Skalice - Olbramovice B 1:0 (0:0)

28. 5. 2017

G: M.Vyžrálek (Jan Jonák)

Žluté karty: Mar. Kölbl, V.Šabata

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, D.Vorbis - R.Křepela, M.Knap (75.L.Bartuněk), V.Šabata, Jan Jonák  - L.Venhuda (70 Mich.Křepela), M.Vyžrálek (85.F.Gregor)

Sestava hostů - A.Haken - J.Holas, B.Munduch, T.Bukáček, M.Maxera - M.Ondráček, R.Konopka, P.Paračka, D.Mazur (80.M.Brázda) - J.Jedlička, M.Svoboda

V posledním domácím zápase jsme na našem hřišti přivítali rezervu Olbramovic, se kterou jsme se dělili o druhé místo v tabulce. V první půli jsme byli na hřišti lepším týmem, ale naši jednoznačnou střeleckou převahu jsme přetavili pouze v jednobrankové vedení. Zdařilý úvod zápasu jsme hned v 10.minutě korunovali brankou, kdy se na levé straně uvolnil J.Jonák, který poslal míč před branku, kde jej do hostující branky usměrnil M.Vyžrálek. Hned záhy jsme mohli přidat i druhou branku, kdy se do pokutového území dostal R.Křepela, který nakonec připravil míč pro V.Šabaty, jehož tvrdou střelu do středu branky vyrazil hostující brankář. Naše převaha v poli i nadále pokračovala, ale naše střely zpoza vápna mířily mimo tři tyče nebo si s nimi poradil dobře chytající hostující brankář. Hosté hrozili v první půli zejména brejkovými situacemi, kdy za zmínku stála zejména přihrávka před branku od Konopky, která našla kopačky hostujícího střelce Jedličky, ale R.Venhuda se stihl přemístit ke vzdálenější tyči a jeho zakončení vyrazit, stejně tak i následnou dorážku. Do konce poločasu se dostal do šance ještě J.Jonák, ale jeho nájezd  z velkého úhlu dokázal hostující brankář zneškodnit. První poločas tedy skončil naší zaslouženou výhrou 1:0.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako úvodní půle, kdy se hrálo opět především na polovině hostů a hosté hrozili překvapivě zejména dlouhými nákopy. Hosté hráli na tři útočníky, a proto jsme měli převahu ve středu pole, ale naše střelecké příležitosti jsme však nedokázali přetavit v branku, a tak bylo k vidění drama až do poslední minuty. V úvodní patnáctiminutovce jsme se dostali do několika nadějných situací, ale průnik V.Šabaty vychytal hostující brankář, který se vytáhl i proti dobrému zakončení L.Venhudy. Hlavička V.Šabaty po rohovém kopu pak mířila mimo branku. Při několika našich dalších akcích pak chyběl zase kousek, aby se náš hráč dostal ve vyložené pozici do zakončení. V poslední desetiminutovce byly k vidění dvě branky, ale Mich.Křepelovi ani Jedličkovi nebyla uznána branka z důvodu ofsajdu. V nervózním zápase jsme tak soupeři oplatili podzimní těsnou porážku a připsali si vybojovanou výhru 1:0, která byla vzhledem k průběhu zápasu a brankovým příležitostem zcela zasloužená. Touto výhrou jsme si zajistili pozici nejlepšího týmu na domácím hřišti a v posledním zápase zajíždíme do Miroslavi k zápasu, který rozhodne o vítězi letošního ročníku soutěže.