Skalice - Loděnice 5:0 (3:0)

25. 9. 2016

G: Mar. Kölbl (Jan Jonák), M.Kratochvíl (Jan Jonák), V.Šabata (Mar. Kölbl), V.Šabata (odr. míč), V.Šabata (R.Křepela)

Žlutá karta: D.Vorbis

Sestava domácích - L.Klim, R.Žitka, M.Kratochvíl (70. R.Venhuda), Mar. Kölbl, D.Vorbis - R.Křepela,  L.Bartuněk (40.M.Křepela),  L.Venhuda (72. M.Knap), V.Šabata - Jan Jonák, M.Vyžrálek (80.Jakub Jonák)

Sestava hostů - D.Brázda - J.Furch, P.Panchártek, V.Malý, M.Vaňura - P.Juráček (46. L.Mánek), J.Roháček, D.Menšík (60. O.Kovář), D.Lyczak - L.Dresler, T.Lang

Další zápas jsme sehráli netradičně už v sobotu proti týmu Loděnic. V tomto zápase jsme chtěli odčinit ztrátu z minulého týdne, kdy jsme prohráli v Dobřínsku. Oba týmy nastoupily k zápasu téměř v nejsilnějším složení, a tak se vzhledem k postavení našeho soupeře  v tabulce čekal vyrovnaný průběh zápasu, ale nakonec se nám podařilo vyhrát tento zápas poměrně jednoznačným rozdílem. Vyšel nám hned úvod zápasu, když do 10. minuty jsme vedli už 2:0. V 2.minutě našel po rohovém kopu Jan Jonák hlavu Mar. Kölbla, který dostal míč za záda hostujícího brankáře. V 6. minutě jsme přidali další branku, kdy se L.Venhuda po sprintu přes půl hřiště dostal k míči u rohového praporku, poslal jej před branku, kde se jej dotkl Jan Jonák, za kterým číhal M.Kratochvíl, který procedil míč přes rukavice hostujícího brankáře do branky podruhé. Po zdařilém úvodu zápasu jsme se uklidnili a hrozili jsme i v dalším průběhu první půle. Hosté se snažili hrát kombinační fotbal, ale jejich akce většinou končili dlouhými přihrávkami na jejich útočníky nebo zblokovanými střelami naší dobře pracující obrany. V průběhu první půle jsme tak mohli přidat ještě další branky, ale M.Vyžrálek nevyužil své tři dobré příležitosti, hostující brankář zneškodnil šanci Jana Jonáka a také další naše střely ze střední vzdálenosti. Po rohovém kopu a po zakončení R.Křepely zachránila hosty tyč, ale těsně před koncem zápasu jsme i tak přidali třetí branku, kdy Mar. Kölbl po odraženém míči z rohového kopu hlavou našel V.Šabaty, který hlavičkou k přední tyči přidal naši třetí branku. V prvním poločase jsme tedy předvedli zdařilý výkon, jehož výsledkem byly naše tři branky v hostující brance a vedení 3:0

Také vstup do druhé půle byl z naší strany velmi dobrý, kdy se na levé straně uvolnil V.Šabata, kterého hostující obránce zfauloval v pokutovém území a výsledkem byla penalta pro náš tým. K pokutovému kopu se postavil L.Klim, kterého sice vychytal hostující brankář, ale odražený míč uklidil do prázdné branky V.Šabata. Poté měli silnou dvacetiminutovku hosté, kteří nás zatlačili a výsledkem toho byly tři velmi dobré šance, které však náš brankář dokázal zneškodnit a odčinil tak své zaváhání z neproměněného pokutového kopu. Nejdříve se po rohovém kopu dostal k hlavičce Furch, jehož hlavičku dokázal L.Klim vytáhnout na tyč naší branky a poté se náš brankář prezentoval ještě dalšími dvěma dobrými zákroky po střelách hostů ze střední vzdálenosti. Po tom co jsme přečkali tento tlak hostů jsme zhruba od 70. minuty zase začali hrozit my. Do dobrých příležitostí se dostal R.Křepela, M.Vyžrálek a V.Šabata, kteří však v dobrých příležitostech netrefili hostující branku a hlavičku Jana Jonáka dokázal vyrazit hostující brankář na roh. V 83.minutě nakonec zkompletoval svůj čistý hattrick V.Šabata, kterého poslal do úniku R.Křepela a náš hráč střelou pod břevno prostřelil hostujícího brankáře. V 90.minutě měl po rohovém kopu na své hlavě ještě další branku Mar. Kölbl, ale ten v dobré pozici netrefil míč ideálně a míč tak koníčkem přeletěl hostující branku. V tomto zápase jsme tedy zvítězili 5:0, prezentovali jsme se několika hezkými akcemi a celkově byl náš výkon dobrý, takže jsme měli důvod na večerní hodové zábavě oslavit naší výhru. Příští týden zajíždíme v neděli na půdu Braníšovic, kde sehrajeme dopoledne další mistrovský zápas.