Skalice - Petrovice 5:0 (3:0)

11. 9. 2016

G: Jan Jonák (M.Vyžrálek), Jan Jonák (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (sam. akce), R.Křepela (sam. akce), Jan Jonák (M.Knap)

Žlutá karta:

Sestava domácích - L.Klim, R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, D.Vorbis - R.Křepela (69. Mich. Křepela), L.Bartuněk (46. M.Knap), V.Šabata, F.Gregor (69. Jakub Jonák) - Jan Jonák, M.Vyžrálek (53. Mich. Kölbl)

Sestava hostů - L.Bartoník - M.Věchet, Jar. Pavlů, P.Šedrla, J.Sobotka - J.Šrůtka, O.Šabaka, L.Krejčí (54. J.Frimel), J.Stejskal - P.Holub, L.Bogner

Ve čtvrtém kole nás čekal na domácí půdě tým Petrovic, který v minulé sezoně skončil v tabulce těsně za námi a v obou vzájemných zápasech nás dokázal porazit, když jsme mu nedokázali vstřelit ani jednu branku. V letošní sezoně se však našemu soupeři nedaří, a tak náš soupeř zatím stále čekal na svou první výhru v sezoně. V dnešním zápase se soupeř musel vyrovnat s absencí svého tradičního brankáře Homoly, a proto se v brance musel objevit hráč Bartoník. To u nás to vypadalo, že by jsme mohli nastoupit poprvé v plném složení, ale kromě zdravotně indisponovaného V.Křepely nakonec k zápasu nemohl nastoupit ani L.Venhuda, kterého ve středu naší zálohy nahradil V.Šabata. Začátek zápasu se nám podařil ve stejném stylu jako minulý týden v Tavíkovicích, když hned po pár minutách se dostal do šance R.Křepely, ale jeho střelu z úhlu ještě dokázal hostující brankář vyrazit. V 5.minutě jsme se už však radovali z branky, kdy z levé strany poslal míč před branku M.Vyžrálek na Jana Jonáka, který přízemní střelou překonal hostujícího brankáře. Zhruba v desáté minutě se dostal do velké šance domácí Bogner, ale náš brankář L. Klim vyběhl z branky a dokázal jeho zakončení vyrazit na rohový kop. V 16.minutě jsme přidali druhou branku my, když na levé straně opět přihrál míč před branku M.Vyžrálek na Jana Jonáka, který dokázal v poměrně těžké pozici pěknou střelou o tyč překonat hostujícího brankáře podruhé. I nadále jsme byli nebezpečnějším týmem my, do další střelecké příležitosti se dostal R.Křepela, ale hostující brankář vyběhl a jeho pokus o přehození dokázal zneškodnit. V 25.minutě jsme přidali třetí branku, kdy si na levé straně zpracoval míč M.Vyžrálek, rozběhl se s míčem u nohy do středu pokutového území, čímž se zbavil celé hostující obrany a svou akci zakončil přízemní ranou k tyči. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě další šance, kdy po brance volala zejména hlavička Jana Jonáka, kterého našel opět M.Vyžrálek, ale náš hráč svou hlavičkou ve vyložení pozici pouze trefil hostujícího brankáře. Do střeleckých příležitostí se dostal také po dlouhých výkopech našeho brankáře M.Vyžrálek, ale jeho rány minuly hostující branku. Za hosty zahrozil těsně před koncem poločasu ještě opět Bogner, ke kterému propadl míč po standartní situaci, ale hostující hráč v dobré pozici svou křižnou ranou minul naší branku. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro nás, kdy jsme předvedli zdařilý výkon, který jsme korunovali třemi brankami a to ještě naše další možnosti zůstaly nevyužity. Hosté se pokoušeli ohrožovat naší branku zejména střelami ze střední vzdáleností, ale to neznamenalo pro naší branku vážnější potíže.

Druhá půle měla opět podobný průběh jako minulý týden v Tavíkovicích, kdy jsme se zaměřili na defenzívu a hrozili z brejků. Hned v úvodu druhé půle se dostal do velké šance Jan Jonák, ale jeho hlavička těsně přelétla břevno hostující branky. Poté zahrozil ze strany hostů opět Bogner, ke kterému opět propadl dlouhý míč, ale hostujícímu hráči nevyšlo zakončení, a tak si s jeho slabou střelou dokázal L.Klim poradit . V 54. minutě jsme vstřelili čtvrtou branku, kdy R.Křepela svým presinkem dostal pod tlak hostujícího obránce a obral jej o míč a svůj průnik z pravé strany zakončil přízemní ranou ke vzdálenější tyči. Poté si mohl připsat svou první branku v dresu mužů M.Knap, který z poloviny hřiště rozehrál přímý kop, který přelétl vyběhnutého hostujícího brankáře, který se však stihl ještě vrátit do branky a z brankové čáry míč vyrazit. Naši další příležitost měl Jan Jonák, který běžel po výkopu našeho brankáře sám na hostující brankáře, ale jeho přehození hostujícího brankáře těsně přelétlo hostující branku. Stejný hráč se nakonec dočkal hattricku, když v 68. minutě dostal přihrávku do otevřené obrany od M.Knapa a svůj průnik zakončil přízemní ranou ke vzdálenější tyči. Hosté v druhé půle nechali ještě jednou vyniknout našeho brankáře, když střelu jejich hráče z hranice pokutového území vyrazil náš brankář na rohový kop. Do konce zápasu jsme si poté vypracovali ještě dvě dobré příležitosti my, když zakončení šajtlí zpoza vápna od Jana Jonáka skončilo na břevně hostující branky a těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího se k odraženému míči v pokutovém území dostal M.Křepela, ale jeho tvrdá rána přelétla hostující branku. Zápas tedy skončil naší jasnou výhrou 5:0, kdy jsme svou aktivní hrou nepouštěli soupeře do našeho pokutového území, a tak se kromě šancí Bognera museli hosté prezentovat zejména střelami ze střední vzdálenosti. Naopak my jsme využili rychlosti našich útočných hráčů, kterým hostující zkušení hráči nemohli rychlostně konkurovat a své šance jsme dokázali využít. Příští týden nás čeká v neděli v 16 hodin výjezd do Dobřínska.