4. 6. 2018

G: V.Šabata (J.Vacek), M.Křepela (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (M.Křepela), Jan Jonák (V.Šabata), V.Šabata (M.Vyžrálek) - R.Nevoral, A.Novotný

Žlutá karta: L.Klim

Červená karta: J.Vacek

Sestava domácích - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar. Kölbl, R.Žitka - R.Křepela (55. V.Čech), V.Šabata, J.Vacek, Jan Jonák (70.L.Bartuněk) - M.Křepela (75.V.Křepela), M.Vyžrálek

Sestava hostů - J.Bobek - E.Uher, M.Novotný, J.Protivínský, M.Wieder - P.Šulan, J.Polášek, R.Nevoral, L.Forman - L.Švejdík, A.Novotný

Po smolné porážce v Olbramovicích jsme si chtěli zlepšit náladu v dalším domácím zápase proti posledním Břežanům. Hned ve 3.minutě zápasu jsme vstřelili z našeho prvního zakončení úvodní branku, když autové vhazování J.Vacka prodloužil hlavou ke vzdálenější tyči V.Šabata. V tu chvíli se mohlo zdát, že by nás mohla čekat poklidná cesta za vítězstvím, ale opak byl pravdou. Také hosté vstřelili hned z prvního svého zakončení branku, a to když v 6.minutě vybojoval míč v blízkosti našeho pokutového území hostující Nevoral, který nepříliš razantní přízemní střelou překonal našeho brankáře. O pár minutek později bylo ještě hůře, když hosté vybojovali míč ve středu pole a podnikli rychlou křídelní akci, na jejímž konci byl Novotný, který střelou mezi nohy překonal našeho brankáře podruhé. Po těchto dvou inkasovaných brankách jsme začali hrozit opět my. Nejdříve se po nakrátko rozehraném přímém kopu od L.Venhudy dostal k dalekonosné ráně R.Žitka, ale tato nádherná střela orazítkovala pouze břevno hostující branky. Aktivní R.Žitka se poté prezentoval hezkou křídelní akcí, po které vybídl ke skórování V.Šabaty, jehož pokus však mířil nad branku. Vyrovnávající branky jsme se tedy dočkali až po nepodařeném odkopu hostujícího brankáře, po kterém poslal R.Křepela do nájezdu M.Vyžrálka, který svým zakončením sice trefil tyč hostující branky, ale dobíhající M.Křepela dorazil míč do odkryté branky. I nadále jsme byli nebezpečnějším týmem, avšak hosté i díky štěstí udrželi remízu až do poločasového hvizdu. Z naší strany byl velmi blízko brance M.Vyžrálek, jehož rána po závaru rozezvonila pouze tyč hostující branky, a M.Křepela, který po autovém vhazování trefil hlavou také tyčku hostující branky.

Hned na začátku druhé půle se dostal do dvou nebezpečných situací M.Vyžrálek, který si však nepřišel na hostujícího brankáře. Stejný hráč se nakonec přeci jen dočkal branky, a to když v 60.minutě napálil skákající míč ze 30 metrů přesně do pravého horního rohu hostující branky. Komplikace na cestě za vítězstvím přišla v 65.minutě, když hostující Forman po odehrání míče do autu žďuchl do R.Žitky, načež k hostujícímu hráči přiběhl J.Vacek, který do něj vrazil, za což si vysloužil červenou kartu. I v deseti hráčích se nám však podařilo naše vítězství stvrdit dalšími dvěma brankami. Naše čtvrtá branka padla poté, co do pokutového území vnikl V.Šabata, který přihrál míč před branku, kde dával míč do odkryté branky Jan Jonák. Poslední branka zápasu padla po nádherném brejku, kdy se nám podařilo dostat míč na půlící čáru na M.Vyžrálka, který podržel míč a milimetrovým křižným pasem oslovil rozběhnutého V.Šabaty, který se dostal přes hostujícího obránce a střelou, která se otřela o břevno, překonal brankáře hostů popáté. Zápas tedy skončil naší zaslouženou výhrou 5:2, když se nám po hodně dlouhé době podařilo o našem vítězství rozhodnout až ve druhé půli. Hosté v zápase vytěžili z minima maximum a kromě dvou vstřelených branek se do dalších vyložených šancí nedostali. V předposledním zápase sezóny zajíždíme v neděli odpoledne na půdu Bohutic.