Horní Kounice B - Skalice 3:2 (1:1)

29. 10. 2018

G: T.Procházka, J.Balík, F.Holčapek - M.Vyžrálek (M.Křepela), Jan Jonák (bez asistence)

Žluté karty: J.Vacek, Mar.Kölbl

Sestava hostů - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - R.Křepela, V.Šabata, J.Vacek (70.L.Bartuněk), J.Jonák (80.R.Venhuda) - M.Křepela (85.J.Virgl), M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Bašta - T.Kuchařík, M.Tretter, D.Hájek (60.M.Ondráček), J.Čemerka - J.Vokoun, L.Juříček, D.Černý, Š.Kelča (60.F.Holčapek) - J.Balík, T.Procházka

V předposledním zápase podzimu jsme se venku utkali s rezervou Horních Kounic. K zápasu jsme nastoupili v téměř totožné základní sestavě jako v minulém zápase, pouze do útoku se vrátil M.Křepela. Úvod zápasu nabídl vyrovnaný souboj bez brankových příležitostí na obou stranách. Hned první šance zápasu skončila v 15.minutě brankou, a to když M.Křepela poslal míč uličkou na rozběhnutého M.Vyžrálka, který svůj únik zakončil střelou k bližší tyči. Po této brance zvýšili domácí svou aktivitu, ale L.Klim si poradil se střeleckým pokusem jednoho z domácích a lob domácího Balíka mířil mimo tři tyče. Vyrovnávající branky se domácí nakonec dočkali ve 20.minutě po přesně zahraném přímém kopu, na který si naběhl Kuchařík, který hlavou vrátil míč před branku, kde dával míč do naší odkryté branky Procházka. Posléze mohli jít domácí do vedení, a to když se jeden z domácích dostal s míčem až do našeho pokutového území, ale domácí hráč místo střely volil přihrávku před prázdnou branku, na kterou však domácí útočník nemohl dosáhnout.  Také my jsme se mohli dostat do vedení, ale M.Křepela po centru M.Vyžrálka ve vyložené pozici nezamířil do odkryté branky domácích. Do konce poločasu vyslali domácí na naší branku dva střelecké pokusy, se kterými si náš brankář poradil, a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Na začátku druhé půle si vyloženou šanci vypracovali domácí, ale střelu Kelčy z malého vápna parádně zneškodnil L.Klim. Nás brankář poté vyrazil i tvrdou ránu zpoza šestnáctky od jednoho z domácích. V 52.minutě jsme měli výhodu autového vhazování, které J.Vacek hodil na hlavu V.Šabaty, jehož hlavičku sice domácí Bašta dokázal vyrazit, ale volný míč dorazil do branky Jan Jonák. Ihned po vstřelené brance jsme si během dvou minut vypracovali tři velké brankové příležitosti, ale ani jednu se nám bohužel nepodařilo přetavit v branku. Nejprve se nádhernou individuální akcí prezentoval M.Vyžrálek, který se zbavil několika domácích obránců, ale rána našeho hráče z hranice šestnáctky minula domácí branku o metr. Poté potáhl míč po křídle Jan Jonák, který následně přesným centrem našel V.Šabaty, jehož placírku z malého vápna vytáhl domácí brankář parádním skokem na rohový kop. Po tomto rohovém kopu se dostal míč k M.Vyžrálkovi, který přízemní ranou těsně minul domácí branku. O chvíli později našel další centrovaný míč V.Šabaty, ale s nedůraznou hlavičkou našeho hráče si domácí brankář poradil. Tyto neproměněné šance nás mrzely dvojnásob v 65.minutě, kdy domácí Balík po centru z pravé strany překonal našeho brankáře. Domácí poté ukazovali svou kvalitu, ale díky obětavému a bojovnému výkonu se nám dařilo nepouštět domácí do vyložených brankových příležitostí. V 80.minutě se zmocnil míče na naší obranné polovině V.Šabata, který si po padesátimetrovém úprku k brance domácích navedl míč na střed, ale domácí brankář si s nepříliš razantní střelou z hranice šestnáctky poradil. V 87.minutě přišel rozhodující moment zápasu, kdy se po autovém vhazování dostal míč k domácímu Holčapkovi, který zamířil přesně k tyči. Dramatický zápas tak skončil vítězstvím domácích 3.2. Výsledek zápasu je pro nás podle mého názoru velmi krutý, neboť ze zápasu s posíleným týmem domácích jsme si alespoň bod určitě zasloužili. V posledním zápase podzimu přivítáme na našem hřišti tým Suchohrdel u Miroslavi, který je spolu s Hostěradicemi suverénem naší soutěže.