Skalice - Tavíkovice 2:0 (1:0)

24. 4. 2017

G: M.Knap (př. kop), V.Šabata (odr. míč)

Žluté karty: L.Venhuda

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Sysel, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - M.Křepela (73.Jakub Jonák), V.Šabata, M.Knap (62.R.Křepela), Jan Jonák - L.Venhuda, M.Vyžrálek

Sestava hostů - T.Kurka - V.Adamec, L.Málek, A.Plaček (52.L.Bašta), J.Vrana (46.J.Němec) - M.Dobeš (46.K.Krejčí), H.Manka, M.Fendrych, J.Zajíc - M.Hověz (73.L.Slaný), R.Herold

Další domácí zápas jsme z důvodu svatby našeho spoluhráče odehráli netradičně v neděli odpoledne a našim soupeřem byl tým Tavíkovic. K zápasu jsme nastoupili bez několika našich hráčů, a proto se naše základní sestava oproti předcházejícím zápasům lišila hned na několika postech. Naopak hosté přijeli k zápasu podpořeni jednoznačnou výhrou v minulém zápase v kompletním složení. Hosté měli v první půli výhodu větru a do zápasu vstoupili poměrně aktivně, když hned v úvodu střela hostujícího hráče ze střední vzdálenosti jen těsně přelétla břevno naší branky. První vyloženou šanci zápasu jsme si však vytvořili záhy my, když V.Šabata uličkou vybídl k samostatnému úniku rozběhnutého M.Vyžrálka, kterého však vychytal vyběhnuvší brankář hostů. Do slibné příležitosti se následně dostal Herold, který se uvolnil v našem pokutovém území, ale jeho střela postrádala přesnost. V 15. minutě už byl k vidění první gól zápasu, když míč z kopačky M.Knapa z trestného kopu z velkého úhlu a poměrně velké vzdálenosti zapadl k překvapení hostujícího brankáře přesně ke vzdálenější tyči. Tento hráč si tak připsal svou premiérovou trefu v mistrovském zápase za muže.Také hosté byli blízko brance po střele z přímého kopu, když přízemní pokus Herolda k tyči vyrazil R.Venhuda pěkným skokem na roh. Poté jsme mohli přidat druhou branku, když centr z levé strany se dostal v pokutovém území až k L.Venhudovi, který však napálil skákající míč nad hostující branku. Od 30.minuty nám nezbývalo nic jiného než se soustředit na bránění jednobrankového náskoku, neboť přišel velký vichr, a proto míče z našich kopaček nedolétali ani ke středového kruhu. Tento rozmar počasí se nám však podařilo přečkat a do kabin jsme tak odcházeli za stavu 1:0

V druhé půli se vítr uklidnil, ale i přesto jsme byli aktivnějším týmem. Úvodních 10 minut druhé půle sice působilo rozháraně z obou stran, ale poté už jsme soupeře přehrávali. Výsledkem naší aktivity bylo spousta rohových kopů, po kterých jsme se dostávali do nebezpečných střeleckých příležitostí. Zhruba v 55. minutě jsme se radovali z druhé branky, když se po rohovém kopu odrazil míč od bránícího hráče do soupeřovy branky. Hosté však reklamovali špatně uchycenou síť a hlavní rozhodčí i přesto, že nebylo pochyb, že se míč dostal do branky regulérním způsobem, branku neuznal. Po dalším rohovém kopu se dostal do zakončení Jan Jonák, ale jeho střela mířila nad branku. Do zakončení po rohovém kopu se dostal také Mar. Kölbl, ale jeho střelu pod břevno po skrumáži před hostující brankou dokázal hostující brankář vyrazit. V této fázi zápasu šlo vidět, že hostům docházejí síly a v 70.minutě se nám tak podařilo přidat druhou branku, když brankář hostů neudržel tvrdou skákavou střelu R.Křepely a odražený míč dorazil skluzem do branky dobíhající V.Šabata. Do další příležitosti ke vstřelení branky se dostal Jan Jonák, kterému míč připravil M.Vyžrálek, ale náš hráč prováhal správný moment k zakončení. V 80.minutě zápasu musel pro zranění ze zápasu odstoupit L.Venhuda a jelikož už na lavičce nebyl připraven žádný náhradník, museli jsme zápas dohrávat o deseti. Hosté se však i přesto nedostali do nebezpečné situace, naopak těsně před koncem mohl přidat branku ještě R.Křepela, který v těžké pozici z úhlu přehodil hostujícího brankáře, ale hostující obrana dokázala míč před brankovou čárou odvrátit. Zápas tedy skončil naší zaslouženou výhrou 2:0, když jsme soupeře díky zodpovědnému výkonu nepouštěli do výrazných brankových situací. Další zápas nás čeká v neděli dopoledne na hřišti Petrovic.