Skalice - Vlasatice 2:4 (0:2)

18. 6. 2018

G: M.Vyžrálek (V.Šabata), V.Čech (bez asistence) - T.Wator, M.Škarek. T. Vu Khac

Žluté karty: R.Žitka, M.Vyžrálek

Sestava domácích - L.Klim - R.Žitka, M.Vyžrálek, M.Kratochvíl, M.Novotný (46.M.Bílý ml.) - L.Bartuněk, R.Křepela, V.Šabata, V.Čech - M.Křepela, Jan Jonák

Sestava hostů - P.Uhlíř - V.Skalák (75.P.Stejskal), M.Škarek, O.Matuška, P.Pavličík, M.Tůma, T.Vu Khac, I.Filkorn, M.Vohradský, T.Wator, T.Pekař

V posledním zápase sezony jsme přivítali na našem hřišti o naší pouti třetí Vlasatice. Ještě dvacet minut před zápasem vypadalo, že k zápasu nastoupíme pouze v deseti hráčích, ale na poslední chvíli se nám podařilo sestavit tým i s jedním náhradníkem. Náš soupeř na nás od prvních minut vlétl a vypracoval si znatelnou převahu v poli, ale díky výborně chytajícímu L.Klimovi, který možná ještě překonal svůj výkon ze zápasu v Rakšicích, jsme dlouho drželi bezbrankovou remízu. Hosté útočili v podstatě v 7 hráčích, a tak jejich obrana působila zranitelným dojmem, ale i přesto se nám v úvodní půli nepodařilo dostat do vyloženější brankové příležitosti. Hosté se po spoustě spálených brankových příležitostí dostali do vedení ve 35.minutě, kdy hostující kapitán Matuška přihrál míč před prázdnou branku Škarkovi, který tuto nabídnutou šanci už nemohl nevyužít. O šest minut později našel přesným centrem Matuška Watora, který hlavičkou překonal našeho brankáře podruhé. Po první půli se tedy odcházelo do kabin za stavu 0:2, kdy tento výsledek byl pro nás vzhledem k průběhu zápasu milostivý.

O poločasové přestávce došlo ke změně v rozestavení a do útoku se přesunul M.Vyžrálek. Hosté ve druhé půli zvolnili, za což byli potrestáni v 59.minutě, kdy po pravé straně unikl V.Šabata, který přihrál M.Vyžrálkovi, jehož rána z dvaceti metrů skončila v levém horním rohu hostující branky. M.Vyžrálek touto parádní ranou oslavil svou jubilejní stopadesátou trefu v našem dresu. Hosté i v druhé půli nechali několikrát vyniknout našeho brankáře než přidali svou třetí branku v 68.minutě, kdy Vu Khac přehodil vyběhnutého L.Klima. Čtvrtou branku hostů přidal v 75.minutě přízemní ranou k tyči Wator, který se po přihrávce jednoho z hostů ocitl sám před naším brankářem. Na tuto branku se nám podařilo ihned zareagovat, když se V.Čech dostal s míčem až do pokutového území, odkud tvrdou ranou pod břevno překonal hostujícího Uhlíře. Poslední velký moment zápasu si připsal opět náš brankář, který v 86.minutě skokem k tyči zlikvidoval penaltu hostujícího Watora. Na našem týmu byl sice znát náročný průběh pouťového víkendu, ale to nemění nic na skutečnosti, že náš soupeř předvedl na našem hřišti směrem dopředu asi nejlepší výkon ze všech týmů v soutěži. Prohrou v tomto zápase jsme sice klesli na 10.místo tabulky, ale i přesto můžeme být s naší premiérovou účasti ve 3.třídě nadmíru spokojeni, neboť se nám podařilo bezpečně zachránit. V nadcházejícím přestupním období nás čeká další složitý úkol, a to udržet tým pohromadě a přivést některé nové tváře, neboť druhá sezona v nové soutěži bývá ještě složitější než ta první. Rozloučení s úspěšnou sezonou nastane 30.června, kdy součásti této oslavy bude přátelský zápas s bývalými hráči našeho týmu, který by se měl odehrát v 17 hodin.