Bohutice - Skalice 3:3 (0:1)

11. 6. 2018

G: P.Nedoma 2, P.Dřevo - M.Vyžrálek (M.Křepela), M.Vyžrálek (V.Šabata), M.Vyžrálek (L.Klim)

Žluté karty: L.Klim, R.Žitka, L.Venhuda, M.Vyžrálek, M.Křepela, M.Březina

Sestava hostů - L.Klim - L.Venhuda (30.M.Březina), M.Kratochvíl, R.Žitka, R.Gottlieb - L.Bartuněk, R.Křepela, V.Šabata, V.Křepela - M.Křepela, M.Vyžrálek

Sestava domácích - D.Šiška - M.Novák, P.Holík, A.Kočí, M.Fiala - J.Dřevo (80.J.Koudela), P.Dřevo, K.Bloudíček, M.Bartoš (70.V.Štefka) - P:Nedoma, F.Nováček

V předposledním zápase sezony jsme zajížděli do Bohutic. Už od pátku bylo zřejmé, že k zápasu odjedeme ve značně zdecimovaném složení, a proto našim prvořadým cílem bylo, abychom k zápasu odjeli alespoň s 11 hráči, což se nám nakonec podařilo, i když v zápase chybělo hned 8 hráčů, kteří se v průběhu jara podívali v našem dresu na hrací plochu. I přes výše uvedené skutečnosti jsme byli od úvodních minut mírně aktivnějším týmem. Velmi dobře pracovala zejména středová dvojice V.Šabata a R.Křepela, kteří svým pohybem přehrávali zkušené domácí harcovníky Holíka a Bloudíčka. Naše první dvě nebezpečné kombinace, po kterých se dostal za záda domácí obrany M.Vyžrálek, zastavil domácí pomezní rozhodčí, i když při pohledu ze střídačky se zdálo, že náš hráč nebyl ani na úrovni domácích obránců, natožpak za ní. Naše třetí nebezpečná kombinace v 17.minutě už znamenala naší branku. R.Křepela vystihl rozehrávku domácích a poslal míč na M.Vyžrálka, který se po narážečce s M.Křepelou dostal za domácí obránce a přízemním ranou překonal domácího brankáře. Poté zápas plynul až do 25.minuty, kdy přišel první z klíčových okamžiků zápasu, a to když svalové zranění vyřadilo ze hry L.Venhudy, a proto musel na hřiště trenér M.Březina. V důsledku tohoto vynuceného střídání se musel zatáhnou do obrany R.Křepela a nám se rozpadla naše hra. Od této chvíle si vypracovali domácí jednoznačnou převahu v poli. Útočné akce domácích se nám dařilo většinou zastavovat pouze za cenu faulů v blízkosti našeho pokutového území. Domácí zahrávali tyto standartní situace velmi dobře, ale nabíhající domácí hráči naštěstí v dobrých pozicích míjeli naší branku. Nejblíže vyrovnávající brance byli nakonec domácí po střele Holíka z 18 metrů, která i s přispěním mírné tyče skončila na břevně naší branky. Z naší strany stála do konce poločasu za zmínku pouze individuální akce R.Křepely, který se dostal s míčem z naší obranné poloviny až do pokutového území domácích, avšak domácí brankář pokus našeho hráče z úhlu vyrazil. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým vedením, ale bylo více než jasné, že vzhledem k tomu, že už nemůžeme střídat, nás bude ve druhé půli čekat velmi těžká práce.

Poločasová přestávka utnula převahu domácích a úvodních 15 minut druhé půle patřilo nám. Hned v 46.minutě vybojoval ve středu pole míč V.Šabata, který nádherným pasem vyslal do samostatného úniku M.Vyžrálka, který tváří v tvář překonal domácího brankáře i podruhé. Poté se na pravé straně uvolnil R.Křepela, který přihrávkou pod sebe našel znovu M.Vyžrálka, jehož přízemní rána však trefila domácího brankáře. Stejný hráč se hattricku dočkal v 52.minutě, kdy po výkopu našeho brankáře utekl domácí obraně a tvrdou ranou překonal brankáře domácích. V 60.minutě pak přišel druhý klíčový moment zápasů, a to když ze zdravotních důvodů musel ze zápasu odstoupit V.Křepela a jelikož jsme už neměli žádného náhradníka, museli jsme tedy zápas dohrávat v 10 lidech. Posledních 30.minut zápasu tedy bylo ve znamení jednoznačné převahy domácích. Do našeho pokutového území létal jeden centr za druhým, ale naše dobře fungující obrana v čele s brankářem této převaze domácích dlouhou dobu odolávala. Domácí se branky dočkali v 78.minutě, když se po rohovém kopu odrazil míč k P.Dřevovi, který překonal našeho brankáře. O tři minuty později bylo další obléhání naší branky zakončeno přízemním střelou k tyči z hranice šestnáctky z kopačky Nedomy a stav zápasu byl rázem 2:3. Po této brance jsme mohli z ojedinělého brejku přidat čtvrtou branku, ale M.Křepela po centru z pravé strany zamířil nad branku. Na tuto naší příležitost odpověděli domácí také šancí, ale výborným zákrokem nás zachránil L.Klim. Domácí se však vyrovnávající branky přece jenom dočkali v 85.minutě, když jeden z centrů propadl až k domácímu Nedomovi, který přidal svou druhou branku v zápase. Na tuto inkasovanou branku jsme zareagovali nejlepším možným způsobem a zaměřili jsme se na kombinování s míčem, což se nám díky našim rozdílovým hráčům také dařilo. V důsledku toho jsme mohli v samém závěru strhnout výhru na naší stranu, ale domácí brankář si poradil se střelou L.Bartuňka z hranice vápna a dělovka M.Vyžrálka z 25 metrů rozezvonila pouze břevno domácí branky. V zápase jsme tedy sice ztratili tříbrankové vedení, ale na druhou stranu se nám podařilo získat kýžený bod, díky kterému je jisté, že v tabulce skončíme před našim soupeřem. Domácí se ještě po zápase chtěli pokusit o konfrontaci jednoho z našich hráčů, ale my narozdíl od jiných týmů na okrese hráče na černo nestavíme, a tak se výsledek zápasu neměnil. Před posledním zápasem sezony, ve kterém přivítáme na našem hřišti tým Vlasatic, tak stále držíme pěkné 9.místo tabulky.