Troskotovice - Skalice 1:0 (1:0)

8. 4. 2018

G: O.Jančí

Žluté karty: M.Kratochvíl, L.Venhuda

Sestava hostů  L.Klim - L.Venhuda, M.Vyžrálek (65.Mar.Kölbl), M.Kratochvíl, R.Žitka - V.Čech (46.J.Vacek), R.Křepela, V.Šabata, Jan Jonák - M.Křepela (80.M.Novotný), T.Kacký

Sestava domácích B.Ondrůšek - O.Kolman, M.Hořák (46.R.Šulák), L.Juriga, M.Vlach - T.Nytra, R.Hlavinka (65.K.Kovařík), J.Jančí (80.P.Muhlhauser), V.Kolman - O.Jančí, L.Wodecki

K druhému jarnímu zápasu jsme v sobotu po dopolední brigádě zajížděli do Troskotovic, kterým před zápasem patřila 9. příčka s dvoubodovým náskokem na náš tým. K zápasu jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě, neboť chyběl pouze L.Bartuněk. Také domácí se na domácím hřišti sešli v silném složení. V prvním poločase jsme měli výhodu větru, ale této výhody se nám nepodařilo využít. O výsledku zápasu rozhodla hned 3.minuta zápasu, kdy centr z levé strany zakončil hlavičkující O.Jančí přesně k tyči naší branky. V 10.minutě jsme byli blízko vyrovnání, když se na hranici pokutového území uvolnil T.Kacký, ale jeho přízemní střelu vykopl domácí brankář Ondrůšek na rohový kop. Poté se dostali domácí do dvou velkých příležitostí, ale v obou případech nás podržel L.Klim, který dokázal zneškodnit zakončení domácích hráčů. Zhruba v 25.minutě přišel sporný okamžik, kdy po přihrávce V.Čecha mohl jít sám na domácího brankáře T.Kacký, avšak hlavní rozhodčí odpískal ofsajd, i když domácí pomezní rozhodčí porušení pravidel nesignalizoval. Do konce poločasu se ještě domácí prezentovali nebezpečným přímým kopem jejich nejlepšího hráče Wodeckého, jehož zakončení pod břevno vytáhl náš brankář na rohový kop, a brejkem 2 na 1, který však domácí pokazili a ani nezakončili. První poločas tedy skončil vítězstvím domácích v poměru 1:0.

V druhém poločase se hrál fotbal bez větších příležitostí na obou stranách. Domácí byli aktivnější, ale jejich zakončení postrádaly přesnost nebo větší razanci, a proto si s nimi L.Klim v pohodě poradil. Naše největší a v podstatě jediná velká příležitost v druhé půli přišla v 75.minutě, kdy přihrávku do pokutového území dostal R.Křepela, jehož zakončení vyrazil vybíhající domácí brankář a následnou dorážku R.Křepely z velkého úhlu do odkryté branky odvrátil na brankové čáře skluzem domácí obránce. Až do samotného konce zápasu jsme se sice snažili o vyrovnání, ale bohužel nám již chyběly síly, a tak si domácí své jednobrankové vedení v pohodě pohlídali. Domácí byli po většinu zápasu mírně aktivnějším týmem, vypracovali si více střeleckých příležitostí, a proto bylo jejich těsné vítězství asi spravedlivé. V dalším zápase nás čeká na domácím hřišti tým Suchohrdel u Miroslavi, kterému jsme na podzim podlehli vysoko v poměru 6:1.