Skalice - Troskotovice 7:2 (5:2)

30. 10. 2016

G: V.Šabata (L.Venhuda), V.Šabata (odr. míč), P.Kudláček (odr. míč), Mich.Křepela (V.Šabata), P.Kudláček (Mich. Křepela), Mich.Křepela (R.Křepela), Mich.Křepela (V.Šabata) - D.Švancara, O.Jančí

Žlutá karta:

Sestava domácích - L.Klim - R.Sysel, M.Kratochvíl, Mich.Bílý ml., D.Vorbis - R.Křepela (70.V.Křepela), L.Venhuda, Mich.Křepela, R.Venhuda (65.M.Knap) - P.Kudláček (55.Jakub Jonák), V.Šabata,

Sestava hostů - K.Juriga - M.Bohatý, O.Jančí, I.Ševčík, J.Husák - L.Kročil, T.Nytra, R.Šulák, J.Ševčík - J.Jančí, D.Švancara

V posledním zápase sezony jsme na domácím hřišti přivítali tým Troskotovic, který se nacházel na posledním místě tabulky. Stejně jako v minulých zápasech jsme se museli vypořádat s několika absencemi, a tak se po velmi dlouhé době objevili v naší základní sestavě Mich.Bílý ml. a P.Kudláček. Na lavičce náhradníků jsme sice měli hned tři hráče, ale většina z nich měla zdravotní problémy, kvůli kterým nemohla nastoupit od začátku zápasu. Hosté v letošní sezoně razantně omladili, navíc v zápase proti nám se museli vypořádat s absencí jejich nejlepšího střelce Gruny a dalších hráčů, což se projevilo i na hřišti a výsledkem toho byla naše jasná výhra. Začátek zápasu nám sice nevyšel, když se hosté hned ve 3.minutě ujali vedení, kdy hosté zblokovali dva odkopy našich obránců, a tak se nakonec v pokutovém území dostal k míči Švancara, který střelou pod břevno překonal našeho brankáře. Naši první šanci na vyrovnání si vypracoval V.Šabata, ale jeho pokus však neskončil brankou. V 11.minutě jsme se už radovali z vyrovnání, kdy se po rychle rozehrané standartní situaci od L.Venhudy dostal míč na rozběhnutého V.Šabaty, který si navedl míč v pokutovém území na levou nohu a střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře. Poté jsme neproměnili hned několik našich šancí, kdy hlavička V.Šabaty po centru R,Křepely mířila nad branku, stejně jako zakončení R.Venhudy a střelu V.Šabaty hostující brankář vyrazil na tyč. Ve 24.minutě jsme už vedení ujali, když se po rychle vhozeném autovém vhazování dostal míč k V.Šabatovi, který jej potáhl a levačkou z hranice šestnáctky nedal střelou k tyči hostujícímu brankáři šanci. V 34.minutě jsme přidali další branku, kdy se po rychle vhozeném autovém vhazování dostal míč v pokutovém území k P.Kudláčkovi, který hlavičkou poslal míč obloučkem do hostující branky. Poté měli velkou šanci na kontaktní branku hosté, ale náš brankář tváří v tvář vychytal hostujícího hráče. Hned v 37.minutě jsme tak přidali další branku my, kdy nejlepší hráč první půle V.Šabata poslal míč za obranu na Mich.Křepely, který levačkou prostřelil hostujícího brankáře. O další dvě minuty později jsme vedli již rozdílem čtyř branek, kdy Mich.Křepela přehazoval vyběhnutého hostujícího brankáře a míč následně do poloodkryté branky uklidil P.Kudláček. Za minutu padla další branka, tentokráte však do naší branky, kdy si na rohový kop naskočil O.Jančí a překonal našeho brankáře. Do konce poločasu ještě mohl přidat branku Mich.Křepela, ale jeho hlavička po rohovém kopu těsně minula hostující branku. V první půli jsme byli aktivnějším týmem a výsledkem naší převahy bylo také naše jednoznačné vedení 5:2.

Druhá půle začala opět naší aktivitou a výsledkem toho byly naše dvě vstřelené branky v úvodní pětiminutovce. Nejprve se po centru z pravé strany dostal v pokutovém území k míči Mich.Křepela, který levačkou opět prostřelil hostujícího brankáře. V 50.minutě se už radoval Mich.Křepela z hattricku, kdy mu míč na hranici vápna připravil V.Šabata a náš hráč poslal pravačkou míč pěkně pod břevno hostující branky. Po této brance se už zápas v poklidném tempu dohrával, kdy v našem týmu začali čím dál více útočit také naši obránci a naopak hostům dělalo velké problémy si vypracovat nějaké možnosti ke vstřelení branky. My jsme si do konce zápasu vypracovali ještě několik solidních příležitostí, ale zakončení V.Šabaty ve skluzu těsně minulo branku hostů, přímý kop L.Venhudy vyrazil hostující brankář, přízemní dělovka L.Venhudy orazítkovala tyč domácí branky a zakončení M.Kratochvíla a D.Vorbise mířily nad branku. V zápase jsme si tedy připsali jednoznačnou výhru 7:2 a po podzimní části tak přezimujeme na 5.místě, ale tabulka je velmi vyrovnaná, a tak je šance na jaře své umístění vylepšit. Celkově s výsledky na podzim nemůžeme být úplně spokojeni, protože s výjimkou zápasu v Rybníkách jsme byli ve všech zápasech lepším týmem a i přesto jsme hned ve čtyřech zápasech odcházeli ze hřiště poraženi. Doufejme, že na jaře nebudeme muset řešit také tolik zranění a absencí, protože na konci podzimu jsme byli rádi, že se nám vůbec nějakým způsobem dařilo poskládat 11 hráčů.