Tavíkovice - Skalice 0:2 (0:2)

5. 9. 2016

G: - Jan Jonák (V.Šabata), V.Šabata (Jan Jonák)

Žlutá karta: L.Venhuda, L.Bartuněk

Sestava hostů - L.Klim - R.Žitka, M.Knap (65.Mich.Kölbl), Mar.Kölbl, D.Vorbis - R.Křepela, L.Venhuda, L.Bartuněk, F.Gregor (78.R.Venhuda) -  V.Šabata, Jan Jonák (82.Jakub Jonák) -

Sestava domácích - L.Bašta - V.Adamec, M.Hrůza (74.T.Řehák), R.Herold, Mil.Dobeš (58.M.Hověz) - A.Plaček, Mar.Dobeš, J.Mlčoch (46.M.Krejčí), J.Zajíc - J.Vrana, K.Krejčí

V dalším kole jsme zajížděli na škváru do Tavíkovic. Oproti našemu předchozímu měření sil se na hřišti soupeře objevilo i pár trsů trávy, které však jeden z místních občanů před zápasem postříkal nějakým herbicidem :). I v tomto zápase nám chyběli někteří hráči (M.Vyžrálek, M.Kratochvíl, V. a M. Křepela), ale i tak se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce. Domácí byli na zápas patřičně nažhavení, když už více než 30 minut před zahájením zápasu se rozkopávali na hřišti, ale nám se podařilo je hned v úvodu zápasu zmrazit. Ve 2. minutě totiž odkop R.Žitky prodloužil hlavou V.Šabata na Jana Jonáka, který byl u míče o chvíli dříve než domácí brankář a hlavičkou jej tak přehodil. Zhruba v 10. minutě se dostal do dobré příležitosti V.Šabata, který se uvolnil na levé straně pokutového území, ale domácí brankář dokázal jeho ránu z úhlu vyrazit. Poté se dostali do své největší šance zápasu domácí, kdy centr z pravé strany vyrazil náš brankář k nohám Marka Dobeše, který však zhruba z 10 metrů netrefil naší branku. Poté jsme se prezentovali pěknou akcí, kdy se na konci kombinace dostal ke střele zpoza vápna Jan Jonák a jeho povedenou ránu pod břevno musel vytáhnout domácí brankář konečky prstů na roh. Naši další šanci si vypracoval L.Bartuněk, který se dostal po obléhání branky soupeře k míči v pokutovém území, ale jeho přízemní ránu dokázal domácí obránce asi s přispěním ruky zastavit před brankovou čárou. Ve 28. minutě jsme přidali druhou branku, kdy se po pěkné rychlé kombinační akci dostal míč po přihrávce Jana Jonáka na kopačky V.Šabaty, který obstřelil vyběhnutého domácího brankáře a zvýšil náš náskok. Poté zahrozili domácí po jejich nejhezčí kombinační akci v zápase, kdy se po centru z levé strany dostal v pokutovém území k zakončení Mlčoch, ale jeho střela mířila vysoko nad. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě další velké šance my, kdy např. Jan Jonák běžel sám na domácího brankáře, ale domácí obránce jej stihl ještě těsně před pokutovým územím zfaulovat. Dále se do zakončení dostal V.Šabata, ale domácí brankář rychle vyběhl z branky a tak jej náš hráč svým zakončením pouze trefil a naši poslední šanci měl poté R.Křepela, který však v dobré příležitosti zakončil nedůraznou střelou. V první půli jsme tedy po dobrém výkonu vedli zaslouženě 2:0. Velmi dobrý výkon předvedli zejména naši útoční hráči, kteří vyhrávali většinu soubojů s domácími obránci a svou rychlostí a dobrými kombinacemi dělali velké problémy soupeřově obraně. Naopak domácí brzdila po celý zápas nepřesnost ve finální fázi, kdy většina jejich přihrávek na jejich útočníky byla příliš dlouhá.

V druhé půli jsme už nebyli tak nebezpeční jako v první půli, ale zároveň jsme pozorným výkonem nepouštěli domácí do vyložených šancí. V druhé půli byl našim nejnebezpečnějším hráčem V.Šabata, který se v počátku druhé půli dostal ke střele v pokutovém území, ale jeho střela skončila pouze na tyči domácí branky. O chviličku později se stejný hráč dostal do další šance, kdy se dostal před domácího brankáře, kterého chtěl přehodit, ale domácí brankář tento záměr vystihl. Zhruba v 60. minutě se už sice V.Šabata radoval z branky, kdy jeho střela ze střední vzdálenosti vypadla domácímu brankáři z ruky a skončila za brankovou čárou, ale rozhodčí po konzultaci s domácím pomezním rozhodčím branku neuznal. Domácí se v druhé půli dostali pouze k pár střelám ze střední vzdálenosti, které však nemiřily na branku a tak si náš brankář mohl připsat první nulu v sezoně. Úplně v závěru zápasu běžel na brankáře domácích ještě Mich. Kölbl, kterého však vychytal domácí brankář. V zápase jsme tedy po dobrém koncentrovaném výkonu zaslouženě vyhráli. V dalším kole nás čeká na domácím hřišti tým Petrovic, kterému máme co vracet, protože nás v minulé sezoně jako jediný soupeř dokázal dvakrát porazit. Náš soupeř sice prožil špatný start do sezony, ale proti nám se určitě bude chtít chytit.