedil míč přes rukavice hostujícího brankáře. Naši šestou branku pak přidal Jan Jonák, kterému přihrál opět V.Šabata. U sedmé branky si již nevybavuji nahrávku, ale branku vstřelil V.Šabata střelou z hranice šestnáctky. V 75.minutě si připsal svou třetí branku Jan Jonák, kterému přihrál míč před prázdnou branku R.Křepela. Poslední branku zápasu pak přidal bodlem k tyči střelecky disponovaný V.Šabata po přihrávce od M.Křepely. Hosté i v druhé půli hrozili jako tradičně zejména Škůrkem, který mohl kosmeticky upravit skóre zápasu, ale jeho nájezd vychytal R.Venhuda. Proti oslabenému soupeři jsme si tak po dobrém výkonu s chutí zastříleli a po dlouhé době jsme dokázali i ve druhé půli navázat na výkon z úvodního dějství. V dalším zápase nás čeká na domácím hřišti přímý boj o druhé místo v tabulce s rezervou Olbramovic