Hrabětice - Skalice 3:3 (1:1)

26. 5. 2019

G: M.Diviš, M.Mahdal PK, R.Gábor - Z.Vostřel, Z.Vostřel (M.Vyžrálek, M.Křepela (M.Knap)

Žluté karty: R.Gottlieb, J.Vacek, Mar.Kölbl

Sestava hostů - L.Klim - R.Žitka, R.Venhuda (30.F.Jelínek), Mar.Kölbl, R.Gottlieb - Z.Vostřel, L.Venhuda, J.Vacek, M.Křepela (85.J.Virgl) - M.Knap (80.Z.Šarközi), M.Vyžrálek

Sestava domácích - R.Gábor - J.Klimentík, M.Mahdal, J.Pavlík, J.Šilhánek - A.Lavička, M.Diviš, B.Dukát, M.Šilhánek - M.Sýkora, P.Pechal

K dalšímu zápasu jsme zajížděli do Hrabětic, kde nás čekal souboj o 8.místo tabulky. V tomto důležitém zápase jsme se opět museli vypořádat s několika absencemi, ale náš soupeř měl ještě větší problémy se sestavou, neboť k prvnímu poločasu nastoupil pouze v 10 hráčích. V prvním poločase nám chyběl větší pohyb a opět se projevilo, že se nám nedaří proti oslabenému soupeři. Do první šance zápasu se dostali domácí, avšak závar po rohovém kopu se nám podařilo ubránit. V 8.minutě utekl domácí obraně Z.Vostřel, který ranou pod břevno překonal vyběhnutého zaskakujícího brankáře domácích Gábora. O chvíli později jsme mohli přidat druhou branku, ale M.Vyžrálek zakončil svůj průnik střelou, která těsně přelétla domácí branku. O naše vedení jsme přišli ve 12.minutě, poté co domácí Diviš prošel přes půl hřiště a přízemní střelou z hranice šestnáctky překonal našeho brankáře. Domácím dělal v první půli velké problémy zejména aktivní Z.Vostřel, ale jeho křídelní akce neskončily brankou, stejně jako další příležitosti našich útočných hráčů. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Do druhé půli nastoupili domácí již v jedenácti hráčích, avšak na průběh zápasu to nebylo poznat. Oproti první půli jsme zlepšili pohyb a hned v prvních deseti minutách jsme vstřelili dvě branky. Ve 47.minutě vysunul M.Vyžrálek Z.Vostřela, který se zasekávačkou zbavil obránce a střelou pod břevno přidal svou druhou branku v zápase. V 55.minutě posadil rohový kop M.Knap na hlavu M.Křepely, který hlavou poslal míč přesně k tyči. O čtyři minuty později přišel klíčový moment zápasu, kdy L.Klim chtěl vyhodit míč na našeho obránce, ale na poslední chvíli si to rozmyslel, míč mu upadl na zem a i když náš brankář ukopl míč před dotírajícím útočníkem na rohový kop, rozhodčí nařídil přísný pokutový kop, který proměnil domácí Mahdal. Po inkasované brance jsme byli nebezpečnějším týmem, ale M.Vyžrálek při svých několika šancích mířil mimo branku a M.Knap netrefil z deseti metrů poloodkrytou branku domácích. Ve dvou případech uchránila domácí od branky i branková konstrukce, a to když centr M.Knapa skončil na břevně a střela M.Vyžrálka po rohovém kopu orazítkovala tyč. Také domácí trefili v 75.minutě brankovou konstrukci, poté co dalekonosná střela Diviše skončila na břevně. V poslední minutě zápasu se domácí dostali k přímému kopu, po kterém jeden z domácích hráčů poslal hlavou míč před branku, kde byl osamocený brankář domácích Gábor, který střelou do prázdné branky vyrovnal. V zápase jsme opět doplatili na zbytečné inkasované branky a zahozené brankové příležitosti, díky čemuž jsme v zápase, ve kterém jsme měli vyhrát, získali pouze bod za remízu. V příštím kole zajíždíme do Oleksovic, kde nás bude čekat náš další přímý konkurent v tabulce. K tomuto zápasu se snad sejdeme již v plné síle.