Jamolice - Skalice 1:2 (1:2)

10. 9. 2018

G: M.Gruna - F.Gregor (bez asistence), M.Vyžrálek (R.Křepela)

Žluté karty: R.Žitka, L.Klim, M.Vyžrálek, L.Bartuněk

Sestava hostů - L.Klim - R.Ševčík, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka -  R.Křepela (80.J.Virgl), V.Šabata, L.Venhuda, F.Gregor (87.R.Venhuda) - M.Křepela (75.L.Bartuněk), M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Bořil - M.Boreš (72.M.Číhal), J.Čurda, J.Řezáč (46.M.Kabela), J.Ančinec - Z.Vrtěna (46.V.Dočkal), M.Ferus, M.Dobeš, J.Smejkal (85.M.Smejkal) - L.Minář, J.Hancar (30.M.Gruna)

V dalším zápase jsme zajížděli do Jamolic, kde jsme se před podzimní části zúčastnili fotbalového turnaje, ve kterém jsme skončili na třetím místě. Domácí před letošní sezónou přivedli hned několik hráčů, a tak bylo k zápasu připraveno hned 17 jejich hráčů. Také my jsme se sešli v solidním počtu, poprvé na podzim se v naší sestavě objevil i navrátilec z Tyrolska V.Šabata. V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, kteří se do první brankové příležitosti dostali po čtvrthodině zápasu, když centrovaný míč našel v pokutovém území domácího Hancara, který si zpracoval míč, ale náš brankář rychle vyběhl a domácímu hráči sebral míč. Ve 20.minutě se odrazil míč k F.Gregorovi, který netradičně pravačkou napálil míč z 25 metrů přesně do pravého horního rohu domácí branky. O dvě minuty později potáhl míč R.Křepela, který přihrál míč do středu M.Vyžrálkovi, který střelou k levé tyči překonal domácího brankáře podruhé. Po těchto inkasovaných brankách poslali domácí na hřiště zdravotně indisponovaného střelce Grunu, který hned po minutě na hřišti prodloužil do naší branky přímý kop jednoho z domácích hráčů. Do konce poločasu jsme se dostali ještě do jedné nadějné příležitosti, poté co domácí brankář vyběhl z branky, ale byl u míče později než M.Křepela, který vrátil míč R.Křepelovi, ale střelu našeho hráče odvrátil domácí obránce. První poločas tedy skončil našim vedením 1:2.

Hned v úvodu druhé půle se do nadějné příležitosti dostával M.Křepela, jehož dva pokusy z hranice šestnáctky zablokovali domácí obránci a třetí pokus pak zneškodnil domácí brankář. Od této chvíle se hrálo na naší obranné polovině, ale díky obětavému a bojovnému výkonu se nám podařilo náš jednobrankový náskok uhájit. Domácí měli sice převahu v poli, ale dlouho se jim nedařilo se dostat do brankových příležitostí. Až zhruba v 65.minutě utekl po křídle jeden z domácích, který přihrál míč pod sebe na Feruse, který však v dobré pozici minul naší branku. Také my jsme v druhé půli příliš nehrozili, výjimku tvořil brejk zakončený ranou M.Vyžrálka, kterou domácí brankář vyrazil na rohový kop. V posledních patnácti minutách se dostali domácí do třech nadějných příležitostí, které jsme však naštěstí přečkali bez úhony. Při první možnosti se míč odrazil smolně od jednoho z našich hráčů před naší branku, ale R.Křepela na poslední chvíli odpálil míč před jedním z domácích hráčů. Poté se v naší brance vytáhl L.Klim, který vyrazil umístěnou hlavičku jednoho z domácích. Poslední šanci k vyrovnání měli domácí v 88.minutě, kdy potáhl míč domácí Minář, ale jeho tvrdou ránu pod břevno vyrazil na rohový kop L.Klim. Po bojovném výkonu jsme si tak připsali další body do tabulky po výhře 1:2. V příštím kole nás čeká na delší dobu poslední venkovní zápas, a to na hřišti Olbramovic, kterým patří průběžné 5.místo se ziskem 10 bodů.