13. 5. 2018

Horní Kounice B - Skalice 4:1 (1:1)

G: Š.Kelča, K.Tesař, T.Houdek, M.Ondráček - M.Křepela (L.Venhuda)

Žluté karty: J.Vacek, M.Vyžrálek

Sestava hostů - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, R.Žitka - R.Křepela (80.V.Křepela), V.Šabata, J.Vacek, V.Čech (65.L.Bartuněk) - M.Křepela (75.F.Gregor), M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Tretter - J.Stix, D.Hájek, J.Vokoun, P.Korábek - M.Ondráček, T.Houdek (75.T.Kuchařík), K.Tesař, P.Krotký (15.P.Hruška) - O.Kelča, Š.Kelča

Sérii tří venkovních zápasů v řadě jsme završili na hřišti Horních Kounic, kde jsme sehráli zápas proti zdejšímu B týmu. K zápasu jsme nastoupili v totožném složení jako v minulém zápase v Polánce, kde jsme uhráli bod za remízu 2:2. Domácí k zápasu nastoupili v mírně posílené sestavě, a tak bylo zřejmé, že nás bude čekat velmi těžký soupeř. Hned od úvodního hvizdu se domácí soustředili na útočení, díky čemuž si vypracovali převahu v poli, ale v důsledku toho byly zároveň k vidění i okénka v jejich obraně, a proto jsme si vypracovali několik nadějných příležitostí i my. Na první branku zápasu se nečekalo příliš dlouho, neboť již v 9.minutě jsme zaspali při bránění přímého kopu domácího Stixe, na který si naběhl Š.Kelča, který hlavou usměrnil míč přesně k tyči naší branky. I my jsme si v úvodu vypracovali dvě nadějné příležitosti, když se dvakrát za záda domácích obránců dostal M.Vyžrálek, který však poprvé v dobré pozici zamířil mimo tři tyče a podruhé v těžké pozici lobem přehodil branku. Domácí byli blízko druhé brance zejména v 18.minutě, když si za naší obranu naběhl domácí Hruška, který svůj pokus z první zamířil přesně do rukavic našeho brankáře L.Klima. Zhruba od 25.minuty nám začali postupně docházet síly, díky čemuž se převaha domácích stupňovala, ale domácí naštěstí některé své nadějné akce špatně vyřešili nebo zakončili střelami mimo tři tyče. Po naší slabší desetiminutovce jsme se od 35.minuty trošku zvedli a začali opět hrozit i směrem dopředu, ale další pokus M.Vyžrálka z úhlu vyrazil domácí Tretter a střela R.Křepely z hranice vápna letěla mimo tři tyče. Vyrovnání jsme se nakonec dočkali v samotném závěru první půle, kdy standartní situaci z pravé strany zahrával L.Venhuda, který našel hlavu M.Křepely, jehož hlavička zamířila přesně k tyči domácí branky.

Druhou půli zahájila naše další příležitost po standartní situaci, kdy M.Vyžrálek poslal míč na hlavu M.Křepely, který však tentokrát minul domácí branku. Domácí na tuto naší příležitost odpověděli v 52.minutě také standartní situací, na kterou si naběhl Tesář, který koníčkem překonal našeho brankáře. Po této inkasované brance jsme si vypracovali několik rohových kopů a autových vhazování v blízkosti pokutového území domácích v řadě, avšak míč do domácí branky se nám nepodařilo dopravit. Rozhodující okamžik zápasu tak přišel v 65.minutě, když ze středu pole potáhl míč domácí Houdek, který se dostal až na hranici našeho pokutového území a svou střelou překonal našeho brankáře. Tato inkasovaná branka nás definitivně položila, domácí si vypracovali několik dalších brankových příležitostí, když L.Klim nejprve vyrazil střelu Š.Kelčy z pokutového území a přímý kop z kopačky O.Kelčy. Při další příležitosti zastoupil našeho brankáře R.Žitka, který před brankovou čarou zastavil pokus domácích směřující do naší poloodkryté branky. Poslední branka zápasu byla k vidění v 75.minutě, když jsme po rohovém kopu odvrátili míč za hranici šestnáctky, kde se k míči dostal domácí Korábek, jehož nepovedená střela skončila u nohou Ondráčka, který překonal našeho brankáře počtvrté. V samotném závěru jsme mohli alespoň zkorigovat skóre po rohovém kopu V.Šabaty, ale hlavičku L.Venhudy ve vyložené pozici zneškodnil domácí Tretter. Podle mého názoru jsme do 65.minuty nesehráli vzhledem ke kvalitě soupeře vůbec špatný zápas, ale v zápase nás bohužel srazilo špatné bránění obranných standartních situací, po kterých jsme inkasovali hned tři branky. Příští zápas odehrajeme po delší době opět na našem hřišti, a to proti Oleksovicím, kterým patřil před tímto kolem 5.místo.